סוחרי רכב פרטיים, זהו ניתוח נפוץ מאוד כי יש מספר המס חשוב ומאפיינים משפטיים. היבטים יסודיים שאנחנו צריכים לשקול בכל המקרים, הוא סיומו הפורמלי של שינוי הבעלות על הרכב, תשלום מסים הקשורים עסקת המכירה וכי איסוף המוכר לקונה את הבעלות הסופית על מנת להבטיח הרכב נרכש.

כמו סינתזה עבור למכור לבעל רכב ברגע שיש לנו לשים אותנו להסכים על המחיר, עלינו לבצע את הפעולות הבאות: ודא כי הרכב הוא ללא תשלום ואין לו הזמנת ברית בעלות או שעבודים, להיכנס לתוך חוזה מכירה של הרכב בכתב, לשלם את המס על העברות הון, לבדוק כי הרכב הוא מס הכביש הנוכחי שלהם מועצת בהתאמה ולבצע את שינוי בעלות של הרכב בתנועה.

כיצד לאמת כי ברכב הנו ללא תשלום

לפני חתימת החוזה ואת המסירה של כל סכום של כסף לרכישה, אנחנו חייבים לוודא כי הרכב הוא ללא שעבודים או עיקולים. מידע זה מתקבל באמצעות פתק מידע של בעלות על הרכב שהוציא משרד התעבורה אם יש לך עומס ומה מדינה.

לכן, ברגע שאנחנו נבצע רכישה של רכב ליחיד, נבקש צילום רישיון רכב, צילום התעודה ITV, צילום תעודת הזהות שלך צריך ללכת במשלחת תנועה קרובה לבקש דוח רכב (PDF). בדוח זה בעלות של 8.10 יורו ולספר לנו מי הוא הבעלים החוקיים של הרכב ואם יש לך איזושהי תפיסה או החזקה של הסכם הכותרת.

שמירת ברית של כותרת זוהי הכתובת על ידי מוסדות פיננסיים כאשר הם נותנים אשראי לרכישת כי המכונית נשאר רשום באופן מלא עד שתחזיר את ההלוואה כולה. לדוגמה, אני אקנה את המכונית עבור 10,000 יורו אבל יש הזמנה לברית של התואר לטובת B מוסד פיננסי בסך 5000 יורו, אני חייב לשמור על סכום כזה בתשלום לשלם האשראי במלואו לבנק .

במקרה שיש לו את הרכב אמברגו אחר כמו אוצר, מגרשים וביטוח לאומי, את הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא למצוא רכב אחר כדי לקנות, כי הליך הרמת אמברגו הוא מסובך בכל המקרים ואנחנו יכולים לקבל מספיק אם בעיות חוב הן כמות משמעותית.

באותו אופן, אנו מבקשים מהמוכר עותק של הקבלה האחרונה של כביש מס רכב ותעודה עבור הכתובת למעלה שלך עד כה ב תשלום המס עבור מועצת המכונית. DGT יש לספק עותק של מסמך זה, כמו גם. ניואנס על המס הזה, כי למרות הצבירה היא ב -1 בינואר בכל שנה, כל עירייה קובעת קבלות אלה לאיסוף בחודשים שהם רואים.

רכב מכירות החוזה, הפעולה ראשונה

כמו בכל מכירה, לאחר האימות נטענת הבעלות ברכב, האפשרות הטובה ביותר בכל המקרים היא שהפעולה בכתב משתקפת חוזה של מכירת כלי רכב. סכם הרכישה הנו מסמך פרטי אשר יזהה הקונה, המוכר, טוב משודר, במקרה שלנו רכב, מחיר, תשלום, מי ישלם את העלויות של המבצע אם בכלל וכל סעיפים נוסף שאנחנו רוצים להקליט.

חוזי מכירות הם מסמכים פרטיים דבר אינו מנוגד לחוק עשוי להיכלל כברית. הנה דוגמא של הסכם הרכישה (PDF) או כאן יש לנו עוד (PDF), אשר שניהם יכולים לעזור לנו לקחת בהם כבסיס של חוזה רכישה פרטית שלנו.

מס ההעברה, תשלום נדרש

המס הראשון שאנחנו נדרשים לשלם כאשר אנו עושים מכירת רכב, הוא מס העברה (ITP). זהו מס כי ניתן אוטונומיות השונות ולפי קהילת המגורים שלנו, יצטרך לשלם סכום זה או אחר. מס ההעברה מוסדר ברמת המדינה על ידי RDL 1/1993 ו הנישום הקונה הוא תמיד טוב. חישוב המס הוא מאוד פשוט, שכן הוא מתבסס על ערך הרכב, הערך הגבוה ביותר שנקבע הרכישה, אשר עשוי להיות מוגדר הערך בחוזה או ערך העריכו קבוע מדי שנה על ידי משרד התעשייה.

מדי שנה, משרד האוצר, שפורסם טבלאות עם ערכים עבור כל מס המכונית, שולחנות להילקח כבסיס לחישוב ITP בעסקות מכירות לחישוב מע"מ על כלי רכב מיובא או לחישוב מס הרישום על כלי רכב חדש. כאן אנו יכולים לראות למשל את השרים שההזמנה לתקן את ערכי המס 2013 כלי רכב.

בוא נעשה דוגמה, נניח אני הולך לקנות אלפא רומיאו ספיידר 2.2 JTS רשום 2008 וכי לערך שנקבע למכירה הוא 20,000 יורו. מאז הערך המס הוא 27,900 יורו כפי שאנו רואים בצילום המסך למעלה, אחוז המס המשתלם יחושב על ערך זה. אם אני התגורר בקטלוניה, הסכום לתשלום עבור המס הזה הוא 1395 יורו עבור סוג זה של המכונית.

איזה אחוז של ITP משולמת לכל קהילה למכירת רכב

כפי שאמרנו, כל קהילה חל שיעור מס העברה שהוא רוצה, הגדרת ערך מינימום כפי 4% וערך מקסימום 8% הערך הגבוה של הרכב. לדוגמא, אראגון להחיל 4% ליניארי לכל כלי הרכב, קטלוניה 5% כמו אנדלוסיה או גליציה, להחיל 4% הכוללים 8% לכלי רכב עולה 15 כ"ס כספים או אם סוסים אנדלוסי או 16 עבור גליציה.

בהתחשב בעובדה מס זה משולם הקהילה האוטונומית של הקונה, עלינו לחשב את המס בהתבסס על קהילת הקנייה. המס משולם המשרדים השונים האוצר ובחלק מהמקרים אנחנו אפילו לספק כלי לחישוב מס באינטרנט. יחס הקורים של קהילות הוא כדלקמן:

 • ממשלת אנדלוסיה - משרד הכלכלה
 • ממשלת Aragón - אוצר
 • אסטוריאס - משרד אלקטרוני
 • האיים הבלאריים - דירוג רכב
 • קנטבריה - מס ההעברה
 • Mancha la Castilla - התיישבות של מסים
 • Castilla ליאון - שרותי הערכה לרכב
 • ז'נרליטט דה קטלוניה
 • ולנסיה - שידורים Settlement
 • קהילה של מדריד - אוצר
 • Gobierno de Canarias - התיישבות של ITP
 • שווי הרכב Portal - אקסטרמדורה
 • מכוניות משומשות דירוג - מורסיה
 • נווארה - להזמין הערכת שווי רכב
 • Euskadi - מועצות ברמת המערכת עצמה
 • לה ריוחה - אלקטרוניקה בית
 • משרד אלקטרוני - גליציה

כדי לשלם את המס, אנחנו חייבים מלא את הטופס לקהילה האוטונומית, לצרף עותק מקורי של הסכם הרכישה חתמנו ​​וצילום של NIE DNI / של הקונה ושל המוכר. ברגע שיש לנו התיישבתי שובר תשלום עם מספר השומה, ואנחנו יכולים ללכת תנועה על מנת להפוך את שינוי בעלות.

השינוי במבנה בעלויות תנועה, הצעד האחרון

לאחר ששילמנו מס בולים, הצעד האחרון שאנחנו צריכים לעשות זה שינוי הבעלות של הרכב ב DGT. שינוי זה של הבעלות נעשית עם הטופס הבא (PDF) ואנחנו צריכים להפגיש העתק הקבלה האחרון המס ששולם, הוכחת תשלום של שיעור תנועה לשינוי הבעלות (43.40 יורו עבור השנה ), עותק של ITP שלם ITV המקורה כרטיס השאלת כרטיס מקורי ותיקונים עד היום ואם המוכר אינו אדם אותנו במשרדים של DGT בשלב זה, הודעה על העברת הרכב (PDF ) חתום על ידו ועל בצירוף צילום של תעודת הזהות שלך.

לאחר תנועה לבדוק את כל התיעוד, ימשיך להנפיק תפוצת כרטיס חדשה בשמנו ואנו השלמנו את רכישת הרכב. אם אתה מסתכל כל זמן הזכרתי את זמן תשלום בפועל של המכונית, שכן הנוהל המקובל הוא כי המשרד מוכר חוזה המכר, לתת את המפתחות של האוטו ותיעוד מקורי ולקבל כסף במעשה זה, להיות אחראי הקונה לבצע הליכים אלה, כך הרכב רשום על שמכם.

בחוזה המכר עצמו, לעתים קרובות זה מאפשר לקונה לייצג את המוכר כדי לבצע הליכים אלה. ברמה המקומית, אנחנו לא צריכים לעשות שום פעולה, שכן כל תנועת עירייה מודיעה יחסים של כלי רכב בעלי המושבים שלהם בשבילנו כל תשלום מס לשנה הקשור מצטיין.

האחריות על כלי רכב על רכישות פרטיות

נקודת thorniest לנו רכישה פרטית היא הערובה לכך שהמוכר חייב לתת לקונה את הרכב. כאשר הניתוח מתבצע על ידי שני אנשים, ברכישות אלה אינם פועלים תחת חוק חברה, אבל המשפט האזרחי בפרט הקודקס האזרחי. במקרה זה, בפרט מכירת רכב רק להגיב על 6 חודשים עבור אלה ליקויים נסתרים יכולתי לקבל את הרכב ובדרך כלל לפתור בעיות אלה מסתיימות בבתי המשפט.

לדוגמא, אם אני קונה מכונית ובראותו לקויה ריפוד לצפות כמה dings, המוכר אינו אחראי לבעיה זו. לעומת זאת, אם המוכר יודע כי תיבת ההילוכים נותנים בעיות, אני לא רואה את הבעיה הזו ואמרתי דיור שוברת השבוע המכירה, יכול להיחשב רכש גם עם פגם נסתר והמוכר צריך להשתלט על תיקון. בכל המקרים, אם אין הסכם בין הצדדים, עלינו לנקוט בצעדים משפטיים ודו"ח המומחה הוכחה כי תמיד חבוי וסגן, בתוך 6 חודשים ממועד הרכישה, לא לאחר מועד זה.

מידע נוסף | DGTתמונה | Cosmic_spanner (II)בשנת Motorpasión | מיוחד למכור את המכונית באינטרנט