הרכב את מנועי ביד היא סמל בלעדיות כי יותר ויותר יצרנים פונים הדגמים הטובים ביותר שלהם. מנוע, מומחה. היום נפגשנו ארבעה עובדי ניסן אשר מוקדשים אך ורק כדי להרכיב את GT-R ניסאן מוטור VR38.

הם נקראים טאקומי, מילה יפנית בשימוש לייעד מורים ארבעה אלה בהחלט שולט אומנותו, התרגום הקרוב יהיה אומן. כל מנועי רכוב V6 עם Turbos תאומים רוכב על ניסאן GT-R הוא ברחוב התחרות היא על העבודה שהם עושים כל יום, אחרי הקפיצה אנחנו מביאים לכם שני סרטונים מתוך ניסן שבו נדע טוב יותר אומנים אלה.

טאקומי הצטרף ביניהם 100 שנים של מנועי רכיבת הניסיון. שמותיהם, הנעים על צלחת על המנוע הם איזומי Shioya, Nobumitsu Gozu, Tsunemi Ooyama ו טאקומי קורוסאווה, ראש הקבוצה. הסיפורים שלהם הם שונים למדי, אבל זה מדהים כי הראש נכנס טאקומי ריבאונד ב ניסן, לאחר שצפה קריירת הפוטבול שלו נקטע על ידי פגיעת ניסן הציע לו לשחק בקבוצה הארגונית שלו, אחרי שהוא פגש את מפעל מנועי יוקוהמה.

בעודו ואהב את מה שראה במפעל, הוא בקש להצטרף למפעל שבו חברה עובד עם שלושת רעיו בחדר מסודר שבו כל מנועים שלהם מוקדשים, רכבת, בודק וחוזר ובודק עד שכל מנוע הוא מושלם. התאמות נעשות ביד ובדקתי שוב, במיוחד עבור הבעלים של מנוע ניסאן GT-R הר צלחת הנושא את שמו מרוצים היהלום של דיוק שוכנו בתא המנוע.

קטעי וידאו | Youtube (I ו- II)ויה | Autoblog.com