המכונית החשמלית חווה צומת. מצד אחד, לשתוק הוא פלוס כדי להקל ערים התחלו הצפה זיהום רעש סביבתם וזה גורם לנו לתהות מה נשמע שתיקה. מצד השני, מנועים חשמליים שקטים בצורה מסוכנת להולכי רגל, כך בשלב זה, ניסאן פיתחה טכנולוגיה חדשה בשם "קנטו". אתם יכולים לתאר לעצמכם מה קורה.

מטרות "קנטו" להיות הצליל של כלי רכב חשמליים של החברה היפנית, מרכיב חשוב של אסטרטגיית ניידות ניסן Intelligent. בסרטון של היצרנית נוכל לשמוע כיצד המושג ניסן Imx, חשף ב טוקיו נשמע.

אם אתה רוצה שקט, אתה לוקח ברור

הכנס נתן היצרן היפני בתערוכת הרכב בטוקיו לפני כמה ימים, נוכל לראות "נעים" הקונספט החדש. המושבים וההגה נוטים ליהנות מהטיול בלי מחסומים פיסיים או חזותיים, והטכנולוגיה "קנטו" תשמיע קול למלחמה עתידני צוללת עוברת דרך הכביש והעיר כמו עוקף כלי רכב יוצרים אוטונומי.

סוג של מכ"ם קול זה נפלט כאשר המכונית חונה לבד או מגיעה הביתה. המושג אפס פליטות IMx החזון של ניסן העתיד של ניידות, אשר טוענת לראות בשנים הקרובות. היצרן טוען לקח בחשבון את קהל הסוער" הערים והכבישים: יהיה נשמע היטב מבלי להפריע להולכי רגל, תושבים נוסעים.

זה נשמע טון ותדיר תלוי האם הוא מאיץ, מצמצם או הליכה לאחור. כמו משאיות אשפה או עבודות מכונות וציוד, אבל יותר עדינות. הצליל הוא פעיל מהירויות 20 ל -30 ק"מ / h, תלוי בשוק.

כמו ניסאן, טענות קנטו 'פותחו כדי לשפר את הבטיחות של הולכי רגל ולקבל אותם כשאתה שומע אומר "יש הולך ניסן חשמלי!".

מה שאנחנו יודעים הוא כי IMx מציע מגוון של 600 קילומטרים, זה לגמרי הודות אוטונומי למערכת PROPILOT והוא מבוסס על פלטפורמה חדשה עבור כלי רכב חשמליים, המיועדים ליעילות מקסימלית. אנחנו נראים מה הוא כל זה.