מכוניות שבעה מושבים הם היו תמיד חריג בשוק. הם היו כמעט תמיד סטיישן משפחתי או אופציה שיכולה להיות להם לשורת מושבים שלישית (פיג'ו 504, סיטרואן CX או מרצדס E קלאס, שם המפורסם ביותר). לאחר שההצעה הלך ונעלם בהדרגה מהשוק עד להגעת MPVs (או MPV) ו SUV גדול.

נכון לעכשיו, כמעט כל המותגים generalist, כולל פרמיה, יש בקטלוג שלהם יותר מאשר המודל שבעה מושבים. עם זאת, לכולם עתה MPV ו SUV, למעט של מכוניות Fastback (טסלה דגם S). עם יותר מ 30 דגמים בשוק (מעל 40 אם נכלול אלה שמקורם בכלי רכב מסחרי) היא לא משימה קלה להחליט על מודל. ברור, אתה תמיד יכול לבחור את אחד הדגמים המובילים במגזר שלו, כמו פיקאסו גרנד סיטרואן C4, אבל הם לא תמיד המודל האידיאלי עבור כולם. אז, במקום רשימה של מנהיגים הוא גם על החלופות בשוק. בחירה זו, המבוססת על הבדיקות שלנו, תעזור.

שבע מכוניות מושבים זולים

ביצוע הבחירה הזו של דגמים, ברור כי מכוניות שבעה מושבים הם בקצה העליון של השוק: הרוב המכריע של הדגמים יעלה 25,000 יורו (אם הבסיס קנגו עד גרנד רנו עוברת ממצב 20,000 יורו ...) . בהקשר זה הוא אפילו יותר קשה למצוא מודל שבעה מושבים חדש כי הוא זול. אבל אין פאניקה, ישנם שלושה מודלים כי הם מתחת 20,000 יורו.

דאקיה Lodgy Stepway

דאקיה Lodgy Stepway

מבחינה הגיונית, אנו מוצאים כאן עם האלוף של עלות הנמוכה: דאקיה. משרד רומנית מציע lodgy, באמצע הדרך מודל בין סטיישן ואת MPV. טווח, כמו תמיד דאקיה, הוא מוגבל: בנזין שני מנועי דיזל ושני (עם סמכויות בין 90 לבין 110 CV) החל 11,370 יורו (הזול של שבעת ריבועי השוקכדי) 16,030 יורו דאקיה Lodgy Stepway מצויד במנוע HP 110 DCI, המגוון האהוב שלנו.

דאקיה Lodgy Stepway

למרות מראה הרפתקן, את Stepway דאקיה Lodgy הוא מודל בלעדי לשימוש בכביש. זה אינו הבעלים או צמיגים מעורבים ולא מרווח יותר. וזה מראה. DCI יש כמה מרץ מעל 1.7000 הקפות ומופעי כביש נוחים. עם זאת, בעיר זה לא כל כך מקל עם נוסעים שבו ההשעיה הייתה קשה קצת להמשיך הלאה חברה התדרדרה.

דאקיה Lodgy Stepway בפנים

על לוח, גימורים וחומרים פלסטיים הם בעלות נמוכה בבירור, אם כי הציוד שלהם הוא נכון בהתחשב במחיר. השורה השנייה מיועדת רחב ושלוש (2 + 1 ולא, כמו ברוב המכוניות), עם מקום לרגליים טוב. השורה השלישית של המושבים יכול להכיל שני מבוגרים ללא קשיים -משהו נדיר דגמים שבעה מושבים שיש מספיק מקום גם הרגליים וגובה. תא המטען הוא בתצורת חמישה מושבים ענק (825 ליטר) ומאוד קטן עם לשורת המושבים השלישית (200 ליטר) כמו ברוב הדגמים שבעה מושבים.

טויוטה ורסו

טויוטה ורסו

להלן 20,000 יורו, טויוטה ורסו השירות זמין רק עם HP 1.6 בנזין מנוע 132. אבל יותר-מ 20,300 יורו כדי 21,850 יורו, אנו מוצאים את גרסאות הדיזל 1.6 ליטר בנזין 111 כ"ס 1.8 ליטר 147 כ"ס הקשורים הילוכים אוטומטית משתנה ברציפות.

טויוטה ורסו היא עדיין אחד MPV הקומפקטי הטוב (4.46 מ ') יכול להציע את הפשרה הטובה ביותר בין הדינמיות ונוחות, גימורים מחמיאים, ציוד סטנדרטי מאוד נכון שבעה מושבים.

טויוטה ורסו

הוא מציע גם המודולריות כרגיל ב MPV (בודדים מושבים מתקפלים במלואם), גבוה יותר מאשר סלון או SUV ושורה שנייה המושבים בגובה הפנים. זה יכול להכיל שני מבוגרים, אם כי לא עם הנוחות באותו במושבים במרכז השורה. בכל מקרה, זה הרבה יותר טוב מבחינה זו מאשר Carens קאיה (גם מתחת 20,000 יורו), כאשר השורה השלישית של המושבים הוא רק לילדים.

טויוטה ורסו

תא המטען, כצפוי, הולך מן 440 ליטר בחמישה מושבים כדי 155 ליטר בשבעה מושבים. שוב, גבוה יותר מאשר 105 ליטר קאיה Carens נשאר נדיר (פחות רודסטר מאזדה MX-5) בתצורת שבעה מושבים.

אנא PrecioLargoMotoresTransmisiónMaletero 5/7 plazasA
דאקיה Lodgy11,370 עד 16.30 יורו4498 מ"מ100hp 1.6; TCE 115 כ"ס; HP 90 ו- DCI DCI 110 כ"סFWD. ידני 5634/207 ליטרמחיר. תא המטען.
טויוטה ורסו18,200-20,150 יורו4460 מ"מבנזין. 1.6 132 כ"סFWD. ידני 6440/155 ליטרגימורים. ציוד.

אנשים מנשא או MPV, הפתרון הקלאסי

עד לאחרונה, MPV מכוניות היו שעיצובו הוכתב על ידי פונקציה במקום טופס, ומכאן מיניוואן המונח כדי לתאר אותם. אפילו מחלקות השיווק החליטו להפוך אותם MPV, על ידי "רכב רב-תכליתי"אנגלית, ואת המיקום כפי מכוניות על הכל: על משפחות, לספורטאים, לאנשי מקצוע, עבור אלה שאוהבים לנהוג, וכו '

ובכל זאת, הם איבדו את הקרקע לרכב השטח, אך יש יתרון עצום בכך פותחו מלכתחילה יש שבעה מושבים. זה נותן להם את גזעי תצורה הנכונים בשורות מושבים וכן שטח פנים מאשר SUV של ממדים דומים.

פורד S-Max

פורד S מקס

זה פורד S-Max מאחזר את המתכון שגרם להצלחת הדור הראשון: שבעה מושבים נכון, עיצוב מתרחק MPV המסורתית ואת היכולת לספק נוחות נוסעים הם ודינמי שמובילה. הרול הוא מאוד מוגבל עקומים, תומך היגוי פרנק ומאוד ישיר. כמובן את המשקל ואת מרכז כובד גבוה במקצת מורגש בכניסות של פינות חזקות, אך במונחים של הנאה בנהיגה הראו עליון לכל MPV.

פורד S מקס

על הלוח, פורד S-Max בשורת המושבים השנייה יכול להחליק 17 ס"מ, שחרור מרחב אם היו precise- עבור שורת המושבים השלישית. בנוסף, מושבים בודדים בשורה השנייה הם צירים כדי לספק גישת שני המושבים בשורה השלישית. באשר לגזע, בתצורת חמישה מושבים הוא מטה 770 ליטר ו 285 ליטר בתצורת שבעה מושבים.

פורד S מקס

לבסוף, עלינו להזכיר טובת ההצעה כי איכות נתפסת של גימורים, לוח מחווני עיצוב מעודנת יותר מאשר הדור והציוד הראשונים, תלוי בגרסה, הכוללת מצלמת חלון שמש וראייה פנורמי 180 מעלות לתמרון קל בעיר , כאשר חניה ומלחים יש ראות אפס בגלל הקירות אמרה חניה.

רנו גרנד סניק

רנו גרנד סניק

רנו גרנד סניק שובר עם המורשת של רנו סניק. העיצוב הוא מודרני יותר ופחות MPV, המקף בחזרה להגדרה קלסית יותר, אבל עם מסך מגע מרכזי מרשים התנהגות דינמית כיום קרוב לזה של סלון, אבל בלי להיות טוב כמו זה של רנו מגאן או פורד S-Max. הוא פשוט השתפר מאוד.

רנו גרנד סניק

על הלוח, ואילו סניק גרנד רנו שומרת העיצוב מושבים בודדים הם לא נשלפו: עכשיו פשוט ללחוץ על כפתור כדי להסתיר על רצפת המכונית, שחרור מטען בחלל. השורה השנייה של length- מושבים -Adjustable מציעה בזכות מקום לרגליים יותר בסיס גלגלים ארוך יותר רנו סניק. השורה השלישית של מושבים, כמו כמעט כל כלי הרכב האלה תהיה נוחה לילדים, בעוד מבוגרים ובני נוער ירגישו קצת חזקים במקומות אלה.

רנו גרנד סניק

תא המטען מציע 533 ליטר בתצורת חמישה מושבים, מצטמצם 189 ליטר עם לשורת המושבים השלישית במקום. זה לא מספיק עבור שבעה אנשים, בהחלט, אבל עדיין יותר מאשר 170 ליטר סיטרואן C4 גרנד פיקאסו-מנהיג segment- או 145 ליטר BMW סדרה 2 גרנד Tourer. ההבדל הוא לא הרבה, אבל עם שבעה אנשים על הסיפון, הכל נחשב.

רנו Espace

רנו Espace

רנו Espace הוא החלוץ של MPVs באירופה, הודות השטח ומודולריות הפנים הענקים שלה, עם קיפול מושבי פרט של כל הצורות ואפילו מסתובב. אבל עבור Espace רנו-הדור החמישי הוא שינה לגמרי לגמרי. אנו מציגים אותו בתור מוצלב, אבל העיצוב שלה הוא בבירור כי של MPV עם מרווח יותר (16 ס"מ) תחת יריביו קטע הקרקע שלה. לשם השוואה, רוב SUV לספק בין 20 ו 22 ס"מ, בעוד Espace הקודמת הציעה 12 ס"מ גובה.

רנו Espace

טרנספורמציה Espace נתפסה גם על ההגה. שרידים מאוד נוח אבל מציעה כעת נהיגה דינמית הרבה יותר, במיוחד בגרסאות מצויד בארבעה גלגלים steerable כינה 4Control. וזה לא משהו שצריך להעריך אך ורק על כבישים מפותלים ונהיגה עליזה בעיר גם מציעה יתרון ברור תמרון ברחובות צרים חניונים (יש לו רדיוס פנייה של ממש כבר ממטר Clio רנו) או סתם להחנות ארוך 4.86 מ 'שלהם. זה חבל, כי מערכת זו אינה סטנדרטית בכל Espace, גם כאשר היא אינה אופציונלית.

רנו Espace

ההמרה היא עדיין על הלוח. להתראות מושבים בודדים אתה יכול לסובב ולהתקין שבו רצית בתא הנוסעים, הוא כל האיכות קונבנציונלית יותר מדי טוב נתפסה (רנו בצעו התקדמות רבה בתחום זה). מושבים בודדים הם עכשיו concealable מתחת לרצפה של המכונית על ידי לחיצה על כפתור בתא המטען או באמצעות מסך המגע המרכזי.

שטח סיפון נותר אחת האזכור במגזר. בשורה השנייה של המושבים (יכול להחליק מעל 17 ס"מ בנפרד) מקום שני הרגליים ברוחב הוא מעולה. עם זאת, בשורה השלישית של המושבים אינה פנים כשם בדור האחרון, למרות שהם יכולים לנסוע בלי בעיה שני מבוגרים.

רנו Espace

תצורת האתחול של שבעה מושבים, בינתיים, הוא תוכן 247 ליטר. זה יותר ממה שרבים MPV, בהחלט, אבל גם מודד 4.86 מ 'אורך. בכל אופן, עדיין אינו מגיע סיאט אלהמברה בעניין זה.

סיאט אלהמברה

סיאט אלהמברה

Volkswagenn שרן ו התאום שלו סיאט אלהמברה למלוך על הקטע של MPVs הגדול, לנצ'יה עכשיו (קרייזלר) וויאג'ר, סיטרואן C8 ו- פיג'ו 807 כבר לא בשוק ואת רנו Espace מסתכל על מנת לקבל חור חדש. בחזית פולקסווגן שרן, סיאט אלהמברה הממליץ שלה כוונון דינאמי יותר כי אין בכך כדי לגרוע מן הנוחות ואת התמורה הטובה לציוד. ואף על פי סיאט אלהמברה יש כמה יריבים, יש איכויות רבות מדי.

סיאט אלהמברה

העיצוב של סיאט אלהמברה, למרות נחמד הוא פונקציונלי בבירור. וזה יש יתרונות שלה בענייני החיים על הסיפון. הפנים מצוינים וגישת המושבים האחוריים, הודות דלתות הזזה מושלמת.

סיאט אלהמברה

שבעת המושבים הם מושבים בודדים (הזזה על 16 ס"מ) להקליד לחלוטין סובב לגשת המושבים בשורה השלישית. הנטייה של משענת מתכווננת וקיפול לחלוטין. השורה השלישית מושבים -escamoteable תחת maletero- יכול להכיל שני מבוגרים, למרות עמדת המושבים, די גבוה, הוא לא אידיאלי. הם גם קצת צרים.

PrecioLargoMotoresTransmisiónMaletero מושבים 5/7
פורד S-Max28,975-46,400 יורו4.796 מ"מבנזין ודיזל. 120 כדי 240 כ"סFWD. AWD. ידנית או אוטומטית700/285 ליטרהתנהגות דינמית. תא המטען.
רנו גרנד סניק20,016-30,096 יורו4634 מ"מבנזין ודיזל. מ- 116 כדי 160 כ"סFWD. ידני או אוטומטי.533/189 ליטרעיצוב. תא המטען.
רנו Espace30,900-44,535 יורו4.857 מ"מבנזין ודיזל. של 131 כדי 200 כ"סFWD. ידני או אוטומטי.614/247 ליטרעיצוב. גימורים. Habitability. דינמי.
סיאט אלהמברה33,861-43,971 יורו4.854 מ"מבנזין ודיזל. מ- 116 כדי 220 כ"סFWD. ידני או DSG.955/300 ליטרHabitability. תא המטען. ערך תמורת כסף וציוד

קרוסאובר או SUV, גדול

SUV הם הוחלפו במובנים רבים לגוף המוכר של פעם. רבים מציעים גרסאות שבעה מושבים. נוטים להיות יקרים יותר MPV המקבילה ופחות מעשית הן גישה על הלוח עבור לשורת המושבים השלישית, כמו בענייני המודולריות. בין אם אתה אוהב SUV עבור סוגיה אסתטית פשוטה, הנראות, גישה על לוח או פשוט כי מדי פעם יוצא מן הנוהג בכביש, יש הצעות מעניינות:.

לנד רובר דיסקברי

Hse רובר דיסקברי לנד

לנד רובר דיסקברי זהו אחד של דגמי הדגל של יצרן אנגלית. דור חדש זה הוא קרוב יותר למושג של רובר דיסקברי הטווח כי מסורתי. התנהגות הנהיגה הדינמית שלו השתפרה, למרות הכיוון הראה שינויים קטנים נוקבים נתיב מתגלגל עדיין טעון מעט.

Hse רובר דיסקברי לנד

עם זאת, שבה מתנהל הצגות רובר דיסקברי לנד זה מעולה בנוחות נסיעה: זה מאוד נוח (דיזל אפילו) השקט. כמובן, עם שניית תגובת Terrain, מופעים דיסקברי מחוץ לכביש מעולה. לא משנה את פני השטח ואת המכשולים, דיסקברי מכבדים קודמיו.

Hse רובר דיסקברי לנד

על הלוח, Dicovery מציע שבעה מושבים למבוגרים; המושבים בשורה השלישית הם לא לשימוש ייחודי או יחיד לילדים. אפילו עם בשורה השנייה של המושבים נזרק לאחור בכלל, כל אדם כמעט 1.80 מ 'יכול לשבת בכיכרות ברקע מבלי הברכיים לדופן האחורית של המושבים בשורה השנייה. בתמורה, יכולת האתחול הוא לא הטוב ביותר של הבחירה הזו של מכוניות שבעה מושבים.

Hse רובר דיסקברי לנד

הגילוי לנדרובר הוא אידיאלי למי שצריך שבעה מושבים מלאים -ולא חמש עם עוד שני למען הסדר הטוב או למי שצריך, אפילו מדי פעם, יכולות מחוץ לכביש מעולה. ואם אתה לא הולך להשתמש, בכל מקרה, את Discoverry הוא נוחות הרבה נוחה, מעודנת נוסעת כמו מכונית עדיפה. זוהי אנקדוטה, אבל זה מראה היטב: דיסקברי 12V מציידת שישה לוקחים תשע יציאות USB ו ניתן לחבר עד שמונה התקנים באמצעות Wi-Fi המשולב שלה.

5008

5008

5008 המודל הוא אחר שהוכשר מתוך MPV קלאסי סיטרואן C4 גרנד -derived Picasso- להיות SUV. יש פיג'ו 5008 מוגבל את כישורי כביש (למרות לגובה של כמעט 24 ס"מ), אבל לראות מאוד נוח בכביש דינאמי, עם כיוון מאוד נוקב שנותן וזריזות יותר מאשר סקודה Kodiaq, למשל.

5008

על לוח, פיג'ו 5008 נראה מסיים עם איכות הנתפסת כמעט פרמיה. יש לו שבעה מושבים בודדים ולמרות בכיסאותיהם הם קצת יותר קטנים סקודה Kodiaq או לנד רובר דיסקברי, המקום לרגליים בשורה השנייה של מושבים הם גדולה (טוב, אין מנהרה מרכזית אשר יכול להפריע במרכז נוסע ).

5008

הפז'ו 5008 הוא בולט מן יריבותיה דרך המודולריות הפנים שלה (בודד עבור כל המושבים) עבור האיכויות הדינמיות שלה (לשאת SUV לא אומר שאתה לא אוהב נהיגה), נוחות הנסיעה שלה וציוד טכנולוגי (i-Cockpit, סיכון אזהרת בלם חירום אוטומטי של התנגשות, התראה פעילה סטיית מנתיב, הגבלת מהירות הכרה, אדפטיבית רגולטור מהירה עם Stop (תיבת הילוכים אוטומטיות), זווית מת מערכת מעקב פעילה, פרק Assist ומצלמת נוף 360),

סקודה Kodiaq

סקודה Kodiaq

למי שמחפש מכונית שבעה מושבים ורוצה אסתטיקה SUV גדול באמת, סקודה Kodiaq זהו כיום אחת ההצעות הטובות ביותר. עם 4.70 מ 'אורך, זה לא בדיוק מכונית קומפקטית אך עם בסיס הגלגלים הארוכים שלה (2791 מ"מ) את Kodiaq מציע פנים עצומים מגף גדול לא פחות על תצורת חמש המושב שלה (560 ליטר) ו גרסה הנכונה של שבעה מושבים (270 ליטר).

סקודה להושיב Kodiaq

ברור רוחה והנוחות אינה זהה בכל המקומות. בשורה השנייה של המושבים (18 ס"מ הפתיחה), אורך שטח ורוחב הוא רופף, למעט כי זה מרגיש על הכיכר המרכזית. זה קרוב יותר, עבור מסתיר משענת. באשר לשורת המושבים השלישית, רק שני ילדים לנסוע ממש נוח בתוכה, למרות שהם עשויים להיות כבוש על ידי שני מבוגרים.

טריילר סקודה Kodiaq

רמה דינמית, מבלי להיות מגושם אינה Kodiaq תביא לך חיוך, אבל לפחות הוא מאוד נוח. אידיאלי גם עבור מי שצריך למשוך קרוואן עד 750 ק"ג, אם זה אינו מצויד הבלמים, ועד 2200 ק"ג עם בלמים. יש גם את טריילר Assist מערכת ובכיוון הפוך אוטומטי עבור אלה שלא מכירים את הטריילר התמרונים.

סקודה בתוך Kodiaq

לבסוף, מזכירים כי כאחד הדגמים החדישים ביותר של הבחירה הזו, אתה יכול לצייד כל מיני עזרי נהיגה (בקרת שיוט אדפטיבית, זיהוי של כלי רכב כתמים עיוורים, בלימה אוטומטית, וכו ') וקישוריות (Google Earth, נקודות עניין, שירות מזג האוויר, Play רכב אפל, וכו ').

אנא PrecioLargoMotoresTransmisiónMaletero 5/7 plazasA
ספורט רובר דיסקברי לנד39,975-61,405 יורו4590 מ"מבנזין ודיזל. 150 כדי 179 כ"סFWD. AWD. ידני או אוטומטי.454 / ליטר ndOff-Road. Habitability. Comfort. קישוריות.
500825,400-37,800 יורו4641 מ"מבנזין ודיזל. 99 כדי 181 כ"סFWD. ידני או אוטומטי.780 / ליטר ndעיצוב. גימורים. מודולריות.
סקודה Kodiaq25,990-39,585 יורו4697 מ"מבנזין ודיזל. 125 כדי 190 כ"סFWD. AWD. ידני או אוטומטי.560/270 ליטרתא המטען. Habitability. גרירת קיבולת. מחיר-ציוד.

מכוניות יוקרה, גם עם שבעה מושבים

עם הגעתו של רכב שטח מפואר, מותגי פרימיום גם ניצל את ההזדמנות כדי להציע מודלים של שבעה מושבים לרמות גבוהות אלה של הטווח. בקטגוריה זו כללנו מבחר קטן של מודלים העולה 50,000 יורו והלא-חשמלי או היברידי (יש להם קטגוריה משלהם).

BMW X5

BMW X5 xDrive30d

BMW X5 הוא רמת התייחסות דינמית במגזר SUV: Incisal כיוון, יציבות, אחיזה רוחבית עקומה מלא רול, הם חלק איכויותיו. והיא עושה זאת מבלי להקריב את הנוחות של הנוסעים (למרות במצב ספורט ההשעיה מוצגת חברה שלא לצורך). יש לציין, כל השבע-מושבית BMW X5 מצויד מתלי אוויר עצמי פילוס על הסרן האחורי.

BMW X5 xDrive30d

יתר על כן, BMW X5 נשארת נאמנה למדיניות של BMW של רק ציוד מספר נכון, ומשאירה את הלקוח את היכולת ליצור X5 שלך למכתב עם הרשימה הארוכה של אפשרויות או להתפתות של חבילות השונות ציוד (הרבה יותר מעניין מבחינה כלכלית).

BMW X5 xDrive30d

מבחינת habitability, מציע X5 מרחב המודולריות של MPV (סבת מושבים, זזה, וכו '). המרחב בשורה השנייה של המושבים הוא מצוין, ואילו השלישי שני הנוסעים יושבים נמוך מעט מעט צר. לפחות הם לא מקומות שיכולים להשתמש רק ילדים, שני מבוגרים יכולים לנסוע לשם.

מרצדס בנץ GLS

מרצדס בנץ Gl 400 4MATIC

מרצדס בנץ העז בזמנו עם MPV יוקרה שבעה מושבים, מחלקה א היום, הנציג היחיד של "בקטגוריה של שבעת המושבים" הוא מרצדס בנץ GLS (The Class V הוא מושבית שש). פותח בעיקר עבור השוק האמריקאי, GLS יש את התפקיד של מסטודון באירופה הישנה שלנו: הוא מודד 5.13 מ 'אורך (5,16 מ' בגרסת 63 AMG) על ידי 1.93 מ 'רוחב ו 1.85 מ' גבוה.

מרצדס בנץ Gl 400 4MATIC

עם ממדים כאלה, אותה נסבלות סיפון GLS מרצדס היא ראויה של "מיני ואן". בעוד השטח של שתי שורות של המושבים הראשונים הוא מעולה בשליש זה מעולה. למעשה, שני מבוגרים יכולים לנסוע בשורה השלישית של המושבים אבל חוסר מקום יכול agobiarles.

מרצדס בנץ Gl 400 4MATIC

צאצא מרצדס GL של GLS כבר לא התאים להם כמו חבילת תקן מהכביש (תיבת הילוכים, נועל הדיפרנציאל במרכז), אבל הוא עדיין זמין כאופציה. כמובן, הנע לכל חלק של הציוד הסטנדרטי. בכל מקרה, איפה מדגם GLS הקיסרי הוא בנוחות נסיעה. מאוד נוח, גם בקושי פונה מתגלגל (ברים אנטי רול פעיל) והוא החיסון לצד הודות לרוחות לפונקציה מסוימת של בקרת יציבות.

וולוו XC90

וולוו XC90 D5

וולוו XC90 הוא SUV פרימיום המובהק לבין אלטרנטיבה מצוינת לחשבון הגרמנים או המודלים בריטיים בדרך כלל עבור כל המכירות. העיצוב, הן חיצוני ופנימי מעודנים מאוד, עושה לגדול דגמים גרמנים ישנים פתאום.

וולוו XC90 D5

על הלוח, מסך המגע המרכזי לשלוט בכל הפונקציות של המכונית (GPS, בקרת אקלים, מולטימדיה, וכו ') יש את ממשק ומהירות בשוק קריא יותר בדרך כלל רק שמצאנו טבליות. איכות החומרים היא כמעט ברמה של Q7 אאודי והפעלת העידון (נוחות שתיקההאם) את הטוב ביותר של הקטגוריה.

מומנטום וולוו XC90 D5

במונחים של רוחה, את Q7 אאודי 5.02 מ 'הוא מעט גבוה יותר מאשר וולוו XC90. בשני המקרים, המושב בשורה השלישית הוא לשימוש מזדמן ולא להציע אותו המרחב כמו מרצדס GLS. בין Q7 אאודי ואת וולוו XC90, ההבדלים בחלל הם מינימאליים, אבל כמו גישת Q7 אל לשורת מושבים השלישית הוא רחוק מלהיות אידיאלי (אתה צריך לקפל את המושבים בשורה השנייה בשתי תנועות) אנו ממליצים וולוו XC90 גישה טובה יותר.

אנא PrecioLargoMotoresTransmisiónMaletero 5/7 plazasA
BMW X561599-106064 יורו4886 מ"מבנזין ודיזל. מתוך 231 כדי 449 כ"סRWD. AWD. Auto.575/274 ליטרדינמי. תא מטען
מרצדס GLS88950-155950 יורו5.130 מ"מ (AMG: 5160 מ"מ)דיזל ובנזין 258 של hp 333 כדי 585 כ"סAWD. Auto.680/300 ליטרHabitabiliad. חידוד. Off-Road.
וולוו XC9056,472-76,468 יורו4.950 מ"מבנזין ודיזל. מ- 190 כדי 320 כ"סFWD. AWD. Auto.640/262 ליטרגימורים. חידוד. עיצוב. נסבל

אלקטריק ו היברידית אינם מסוכסכים עם 7 מושבים

ערים גדולות יותר ויותר עוינות למכוניות, עם רק חשמל ו כלאיים מותרים לנוע בערים כמו מדריד מתי פרקי זיהום גבוהים מאוד. אם אתה זקוק לרכב 7 מושבים שיכולים להיכנס לערים הגדולות ללא מגבלות עבור הפליטה שלהם או פשוט על ידי בחירה, יש כמה דגמים, אם כי רוב נופלים לקטגוריה של מכוניות יוקרה.

טויוטה פריוס +

טויוטה פריוס +

עם מגוון כי הוא בין 30,000 ו 40,000 יורו, טויוטה פריוס + היא לא מכונית סבירה במיוחד, אבל אם אתה צריך שבעה מושבים ולא יכול או רוצה מכונית "אקולוגי" 50,000 יורו העולה, זו היא האפשרות הסבירה היחידה שלך.

טויוטה פריוס +

מבחינה טכנית, התנהגות וציוד או קישוריות דינמית, הפריוס + דומה מגוון היברידי טויוטה אחרת, כמו Auris או הדור הקודם פריוס. אידיאלי בעיר (נוח, שקט, חלקה) זה הוא כבר לא כל כך הרבה על הכביש, שבו רעש מנוע החום הופך להיות הרבה יותר נוכח, במיוחד אם הם לנסוע שבע board- ורמה דינמית מעט מסורבלת.

טויוטה פריוס +

איפה הפריוס + הוא לשכנע habitability. והיא עושה זאת בהצטיינות. למרות גודלה הקטן, ולגבי MPV- קלסי זה מספק מוביל עם מושבים בודדים בכל העמדות (מושבים אשר יכול להחליק, מתקפלים או חוזרים בה בנפרד). שלו הנסבל הוא גבוה יותר מאשר רבה הקומפקטית MPV, גם בשורה השלישית שב שני מבוגרים לא ירגישו נתפס (זה עדיף בהיבט זה SUV גדול רב). נגישות רק שורת המושבים השלישית גרועה מזו של יריביו. וברקע, הפריוס + יש יותר סטיישן MPV.

טסלה דגם S

טסלה דגם S

טסלה דגם S sui generis נשאר מודל (כמה זמן?) זירת הרכב הבינלאומית. וגם בבחירה זו של מכוניות שבעה מושבים. זה 100% חשמליים, מספק ביצועים מעולים דינמיים, ביצועים בספורט, הוא גוף סדאן Fastback והוא מתאים שבע נוסע, בזכות שני מושבים אופציונליים (4600 יוריו) ממוקמים בתא המטען.

שבעה מושבים S טסלה דגם

טסלה התאושש הרעיון של סטיישן משפחתית גדולה 70 ו 80. זהו שני מושבים המתאימה לילדים בלבד נסיעה חזרה לכיוון הנסיעה. ברור, אם הם נמצאים בשימוש, עוקף את תא המטען העיקרי (עדיין חלוץ 150 ליטר). טסלה המוצע לאותה האפשרות במודל X, אבל בשורה השלישית של SUV מושבים נראית בכיוון הנסיעה ושני מבוגרים יכולים לנסוע בה.

מנוע Twin וולוו XC90 T8

T8 וולוו XC90

בוולוו מנוע XC90 T8 Twin זוהי תוספת הגרסה ההיברידית של XC90. אבל גם גרסה מבוססת ביצועיו (יותר 400 כ"ס ו 5.3 של בין 0 ל -100 ק"מ / h) ומפנקת (אפילו יש גרסה בלימוזינה של ארבע-מושבית). כמו שאר הטווח, יכול לקבל את זה שורה שלישית אופציונלית של מושבים.

המושבים בשורה השלישית וולוו XC90

כדי להדגיש AWD שלה (קבע ארבעה גלגל כונן) מצב אוטונומיה במצב חשמלי 100% עד 40 ק"מ. וולוו XC90 T8 Twin המנוע נהנה באותה נקודות עבור הגירסות מצוידות במנוע חום, עם יתרון הנוסף של ביצועים גבוהים יותר וצריכת חשמל נמוכה יותר (כל עוד הם משתמשים באפשרות של חיבור מטלות).

אנא PrecioLargoMotoresTransmisiónMaletero 5/7 plazasA
טויוטה פריוס +28,900-36,000 יורו4645 מ"מבנזין היברידי 136 כ"ס 1.8 FWD. המכונית505/200 ליטרמחיר. פליטת CO2.
טסלה דגם S84,600 עד 158,600 יורו.4.979 מ"מPower (ים) מ 333 כדי 612 כ"סFWD. AWD. Auto.894/150 ליטריתרונות. עיצוב. אפס פליטה.
מנוע Twin וולוו XC90 T881,180-85,180 יורו4.950 מ"מ2.0 תוספת בנזין היברידי 408 כ"סAWD. Auto.640/262 ליטריתרונות. אבטחה. Habitability. פליטת CO2

מיני ואן, כי לפעמים הגודל כן קובע

אין ניסים, אם אתה רוצה רכב שבעה נוסעים המסוגל לשאת מטען של שבעה דיירים, הדגמים יכולים להציע רק כי לרבע את המעגל הם מיני ואן. תחת להסתיר anglicized בעצם נגזר מה שאנו מכנים בספרד תמיד טנדרים. אבל צריך להיזהר, הדגמים הנוכחיים אין לי מה לעשות עם התמונה שיש לנו על בסגנון ואן מגה-100 מרצדס -80 מודלים הנוכחיים אלה הנם נוחים, שקטים, ומתנהגים כמעט כמו מכונת נוסעים יכולים לקבל להיות מאוד מפואר.

SsangYong Rodius

סאנגיונג Rodius

למרות עיצוב שכמעט אף אחד לא אהב את SsangYong Rodius הדור הראשון שנחל הצלחה בספרד בזכות מחירו תחרותי מאוד. הדור החדש מציג עיצוב בהסכמה הרבה יותר, אבל שומר אותו המתכון כאמור: habitability הענק (עם 5,13 לי כל עוד אתה יכול), רבגוניות, ציוד סטנדרטי נדיב ומחיר תחרותי מאוד (מ 28,100 הורה).

סאנגיונג Rodius

דור חדש זה יש הם מתלים אחורי מקבילית ובר-עיוות, אשר אפשר לשפר באופן משמעותי נוחות נסיעה והתנהגות דינמית. אבל אל תטעו, עדיין מדובר ברכב שדוגל נוחות מעל כל הוראה אחרת. מהיר מהפסים בקצב קל, נהיגת Rodius אינה חוויה מתגמלת. בכל מקרה, זה לא הייעוד שלו. סיבת קיומו היא להציע הרבה מקום על הלוח. ובסעיף זה מצטיין באמת.

סאנגיונג Rodius

למרות האיכות של מכלולים וחומרים אינה תלויה מותגים קוריאניים אחרים, הוא לא אותו מודל בעלות נמוך. כן, יש הרבה מקום לשיפור. כדי לפצות, הימור SsangYong ידי ציוד סטנדרטי מקיף הכולל בלחץ הצמיג שליטה הבסיסי ביותר שלה, מושבים בשורה ה -2 וה -3 עם התאמה אורכת, שלוש מנות של 12 V, מזגן כפול עבור המושבים האחוריים רגולציה עצמאית עבור מושבים אחוריים, מתכווננות חשמלית וקיפול מראות חיצוניים. הגרסה המצוידת ביותר כוללת גם מחשב מולטימדיה עם נגן DVD כדי ארח הנוסעים האחוריים.

T6 פולקסווגן Multivan

פולקסווגן Multivan לדור השישי

עבור הדור השישי של "קומבי" פולקסווגן מציע T6 Multivan זה מציע כלי רכב מסחריים ויותר הרחק לוקח על בסיס ושחזור העד של MPV הגדול (סוג לנצ'יה-קרייזלר וויאג'ר) מודל לפני כמה שנים. זה משהו שהוא בא לידי ביטוי בהצגה האסתטית (שילובים בשני צבעים אינם חובה, אתה יכול גם להזמין צבע יחיד) ובעיקר בציוד שלה.

פולקסווגן Multivan לדור השישי

בקרת שיוט Active אשר מנהל את המרחק מהרכב מלפנים דעיכת טיס אלקטרוני (שלוש רמות של דעיכה) הן חלק מציוד. אפילו את הגלגל, את Multivan יש מנגינה קרוב לזה של פולקסווגן שאראן מ של ואן.

פולקסווגן Multivan

על לוח, בשורה השנייה יש שני מושבים בודדים, שכיבה, הזזה להסתובב 180 מעלות עבור, למשל, מדבר הנוסעים של לשורת המושבים השלישית. זוהי תצורה קלסית תלת מושבית יחיד מושב, למרות שהוא גם להישען וחלק כמה סנטימטרים כדי להגדיל את תא המטען, למשל. איזה, עם שלוש שורות של מושבי עמדה, יש נפח גדול (720 ליטר). אפשר גם להניח את שתי שורות של מושבים להצטרף אליהם, להמיר את המרחב הזה למעין מיטה. אין רכב שבעה מושבים בשוק עם גמישות רבה יותר מאשר פולקסווגן Multivan.

פולקסווגן Multivan

לבסוף, מציין את האפשרויות האדירות של התאמה אישית של Multivan עם אפשרויות רבות כגון מסכים ונגן DVD, המחמם המשני או מקרר משולב.

אנא PrecioLargoMotoresTransmisiónMaletero 5/7 plazasA
SsangYong Rodius28,100-38,450 יורו5.130 מ"מ2.2 דיזל 178 כ"סRWD. ידני. Auto AWD ו AutoND / 875 ליטרשטח. מודולריות. תא המטען. מחיר.
T6 פולקסווגן Multivan30,320-53,390 יורו4904 מ"מ2.0 דיזל 204 של hp 102 כדי 204 כ"ס ו 2.0 בנזיןRWD. AWD. ידני. Auto.ND / 720 ליטרשטח. מודולריות. תא המטען.