תערוכת המכוניות בפרנקפורט היא ממש מעבר לפינה, ומותגים הם דריכה על דוושת הגז. במקרה זה, את המותג האחרון מלמד אותנו מה יהיה פרנקפורט היא פורד, אשר יש לו את קונספט פורד Evos, תוספת היברידית שחוזה את הקווים העיקריים של המותג במונחים של ניידות, עיצוב ובעיקר קישוריות.

פורד Evos קונספט עם פורד רוצה ללכת צעד אחד קדימה, ואינו מגדיר את הקישוריות של המכונית כיכולת של זה כדי לקיים אינטראקציה עם טלפון סלולרי פשוט, אבל כמו היכולת של המכונית כדי לאפשר לנהג אינטראקציה עם הסביבה כולה, אם מצב תנועה, מזג אוויר, רשתות חברתיות או האג'נדה שלנו.

מצד השני, הרכב תוכל לספק את הנהג עם סביבה נעימה ככל האפשר בתבונה, למידה זו ולקראת הטעמים והמנהגים שלנו. זה מרמז תקנות במערכת מיזוג האוויר, הגדרות סטריאו או השעיה, עד כמה שם.

התאמה אישית אוטומטית

למרות שהתכונות בשם הנ"ל יכולות להיות סקרניות, החידוש הוא היכולת לקחת יוזמה אשר יש לו את קונספט פורד Evos. לדוגמה, אתה יכול באופן אוטומטי לשחק אותה המוזיקה או אותה תכנית החדשה שהיו האזנה בבית, או חום או לקרר את הפנים לטמפרטורה אידיאלית לפני שהנהג נכנס בלי שהתבקש, חיזוי הזמן החל על פי לוח השנה שלהם.

בנוסף התקני תקשורת אלחוטיים בבית שלנו היו לסגור את דלת המוסך לכבות את האורות באופן אוטומטי כאשר והותירו את המוסך. ואכן, פורד מניח שבעתיד, בתינו יותאמו כדי לתקשר עם המכונית שלנו.

מצד השני, התאמה אישית של הרכב להשפיע גם דינמיקת נהיגה, שכן הרכב ניתן להתאים את השילוב הספציפי של כביש ונהג. פורד Evos הקונספט יוכל לעשות את זה כי אני יכול ללמוד את הנהג, ניתוח הטעמים והיכולות שלהם, התאמת מערכות מנוע והעברה, היגוי, השעית בלמים.

איך ונאלצנו פורד קדימה לפני כמה חודשים, המכונית יכולה מכיר את המצב של מנהל ההתקן בזכות מערכות כגון פולסים כוונון המושבים. אם למשל אנחנו נוהגים יותר דינמי, המושג הזה יכול לפשט את לוח הבקרה כדי להקל לקרוא, וגם לשים את הטלפון שלנו בצורה שונה כל כך לא היינו יכולים רק לקלקל.

powertrains היברידית

ההיבט העיקרי השני של המושג הזה הוא שמדובר תקע היברידי עם סוללות ליתיום (PHEV). סה"כ אוטונומית פורד קובע עבור דגם זה באמצעות הסוללה ואת המנוע, עולה 800 ק"מ.

עם זאת, שוב, את תרומתו של פורד היא ניתוח Driver. המכונית apredería התנהגותנו נתיבי כרגיל, ומסוגלת לצפות פעולתו להיות יעיל ככל האפשר, כמו גם הסתגלות הדרך הנכונה, אתה יכול לחזות.

בנוסף, כדי להיות יעיל יותר, רעיון פורד Evos לקחת בחשבון את המגבלות שהוטלו על כלי רכב מסוים מסיבות סביבתיות, כך אתה מסוגל לחשב מסלול חלופי.

דפוסי עיצוב עתידני שמקדם

הנקודה האחרונה אנחנו עדיין צריכים להתמודד עם זה עיצוב. אכן, פורד Evos קונספט אחד קדימה שפת עיצוב חדשה, כי ברדס עמדה מתקדם unaa, זכוכית קדמית עם עקמומיות מודגשת, וכמה עמודים שנעקרו אחורנית carateriza. בהתאם למותג שנותן הרכב אווירה קלאסית כי עדיין, עדיין נראה עכשווי.

תפיסה זו היא באורך של 4.50 מטר, רוחב של 1.97 וגובה של 1.36 עם בסיס גלגלים של 2.74 מטר, אשר מעמידה אותו בערך ב C. קטע שלוכד את העין הן הדלתות, סוג כנף שחף, אשר על פי פורד מאוד להקל על הכניסה והיציאה של תא הנוסעים ידי ארבעה נוסעים.

הפירוט האחר שמושך את תשומת לב הוא העובדה כי אחורי חלון קדמי מחוברים ישירות דרך חלון שמש העובר דרך המרכז של הרכב. האמת היא שזה חדשני, והוא נותן את המכונית עיצוב נוזל מאוד. זה חבל, כי הפרטים כזה בוודאי בסופו של דבר נעלם מן הדנ"א המותג בעתיד.

בפנים יש גם כמה אלמנטים חדשים כי פורד רוצה להציג. בתור התחלה, מושב הנהג הוא מבודד לחלוטין משאר הפנים, ויצרו תא מתמלא מציג ובקרות מידע.

מצד שני, נוסעים כובש האחורי יש מסכי מגע משלהם אשר יכול להתמודד עם התאמות מסוימות שמשפיעות עליהם ישירות, כגון מערכת מולטימדיה מיזוג או אוויר.

בקיצור, הרעיון פורד Evos מייצג את כל מה פורד רצה להציע בעתיד. ברור, כפי שהוא רגיל, רק חלק קטן של ההתפתחויות הללו בסופו של דבר יבוא רכבים שאנו רואים בטווח הקצר, אבל זה מעניין לגלות את הכוונות של הסימנים לשנים הקרובות.

בשנת Motorpasión | פורד התחלה קונספט: קטן, יעיל ומה נחמד?