במהלך החלק הראשון של המבחן שבו אנו הגשנו היברידי אאודי A6 המכונית וראה כי הוא מפוכח, קלאסה, עם פנים מאוד נוחים, אבל האטרקציה העיקרית של היברידית אאודי A6 היא לשים בתנועה. היום יצאנו לדרך כדי לראות אם זה שווה בחירה של היברידי מכאני או שמא עדיף להישאר עם מכניקה קונבנציונלית.

במקרה של היברידית אאודי A6, יש לו לאויב בבית. למעשה זה קבל למטבח, המתחרה העיקרית שלו היא אאודי A6 3.0 TDI קוואטרו S Tronic, על נייר מתגבר כמעט כל הדמויות, גם בצריכה, אז האם זה הגיוני לקנות היברידי אאודי A6? חיים ונראים במהלך המבחן כולו, להצטרף אלינו מה יסביר.

ידיעת המנוע ההיברידי של הקבוצה ההיברידית אאודי A6

התכונה העיקרית של היברידי אאודי A6 זהו ללא ספק יחידת הכח שלהם, מורכב מנוע בנזין ומנוע חשמלי. מנוע הבנזין הוא מכר ותיק של קבוצת VAG, הוא 2.0 TFSI 211 כ"ס אחים אחרים רכיבה משפחת אאודי ופולקסווגן. זהו יחסית קומפקטי בגודל בעצמה מספיקה כדי להעביר את כוח אאודי A6 המנוע לבד.

2.0 TFSI בהסדר אורך זה כהשלמה 54 כ"ס מנוע חשמלי, התומך במנוע הבעירה כנדרש, למרות זה יכול להיות כוח משיכה חשמלי בלעדי באמצעות כפתור על לוח המחוונים. סוללה להאכיל את המנוע ההיברידי הוא יון, בהספק של 1.3 קוט"ש. כזכור אתמול, זה מושם כובש כמות גדולה של מרחב בתא המטען, לאחר בשורה השנייה של מושבים.

שילוב שניהם המנועים מספר הכוח המרבי מתקבל, 245 כ"ס, יותר ממספיק כדי לנוע בחופשיות אל הדמות ההיברידית אאודי A6 מראש. כוח הסרן הקדמי נשלח דרך שינויים במהירות 8 טיפטרוניק ו ממיר מומנט, אשר דנו ביסודיות נהיגת הופעות.

נהיגה היברידית אאודי A6

אם קיים נוהל לעקוב בזמן נהיגה היברידית היא לדעת. אתה בטח חושב שאני אומר שטויות, אבל זה הבסיס הדרוש כדי לקבל את כל המיץ. ההיברידית ההיברידי אאודי A6 היא כן, אבל לא היברידית להשתמש, כי למרות צריכת דלק היא אחת מנקודות החוזק שלה, יש עוד כמה לנסוע לחו"ל כאשר אנו עשויים מכירים אותו ביסודיות.

כמו עם מכוניות אוטומטיות אחרות, אנחנו צריכים להתחיל להכות את הבלמים ואז על לחצן ההפעלה ממוקם בצד ימין של הקונסולה המרכזית. אם המנוע חם יהיו בשקט, אם לא, נבחין הרחש הקל מתחילתו מנוע. גם כאשר המנוע פועל, רעש מנוע כשהחלונות הסגורים הוא בקושי מורגש.

במבט מבחוץ ודומם את המנוע נשמע צרוד בווליום נמוך מאוד, בעוד אנשים רבים שאלו אותי במהלך הבדיקה מבחוץ אם המנוע פעל, שיש להסתכל על התרשים של לוח המכשירים כדי לוודא שהיא החלה למעשה. יצאנו לדרך, שחרור בלם חניה חשמלי ולחיצה על המאיץ מעט.

נדגיש ונאמר שהוא לוחץ על דוושת הגז מעט, כי המכונית הזו יש לו מומנט מספיק נמוך מאוד, כמו כמעט כל בני הכלאיים. היום הרמתי את המכונית ירד גשם ולמדתי על הדרך המהירה הוא חייב להיות במגע עם דוושת ההאצה אחרי חצי ושים לב הגלגלים הקדמיים החליקו מנסים למשוך.

מכונית זו נושאת משקל רב באף, אבל זה לא לקזז את הנטייה להחליק כאשר אנחנו יוצאים עם דוושת דרך על יותר מדי חזק. ככל שאנו שוקלים ההליכה נוכל להוציא יותר כסף על דלק וצמיגים. מצא את הנקודה כדי למנוע זליגה אינו קל, אך כאשר הוא שאתה יכול להאיץ מהר מאוד.

לפי הרישומים ההיברידיים אאודי A6 הולכים 0 עד 100 ק"מ / שעה בתוך 7.5 שניות, וזה לא רע סדאן בגודל זה. אם אנחנו desmarcamos הטבות בשימוש יומיומי נשתמש כמעט שמירת המחט שטח ירוק "יעיל" פוטנציומטר. למרות שאנו לא נלך כמו כדור, אתה יכול להאיץ מקצבים משפטיים בתוך שטח ירוק זה בכל העת.

נתיבי האצה במכונית הזו הוא המלך. In a Pispas ו שבץ של מאיץ נהיה בבית המרבי של הכביש ועדיין להיות כוח מילואים לכופף את מהירות 120 ק"מ / h משפטית על הכביש. הפתעה יותר מאחד מאלה שחושבים 245 כ"ס מעט עבור מכונית העולה 1850 ק"ג פועלת באופן מלא.

לאחר לדרך, ההיברידי אאודי A6 הוא מה שהיית מצפה סלון של ייצוג כזה. שתיקה ונוחות נוסע מסתובבים ללוות אותנו במהירויות משפטיות מעט מעליהן. הצליל של ברידג'סטון ER300 Turanza רכיבת יחידת הבדיקה שלנו בפעולה 245/55 R18 רק שזה חילחל לתוך התא.

הם צמיגים בינוניים, הם עלולים להיות לא הכי לצרוך מעט, בין אם על ידי מדד או בדרך של הצמיג עצמו, אם כי כפי שנראה בסוף הסעיף זה מוקדש לדינמיקה של היברידית אאודי A6 איתם יכולים להתבצע צריכת נקודה טובה. קניית המכונית הזו, אני מעדיף לעבור צמיג 17 אינץ 'שמגיע כסטנדרט עם אותו עיצוב מידת 225/55 R17 הצמיג.

ההשעיה היא נוחה בתנאי השיוט אלה. כשהגענו העקומות, ה- A6 אאודי די מפתיע, למרות גודל הוא פועל היטב כל אחד בתורו החזק, עם רק נגד הממדים שלהם. מוצק נגד כלל מדגים את ההשעיה בפנייה אל השומרים חששו משקרים פסי האטה, הוא פתק שקט מעכל את האפקטיביות פִּתְאוֹמִיוּת מראות את ההשעיה.

בשילוב עם הנוחות של פנים ההשעיה, אפשר לומר כי המכונית הזו יש שליחות ברורה, אשר היא להסיע אנשים אבל הוא מהנה גם לנהוג. כבר ראינו כי מהירות יש כמה בעיות מתיחת הנהיגה רגילה היא די נוח, אבל כדי להשלים את החלק מוקדש נהיגה ישים את הגמר.

הסיכה מנווטת בתפריט המחשב על סיפון היברידי אאודי A6 ו- להזיז את המכונית בורר התפריט במצב הנוחות מצב ספורט. עם המחווה הפשוטה הזו הפכנו נוח למדי אחרת שונה מהמכונית המקורית. שנה את מערכת ניהול המנוע כדי לספק את מלוא הכוח לשנות את הניהול של תיבת ההילוכים לטובת ביצועים.

אתה יכול לבחור באופן ידני דרך ביניים, אך הגדרה זו בקושי לשמש, כרגיל היא שאנחנו משתמשים או נשתמש במצב רגיל או במצב ספורט, אין אמצעי וחצי. עם המכונית במצב ספורט הזמן להכות את המצערת. שמגיב מהר יותר לדרוך על דוושת הגז, כך שאם אתה כבר הזהרת מפני הפוטנציאל היברידי גלגלים לחרוך אאודי A6, מצב הספורט רק מדגיש את האפקט הזה.

תצורה זו הופכת את המנוע מסתובב מעל, עד המחט נשענת על פוטנציומטר MAX ומתח היטב מעל טיפטרוניק שמונה מהירויות. על תיבת ההילוכים, במצב רגיל זה לא עושה שינויים פתאומיים וזה מאוד נחמד, אולם במצב ספורט ושינוי המצלמות, שינויים עשויים להיות פתאומיים מדי כאשר מנוע גבוה מטפס הקפות.

זה עשוי להיות אחד הדברים המעטים לא נעים כי יש המרגש ההיברידי אאודי A6, אבל מן הסתם לא הולך להיות כל הזמן במצב ספורט ושינוי המצלמות. בדרך כלל הנהג פשוט להזיז את מנוף מעבר D ותודה.

כדי להפעיל את השינוי עם משוטי הגה חייב להזיז את הבורר למצב D ולאחר מכן להעביר אותו ימינה. בשלב זה אנו יכולים לבצע שינויים באופן ידני או עם משוטים או עם המנוף המשמר עוצמה. כדי לשים את מצב S, פשוט להזיז את המנוף למצב D ואז בקלילות למשוך את הידית לאחור.

והיברידיות אאודי A6 צריכה כזה?

הגענו כי זה צריך להיות הצד החזק שלהם, המכירות שלו המגרש, ההיבט כי להתבלט מעל השאר. ובכן, לא. כפי שהזכרנו כאשר אנו מדברים על היברידית אאודי A6 וללא הולך רחוק בתחילת הפוסט הזה, המתחרה העיקרית שלו היא אחיו. אאודי A6 3.0 TDI קוואטרו S-Tronic 245 כ"ס משפר נתוני הצריכה מורשה שלה, מפעילה יותר ויש לו הנעה קדמית. בשלב מסוים הוא משחק טניס כמעט סופי 40-0.

צריכת גרסת דיזל הזה היא רק 5.9 l / 100 קילומטרים, בעוד הגרסה ההיברידית standardises 6.2 ליטר / 100 קילומטר. מערכה ומשחק עבור TDI קונבנציונאלי. אבל ... אתה יכול לצרוך את היברידית אאודי A6 כך מעט? אנחנו בחרנו את התשובה גליציה ולומר כי תלוי. זה תלוי במהלך השבוע של השימוש שלנו צריכה לעתים רחוקות הוא ירד מ 8 ליטר / 100 קילומטרים, בדרך כלל הנותרים 8.5 ליטר / 100 קילומטרים, אשר אף היותו דבר צריך גבוה באופן שערורייתי, הוא רחוק אושרה.

אולם ב תנאים מתאימים, שטח נוח, נסיעה חלקה מאוד ובקושי הצליחו לשפר אשרה צריכת תנועה, לפחות באיור שקף את המחשב המשולב. הם היו 64.9 ק"מ בקצב ממוצע של 61 ק"מ / h בכבישים צדדיים, עם מאוד קר המזגן על. צריך להגיע ליעד היה 6 ליטר / 100 ק"מ. אני מבקש תמונה באיכות סליחתך מתחת בה הפעם לידי ביטוי.

זה אינו מוכיח לנו להיות טוב יותר מאשר גרסת דיזל, אבל זה כנראה קרוב, למרות שהוא יצטרך לנסות את 3.0 אאודי A6 TDI קוואטרו S-Tronic באותן נסיבות לראות את המרחק בפועל בין שתיים. לא, לצערי אין היברידי מידע אאודי A6 ב Spritmonitor, כך לוקחים אזכור חיצוני הוא משימה בלתי אפשרית.

חאבייר קוסטאס ניסה יחיד אותו במהלך המצגת שלו בקיץ, עם מסלולים בעיקר כביש מהיר. 34 מעלות צלזיוס צריכות עמד על 8.5 ליטר / 100 קילומטרים, דמות כי הוא בכלל לא רחוק מאלה שמתקבלים במהלך החורף, אנו יכולים להסיק כי הקור לא משפיע הרבה הצריכה של היברידית אאודי A6.

מיכל דלק בתים 73 ליטר של 95 אוקטן בנזין ועם זאת, בקצב נורמלי שאתה יכול לעשות על 700-800 ק"מ לפני הכניסה לשמורה. אתה חייב להיות בעל כיס גדול כמאגר מים להשקיית המכונית הזו, זה יעיל.

מחר נוכל גרסאות ביסודיות וציוד שיכולים להיבחר על אאודי A6, סוקר גם מנינג בטוח.

בשנת Motorpasión | היברידי אאודי A6, מבחן (חיצוני ופנימי, ציוד אבטחה, הערכה ונתונים טכניים)