אופרת הסבון מנועי כדי להניע את שתי הקבוצות רד בול זה היה אחר, כי היה תלוי ועומד והוא הגיע בועט, ואיך, בחודשים האחרונים. הוא אפילו הצליח לכפות את המכונה יש את האפשרות של החדרת מנועים עצמאיים, אבל כמו רוב הפעמים עם פולסים אלה, הפתרון ולבסוף כבר הרבה יותר פשוט מזה.

כצפוי במשך כמה שבועות, צוות טורו רוסו יהיה מופעל על ידי פרארי, למרות זאת היה נחוץ עבור FIA אשר את העונה הבאה של דו-הקיום של מנועי מפרט 2015. לפיכך, מנועי פרארי טורו רוסו לקחת בת, אשר לא צריך להיות Scuderia מנועי ביצועי תקלה חוזר השנה לעומת רנו יש התאספו חולית פאנזה.

רד בול ימשיך עם מנועי רנו ב 2016

בינתיים, אחותה הגדולה, רד בול, זה סוף סוף הגיע להסכם עם רנו ממשיך להשתמש צרפתי 2016 אך עם מנועי ייעוד טאג הויר. ההסכם עם רנו הוא למשך שנה אחת, ומשם עצמו הלמוט מרקו אמר כי מאז 2017 מחפש לראות אם אלטרנטיבת רנו או, אם הצרפתים לעשות היטב, מנסה להאריך את ההסכם.

כמובן, את האפשרות כי שיפורים משמעותיים הן רנו ב 2016 לא יהיה לשלול בכלל, הם יצטרכו כיועץ לפתח מנועי גורו יחידת הכוח שלה מריו Illien. מי יודע אם הוא יוכל למצוא כי "משהו" חסר תחילת מנוע רנו לסיים.

בכל מקרה, רד בול יצטרך לשים לעבוד ללא לאות, עבור צבירת עיכוב של כ 2 חודשים מאז אותו לא הצליח לסיים התאמת הפריסה של המכונית שלך לדעת את המנוע בדיוק כי ירכב בשנת 2016. אין ספק שהם יוכלו להגיע בזמן אל קדם העונה, אבל שוב יהיה ברמה של נצחונות משחק 2016?

עוד אסימונים לפתח מנועים ב 2016

בנוסף, רואה את הבעיות שיש להם יצרנים כמו הונדה או רנו עם מנועים, FIA אשר גם לשמור 32 האסימונים הזמינים לפתח מנועים ב 2016, במקום 25 שנגעה בעקבות תוכנית הגבלה הדרגתית בתחילה הפיתוח המוצע. כן, מן 2017 עצמה צמצום משקלה של אסימונים (25-20-15) מתחיל 2019.

כן הובהר כי כל F1 הזנת יצרנית מנוע חדש יהיה לך 15 אסימונים עבור העונה הראשונה שלו 32 עבור השני, לסיים את הוואקום הרגולטורי כי הונדה נמצאה בשנת הבכורה שלו.