השנה קאיה כבר מותגים כי איבדו פחות בשנה זו של משבר, עם יותר מ 40% מהמכירות בשנת 2008. לא רע בהשוואה 38% של התאוששות בשוק.

בנוסף מציג את cee'd קאיה החדש, אנו קדימה בסוף חודש ינואר, פגע השוק Venga קאיה החדש קאיה Sorento. גרסאות סטיישן או בני משפחה שתי דלתות קאיה cee'd יגיע בהמשך החודש.

Cee'd קאיה חדשה סבלה בגירסה זו עבור 2010, מתיחת פנים, אם כי כמה דברים בפנים גם שופרו.

Cee'd קאיה גדל החוצה מעודן בפנים, שמירה אחת התכונות הטובות ביותר שלו, אחריות 7 השנים.

בשנת התושבות בנוסף "ירוקות" ומערכות כלכליות כגון מערכת Start&עצור, אשר מאפשר הפחתה בצריכה, במיוחד עיר פליטות נמוכות של גזים כמו פחמן דו חמצני, להיות פליטה עכשיו 105 גרם CO₂ / קילומטר.

חיצוני חדש

שהעיצוב החדש של הגוף שלה, cee'd קאיה מגיע אפילו קרוב יותר "טעם אירופאי". קאיה זה מיוצר רק ומשווקים באירופה. הדבר הראשון שקופץ החוצה הוא שהצעדים שלה השתנו, עם 25 מ"מ ארוך יותר במודל זה מחליף.

Debuts על השבכה הקדמית, שעוצבה על ידי פיטר שרייר, מעצב ראשי של החברה באירופה, בסגנון החדש של המותג, שיכלול את כל הדגמים בהדרגה. זוהי חברת האוויר החדשה הייחודית קאיה.

הפגוש הקדמי עוצב מחדש, נותן תחושה cee'd זה נמוך יותר מקודמו, קבוצות הפנסים, יחד עם הערפל כי הם עכשיו רבועים, גם הם נראים עיצוב חדש.

באותו אשכולות אור האחוריים לעמוד, סוג LED של עקומות חלקות בעיצובו והן בצד שלה יש מראות חדשים, להציב נמוך יותר מאשר הדגם הקודם (עם אותות בתורו משולבים תלוי הגימור).

בתוך קאיה cee'd

קאיה cee'd עלה לאוטובוס, ישב מאחורי ההגה. התחושה הראשונה היא כי בתוך השתפר, חומרי פלסטיק יש נוכחות טובה עם תוספת נחמדת וגימורים ועיטורים, הוא התקרה ואת השטיח מושלמים.

ההגה חדש תוכנן ארבעה דיבר ועבה. האם מתכוונן לגובה ולעומק, מושלם למציאה בעמדה הטובה ביותר לנהוג, אבל זה המקום שבו אני מוצא "כישלון", ההגה יש פלסטיק כסוף לוח (מחק פלדה) בתחתית, היצירה הזאת היא גרוע מוגמרת לגרד את הקצוות.

עם פרטים מזכירים אאודי A3, כמו החור המרכזי עם ארבעת עמודים שלה עם Aux וחיבורי USB עבור ה- iPod, אני עדיין מציץ בתוך cee'd קאיה. ההגה תכליתי כולל פקדי שמע תלוי בגימור; בקרת מהירות שולטת על מערכת הטלפון עם Bluetooth.

התיבה המרכזית פותחת צורות ותכונות מחשב לוח סדרתי, שבו אנו מתבשרים על מידי ממוצע, רמת דלק, אוטונומיה, מהירות ממוצעת, זמן נסיעה, טמפרטורת מנוע והודעות צריכה נמוכה לחץ והתראות צמיגות "פתוח" לגבי דלתות דלת תא המטען.

קאיה cee'd נהנה רדיו חדש עם CD עם דרכים חדשות עבור הפקדים שלה ואדומות כמו הגיבור עבור כל הפקדים. המחלף גם שופץ, ועכשיו החדרת הילוך אחורי ידי לחיצה, לא נוקף צווארון כמו קודם.

הכפפה פונה נוסע היא כעת גדולה, גדל ב 18 קיבולת% מעל cee'd קאיה הקודם. פתיחה אותו בעדינות, אשר נותנת איכות יותר.

מושבי רכיבת קצף קשה למדי, כפי שהסברנו חאבייר קוסטאס בניתוחו של cee'd קאיה הקודם. למרות שזה אולי נראה מוזר בהתחלה, צבעי טעם וכמה שעות עליהם, אנו הופכים להיות מושלמים.

שטח עבור המושבים האחוריים לא השתנה. עיצוב בכורת אריגי כותנה, הרבה יותר דיסקרטיות בצבעים והתבניות שלהם, עם תפרים ואת מכרזים מוגמרים יפה. פולקע בדרך זו מקפל 60/40, עוזב רצפת עומס שטוחה. "הארגז 340 ליטר קיבולת בעמדה הרגילה שלו.

המנועים

Cee'd קאיה החדש יש ארבעה מנועים, שני דיזל ושני בנזין. הסולר שני זהה הגליל, 1.6 ליטר CRDi 90 ו 115 כ"ס. שני לדלקים 1.4 ו 1.6 ליטר בהספק של 90 ו 126 כ"ס, בהתאמה.

1.4 כוח נמוך 109 עד 90 כ"ס, כדי לעמוד בסטנדרטי זיהום ולקבל 0% מס.

הבנזין מלווה תיבת הילוכים ידנית או חמישה הילוכים אוטומטית ארבעה (רק 1.6 מנוע), עבור מנועי CRDi, תיבת הילוכים ידנית בעלת שש מהירויות, ובוודאי הרבה יותר מודרני, וארבעת אוטומטית שמתגבר רק עם מנוע חזק יותר.

המדחף הישן 2.0 ליטר ו 140 כ"ס נעלם מטווח cee'd. תחת שם EcoDynamics כמה מנועים אלה צמצמו את צריכת המזון שלהם פליטת המזהמים שלה. כדוגמא: מנוע 1.6 הליטר, בנזין בילה 8 ליטר המחזור משולב כעת יש במקרה צריך 7.2 ליטר (תלוי מותג).

הטווח

קאיה cee'd הטווח משלב גימור חדש בשם דרייב, אשר מתאים את עוצמה לטעם שוק חדש. הסיום הזה הוא במקום השני, בין קונספט ורגש, עוזב את מגוון כדלקמן, מן הנמוך ביותר לגבוה ביותר מאובזר: קונספט, כונן, פעילים רגש.

תקן, גלגלים רכובים גלגלי פלדה 16 אינץ, למעט הגרסה החסכונית ביותר או קונספט ואת הרגש הגבוה כי הוא 17 אינץ 'ו כמו סגסוגת הגרסה הפעילה. צמיגי מישלן הם קטע 195/65 ו התנגדות גלגול נמוכה.

גימור הקונספט מגיע כסטנדרט עם: חזית, כריות אוויר בצד וילון, משענות ראש פעילות, ABS + EBD, נעילה מרכזית, חלונות חשמליים מלפנים, חלונות כהים, מחשב, רדיו / CD עם ארבעה רמקולי ידיות בקרת אודיו ההגה.

The Drive הציוד החדש מוסיף צמיגים גדולים וגלגלים 16 אינץ, אורות ערפל, Bluetooth, בקרת שיוט, מיזוג אוויר אוטומטי, חלונות אחוריים חשמליים ופרטים נוספים.

מודל Active מגיע מאובזר עם: ESC + BAS עם גבעה להתחיל מלא, הגה ואת ידית משמרת ואת בלם עור, אור חיישן גשם. טווח התחנה משלב רגש: 225/45, לסירוגין שולב מראות מראות ריפוד עור בצידי המושב.

בטיחות קאיה cee'd

כל cee'd, קאיה מצויד כמו תכונות בטיחות סטנדרטיות כגון משענות ראש עם אפקט צליפת שוט נגד, שש כריות אוויר: חזית, צד וילון, הגנה על הדיירים של שני השורות של מושבים.

כרית האוויר של הנוסע הקדמי ניתן להשבית ידי מתג, אם זה יהיה תפוס על ידי עגלה לתינוק. השורות האחוריות יש לצרף קבצי Isofix ודלתות יש פתיחה מאובטחת מבפנים.

Cee'd קאיה זכתה בחמישה כוכבים, הציון במבחן הגבוה EuroNcap 2007. היא משלבת מערכות כגון בקרת יציבות ESC המוסיפה בקרת הגבעה להתחיל או HAC ובקרה מערכת TCS גרירה.

לסיכום, cee'd קאיה היא מכונית כי הוא כבר לא כל כך זול, גם במחיר או הכוללת חם. כביש מתנהג יפה מאוד בלי להיות מהיר על תשובותיך, אבל עם קבוצה של בלמי בולמי זעזועים שהופכים אותו מאוד נעים לנהוג. יציבות היא אחת מנקודות החוזק שלה ומערכות רכבת, אבטחה מושרת.

אחד הדברים כי ארצנו תחסר כי זה נופל בתוך ציוד אופציונלי עבור כל (למעט 1.6 מנוע CRDi), הוא מיזוג אוויר, אשר מתומחרת ב 853.66 יורו, לא פחות.

קאיה מחירי cee'd

  • 1.4 CVVT קונספט cee'd: 12,380 יורו
  • cee'd 1.4 כונן CVVT: 14,285 יורו
  • 1.6 cee'd CVVT Dynamics אקו פעילות: 15,432 יורו
  • Dynamics אוטומטי אקו Active cee'd 1.6 CVVT: 16,343 יורו
  • 1.6 CVVT קונספט cee'd: 13.457 יורו
  • cee'd 1.6 כונן CRDi: 15,366 יורו
  • cee'd 1.6 Dynamics אקו Active CRDi: 17,353 יורו
  • אקו cee'd Active 1.6 Dynamics CRDi אוטומטי: 18,265 יורו
  • Dynamics רגש אקו cee'd 1.6 CRDi: 18,512 יורו

מחיר כולל מע"מ רישום. מציע עד 1800 יורו presale. זמין כעת ב סוכנויות אבל לא יועבר עד שחרורו, ב -10 בינואר.

ראה גלריה מלאה »קאיה Cee'd (מצגת) (22 תמונות)

ראה גלריה מלאה »קאיה Cee'd (26 תמונות)

ראה גלריה מלאה »קאיה Cee'd SW (9 תמונות)

window.addEventListener ( 'load', function () {$ () כל אחד (פונקציה (מדד, אלמנט) {$ (אלמנט) .elastislide () '-elastislide גלריה.' ;.})})