מאחורי רוב המותגים שם או שם משפחה של מייסדה מסתיר, ובמקרה של רנו, שמו בא לואי רנו. איך החברה עכשיו עם צאצאיהם? ובכן לא, כי בשנת 1945 הוא הופקע על ידי ממשלת צרפת.

בשנה הבאה בית משפט צרפתי יחליט אם זה הגיוני הטענה של הנכדים של רנו כדי לתקן את הדימוי של סבו. הם מבוססים על אמת מידה משפטית 2010 המאפשר חוק אתגר. במקרה זה, האתגר היה לנבוע לא כיבוד זכויות הקניין.

מצד, הממשלה אומרת כי העובדות נקבעו ואין לו רצון להסיר השנים הכהות. אבל למה הוא נחטף רנו העסק שלך? מה עשה Loius רנו? מה הוא לא עשה? בשביל זה אנחנו צריכים לנסוע אחורה בזמן ולשים דברים בהקשר היסטורי.

אנחנו צריכים לחזור מלחמת העולם הראשונה.

רנו צרפת

מייסד רנו התחרות תפס אותו היישר, הוא נולד בשנת 1877. בשלבים הראשונים של המלחמה, רנו פעולה עם מולדתו, עוזר תחבורה חיל המצב בפריז לחזית בספטמבר 1914, רוב המכוניות של המותג שלה. זה נודע בשם "מוניות למרן".

זה והתרומה הצבאית שלה למיכל האור רנו FT 17, לואיס רנו הוענק לו הצלב הגדול של לגיון הכבוד. האימפריה הקטנה שלו, שהחלה בשנת 1899 עם אחיו, מעסיקה 20,000 אנשים מאז 1928, והוא אחד היזמים הצרפתים הגדולים.

הגרמנים עברו smarting מאוד 1918 שביתת נשק, איפה בעלות הברית נאלץ בתנאים קשים עבור כניעה: הפקעת קרקעות, שיפויים חזק, לחתוך צבאו ... זה הסתיים מעודד, לאחר שנים, כי עלייתו של הסוציאליזם הלאומי, עליית היטלר ואת הרצון לנקמה.

מיכל אור רנו FT 17

במהלך מלחמת העולם הראשונה, גרמניה נותרה שקועה מלחמת חפירות, כמו צרפתית, אנגלית או איטלקית. זה היה במלחמת התשה שבה לא היו פריצות דרך מרכזיות. הצבא הגרמני הם לא רוצים לחזור על ההיסטוריה ונקמה נחשבו דברים פעמיים.

צבא ליישם הבליץ של היטלר, או Blitzkrieg, אשר כלל תוקפים קשים מאוד ובמהירות רבה תעופה, פרשים (טנקים), ארטילריה וחיל רגלים הממונע בתוקף. הכיבושים הראשונים של גרמניה הנאצית היו מהר מאוד.

לדוגמה, דנמרק נפל ביום אחד. אנגלית וצרפתית לא הצליחו להתמודד עם העליונות הצבאית הגרמנית, ונהדפו לגמרי משם. על ידי תנועות מגל (מבצע Sichelsnitt), עקף את הביצורים הצרפתי את קו מז'ינו ו נתן הגאלים לנצח ריבוני.

חיילים גרמנים להיכנס בפריז (1940)

המגף הנאצי בקלות מוחץ צרפת

צרפת כבושה בחודש כוחות גרמניים נכנסו לפריס על 14 ביוני 1940 כדי למנוע טבח, הצרפתים לבקש שביתת נשק. הגרמנים, שהיו להם זיכרון, נאלץ לחתום על כניעה צרפתית באותו הקרון שבו הכניעה הגרמנית 1918 (ההשפלה של קומפיין) נחתם. היטלר ואז הורה להרוס את העגלה.

גרמניה הביסה צרפת תנאים מוחצים: הוצאות תפוסות על חשבון הצרפתים, שלושה חמישיים של השטח הכבוש, לחתוך צבא, צי מפורז ... וכמובן, הגרמנים השתמשו כרצונה הבד התעשייתי הצרפתי. זה מחזיר אותנו רנו.

כך או ברצון או בכוח, רנו עובד עם ההרים השלישיים, באמצעות תעשיות לייצור מלחמתי גרמני. זה נמשך עד 1944, כאשר צרפת משתחררת בעיקר על ידי צבא ארה"ב בקיץ. לאחר מנוסת בהלה של צבאות הנאצים, רנו מתאים קריסת תדמיתה.

לואי רנו עם אדולף היטלר והרמן גרינג בהיכל ברלין (1937)

לואי רנו, הסובל מאפזיה מאז 1942, מואשם בשיתוף פעולה עם הנאצים והעיתונות לא מפוטמת איתו. הוא הופיע בהתנדבות בפני שופט, הורשע ונכלא פרן בספטמבר 1944. כעבור חודש, קיבל באמצעות ביקור של אשתו רופא.

היה תעשיין צרפתי פגיע ראש ומשבר אורמיה חריף, הוא הועבר לבית חולים פסיכיאטריים ולאחר מכן למרפאת פריז. ב -24 באוקטובר 1944 רנו מת, בלי שום שיקול דעת. ישנן אינדיקציות חזקות שהוא התעלל מאסר וחקירות רשמיות לא לשפוך אור רב על זה.

ב -1 בינואר, 1945, אימפרית רנו הוא הולאם על ידי Gobieno הזמני, כלומר, כי החברה נתפסה מידי יורשיו. זה לא עזר כי בעוד לואיס, משתף הפעולה כביכול, מת, הפקעת והמשיכה הלאה. הנכדים שלו עדיין שוקלים את זה היה עוול.

חוק של 29 ביולי 1967 הודה כי משפחתו של רנו מגיע פיצוי, אבל זה היה הדבר. היום, רנו מעסיקה 120,000 אנשים, הוא אחד משלושת יצרני הרכב הגדולים בצרפת. הוא נשאר בידי ממשלת צרפת עד 1986, כאשר ההפרטה החלה.

ב רק 10 שנים, רנו כבר היה פרייבט אקוויטי בעיקר, אבל גם היום הממשלה היא בעלת מניות. זהו, אם כן, בלתי אפשרי עבור היורשים של חברת לואי רנו לשחזר סבא כולו שלה, הם זכאים להשתתפות הצרפתית רנו?.

אם הטענה של המשפחה משגשגת, הפיצוי הכספי אני לא חושב הוא ערטילאי. מעורבות הממשלה הצרפתית רנו הוא 15.7%, סכום כסף לא מבוטל. יש רנו שווי שוק של קרוב ל 7700 מיליון יורו.

היה לואי רנו בוגד או ניצול?

רנו היא העובדה פעולה עם גרמניה, כמובן, אבל במידה מה? יש להניח, באותה העת, הגרמנים לא שאלו דברים בבקשה. אולי הוא היה הולך יותר רווחי לואי רנו להתנגד להיכנס להיסטוריה בתור עריק שנורה על ידי חוסר הנימוס שלו עם הפולשים. מפעליו גם שיתפו פעולה עם גרמניה, בזמן המלחמה לא נעשות מכוניות פרטיות.

בזמנו, גער לואי רנו הניבו "לקוי להפליא" למען ארצו במלחמת העולם השנייה ואת המלחמות, אבל בסופו של SGM שיתוף הפעולה שלהם כלפי גרמניה היה "משמעותי במיוחד", דה גול דיקסיט 1946.

מצד השני, רנו לא לשתף פעולה עם המחתרת הצרפתית, ובניגוד פיז'ו וסיטרואן, ולא מחבלים שנגרם במפעליהם כדי לעכב את המלחמה לספק את הפולשים. רנו מיוצרים לתיקון משאיות וטנקים עבור הוורמאכט (הצבא הגרמני). התמונה מימין היא מלפני המלחמה.

אמת קשה לנו לדעת, כי לא היה רנו משפט הוגנים. 11 בינואר נדע אם זהו אתר נופש המשפחתי משגשג, ושווה, צרפת חייבת להכיר בכך שלא התייחסה אליו יפה מעוטר האזרח הישן שלו, שיצא מן הגיבור אל נוכלים בתוך זמן קצר.

מקור | מונדו El, ויקיפדיה, אטלס אילוסטרייטד של מלחמת העולם השנייה, הטלגרף