קווי בריטי משתנים, ולמעשה הם עושים את זה לתמיד. מהאוטו בכלל טווח מרחיב באמצעות סדרה של דגמים כי הם השלימו עכשיו על ידי ודא Range Rover, כיכר חדשה SUV חמישה להציב תקין בפישוק ריינג 'רובר ספורט ו ריינג' רובר Evoque.

שיא חדש זה במגזר SUV ממריץ מגוון נוסף של מודלים בתוך המותג ומשחרר כמה פרטים שיעצבו את העתיד של היצירות הבאות ריינג 'רובר. יתר על כן, על פי מבטיח את המותג עצמו נוצר עם ההנדסה הגבוהה ביותר והשימוש בחומרי קיימא, אך לא פרט אילו.

SUV עם השפעות ספורטיביות

מחוץ שלהם המשפחה איירס הם לא מוטלים בספק עם סבכה שבמרכז גדולה ממוסגרת על ידי פנסים מודרניים עם טכנולוגיית LED, נקי בשני הקווים הרוחביים פגושים וגלגלים גדולים. כל מתובל מפרצוני אוויר שקעים, צלעות מסומנות היטב ואלמנטים כך בלי קופת ברית משולבת תרועה כי נותנות לו אופי ספורטיבי יותר.

באמצע דרך בין Evoque והספורט, מהאוטו מוודא מביא נקודה רעננה ודינמית לטווח SUV הבריטי

בשנת בעליונה נראה מסומן במיוחד קו תקרה משופעת אשר נותן הרבה דינמיות והשימוש בצבע שחור לרוחב החלק העליון והסוואה של עמודי הפנים שראינו שאר חברי המשפחה ריינג 'רובר.

אם אנחנו נכנסים פנימה, רעלה החוצה משרעת במשך חמשת דייריו על מושבים נוחים מאוד מוכר לי. כל השפה של הפנים הוא עדין ואלגנטי, מאוד ריינג 'רובר מודרני בו זמנית.

הפנים מציגים טעינה טכנולוגית ענקית עם מסך מגע כפול 10" Touch INControl טובלים פרו אשר כולל את כל פונקציות המולטימדיה תוך בהמשך הקונסולה חסר כפתורים לטובה אחר לוח מגע עבור מיזוג אוויר והגדרות אחרות. אחרת הכל תלוי במראה רך, אלגנטי ונעים קווי המגע. באופן כללי, סט עקף יפה עם מראה ותחושה כמו נהיגה.

חוץ מזה שיש קישוריות הדגישה, הטכנולוגיה באה לידי ביטוי גם בהיצע הגדול אסיסט נהיגה ביטחון ומיומנויות לצאת האספלט כמו תגובת Terrain 2 מסוגלים להסתגל לכל מצב של הארץ.

גרי מקגוורן (מנהל עיצוב, לנד רובר): "הטשטוש הוא קופצני יותר ריינג 'רובר. זה נותן המותג ממד חדש של סגנון, חדשנות ואלגנטיות. מהאוטו החדש להבטיח הכל משתנה".

פנסי LED מלאים, עוזרים חניה, מבט של 360 מעלות, אות הכרה, בלימת חירום שיוט אדפטיבית, עוזרו שביל, זיהוי של כלי רכב ב עיוור או הכרה של עייפות נהג הם חלק תכונות אבטחה שבה אתה יכול לצייד את השעון.

המנועים זמינים הם בסך הכל שש: בנזין ושלושה דיזל ושלושה פני פאוארס 180 כדי 300 כ"ס לדיזל ו -250 כדי 380 כ"ס עבור בנזין עשוי להיות קשור עם תיבת הילוכים אוטומטית שמונה יחסי ZF.

ודאו הגירסות תהיינה שתי: ודא ו ודא R-דינאמי, מחולק-גרסאות תת רגיל, S, SE ו HSE. בנוסף ועל כך שלא מספיק אתה יכול לבחור בין חבילת החבילה החיצונית החיצונית השחורה או חבילות יוקרה.

מעל לכל גרסאות אלה ישווק במהלך גרסה בשנה הראשונה המהדורה הראשונה, אפילו יותר מעודן מאשר HSE ורק הקשורים מנוע 3.0 V6 בנזין. וזה בשלושה צבעים בלעדי Corris גריי, כסף ו הסיליקון Flux כסף סאטן גימור מוסיף אלמנטים וציודו של עור הפנים מושבים עטוף וינדזור וציוד סאונד 1600 W בחתימת מרידיאן.

מ 60,250 יורו אתה יכול להתחרות בפלח תחרותי כנגד מכוניות מן האוהב של מאזדה CX-5, פורש Macan, אלפא רומיאו Stelvio, ב.מ.וו X3 ו יגואר F-פייס, שאגב שנשאלו חלקים לפיתוח שלהם (כגון פרטים דלת נסתרת ידיות). הטשטוש הזה הוא בין אלה כאחד המפוארים טכניים מתקדם.

ראה גלריה מלאה »ריינג 'רובר Velar_2017 (75 תמונות)

window.addEventListener ( 'load', function () {$ () כל אחד (פונקציה (מדד, אלמנט) {$ (אלמנט) .elastislide () '-elastislide גלריה.' ;.})})