התנועה #novullpagar כבר שסתום הבטיחות שבו סִיר לַחַץ כביש האגרה הוא בסופו של דבר כשהם ברחו. אוקיי, אתה לא השגת ככל שהוא היה רוצה החלוצים שלה, אך שמש להזכיר למנהיגים שכאשר הכיס של הנהג נסחט עד ריק, חייב להיות שינוי מחשבי כי ייתכן שיש טעם כי הוא מספיק.

במהלך ההפגנה #novullpagar זה יש לשים קדימה ויכוח שוב ושוב, שהוא בחלקו הימני, בחלקו לא. טיעון מסוים זה כבר "מדריד היא כי אין להם את הסכום הזה של אגרה". זה נכון, יש לנו אגרה פיזי כל כך הרבה ויש לנו אלטרנטיבות כי אינם מקבלים שכר, אבל זה לא לגמרי נכון, גם אגרה ששולמה, אגרת צל שנקרא. אנו לפצל.

נזכיר כי לפני כמה ימים אספרנסה אגירה איים למקם אגרה בכבישי תחרות אזורית, ההנחה היא אגרה קטנה, אבל מהדהד בסוף היום. במהלך אותו ראיון, אספרנסה אגירה אמר הכבישים האזוריים היו בעלות 30 מיליון יורו כדי משלמי המסים.

הקהילה האוטונומית של מדריד זה מייצר רק עם מסי דלק ותחבורה 962 מיליון יורו. העלות של שמירה על רשת של כבישים אזוריים, 2500 ק"מ של דרכים מגוונות, זה מוצפן בתקציב 2012 ב 65.5 מיליון יורו. הנתונים אינם מסתכמים, וכאן התפיסה של אגרה מופיעה צל.

בשנת מדריד יש ארבע אגרת אוטוסטרדות אזוריות בצל. M-407 או הדרך פואנלבראדה Grinon (7 ק"מ), את M-45 חיבור M-40 בשיא לגאנס עם M-50 בשיא של סן פרננדו דה Henares והוא פועל בין שני כבישי הטבעת (32.8 ק"מ), את M-511 המקשר את A-5 לגובה של Aluche עם M-40 בתחילת M-501 ולבסוף M-501, המכונה גם ביצה כביש פרש לאחרונה והוא המשכו של M-511 החל M-40 כדי Brunete (18 ק"מ בין השניים).

כבישים אלה נבנו באמצעות אגרת צל המערכת, אשר היא להעניק את הבנייה של כביש לחברה או קונסורציום של חברות, ובמקום לשלם עבור הבנייה עם הפקדה או השאלה, לשלם אגרה שנתית תלויה בתנועה עם כסף ציבורי אזורי (או סט אגרה בצל) למשך הזיכיון (בין 20 ו 30 שנים).

זה אומר שאתה לבנות לעזאזל הכביש החוצה אתה שומר אותו, סוג של שכר דירה, אבל משלמי המסים לשלם יותר על הכביש. שולמה האגרה מדי שנה על ידי כבישים ארבעה אלה הסיכומים זכיינים 103.6 מיליון יורו. לעומת העלות של זה "שכירות" 57.8 ק"מ כביש עם תחזוקה פשוטה של ​​2500 ק"מ, זה המקום שבו אתה רואה את המספרים אינם מסתכמים משלם המסים.

האם זה שווה את כביש אגרה בצל? התשובה תלויה למי אתה נותן את ידה אחת זוהי דרך מהירה מאוד כדי ליצור את הדרך ואין הוראה ללוות כסף לטווח קצר, מצד שני מחיר מתעלל באמת עבורם משולם.

אם נשווה את המחיר של שמירת רשת כבישים אזורית 2.62 מיליון לכל 100 קילומטרים עם דמותו של 179,230,000 לכל 100 קילומטר של אגרת אוטוסטרדות בצל, מדוברים במחיר כמעט תחזוקה 68 פעמים. אני לא הישג לא קטן, אבל אני אומר היי היי היי, כולל עלות הכביש!, כן, אבל כמה מהכסף כי הוא תחזוקת הכביש וכמה?

מקרה המבחן של M-45

במקרה של M-45 יש לנו את מקרה ההמחשה ביותר, שכן הוא הנתונים המודרניים ביותר ויותר נלקחים. עלות הבנייה הכביש לזכיינים הסתכם 487 מיליון יורו הפרס הראשוני והיא נפתחה בשנת 2002., למרות שראינו בקטלוניה אז זה עשוי להתארך שוב ושוב, הייתה במשך 30 שנתי הזיכיון של המנה הראשונה ו 25 שנים עבור המנות השניות ושלישיות.

תשלום אגרה שנתית זה תלוי במספר של מכוניות הפועלות על המסלול, במאמר 2005 עמד על 76.4 מיליון יורו האגרה עבור 2004, תוך השנה הם מתוכננים תקציבים 82 מיליון יורו. האומדן של 2004 יצא (M-45 נבנה בשלבים) 1670 מיליון יורו על פני 30 שנים. השני, חישוב תקורה של 80 מיליון בשנה מאז 2005, לסכום הסופי the-45 M יעלה מרהיב 1800 מיליון יורו.

לא שכחתי הכולל תחזוקה, אבל אנחנו לא יכולים להעריך כי העלות המינימאלית של העבודה, לבנות אותו ולשמור אותו באמצעות אשראי פשוט או לשלם tocateja יהיה הרבה מתחת למחיר זה. תנו לנו להעריך את העלות של שמירה על M-45 לכל 100 ק"מ ב כ -4 מיליון יורו, כך שזה כביש מודרני, ונניח שאנו רוצים לשמור במצב מושלם.

עלות הכביש היה 487 מיליון שולמו לדמיין tocateja כי ובמהלך 30 השנים האלה, תחזוקה בלבד (32.8 ק"מ) שולם, המחיר הכולל של 30 שנות השימוש 45 M-יהיה 526.36 מיליון יורו. עם 82 מיליון בשנה, כי הם שמורים לשלם את האגרה בצל סלילה זה ישולם רק תחת 6 שנים מבלי לשלם תשלום נוסף עבור זכיינים מבוצעים עם רווח תפעולי. רק אז תשלם 1.3 מיליון תחזוקה שנתית.

אז אנחנו משלמים את המחיר של זהב סט של כבישים שנבנו ותכננו בזמנים אלה בספרד חשב שאנחנו עשירים, זמן לשלם את הסכום הזה יכול עדיין יש להניח. עכשיו לעומת זאת, עם המשבר עדיין בועט חזק כי נאמד ב 103.6 מיליון יורו בשנה עבור רק 57.8 ק"מ זה לא נראה דמות כל כך לניהול.

זו הסיבה אספרנסה אגירה העלתה את הרעיון של לשפוך אור אגרת צל אלה, כך שמי להשתמש בכבישים אלה לשלם כפל מס, אחד על המסים שלך "כל יום" ו אחר האגרה. כפי שאתה מניח, אגרת צל משולמת יחד, כלומר אלה שאין להם רכב גם לשלם כמעט 16 הורה לכל ראש בשנה נוגעים לנו לשלם אגרה אלה בצל.

כבישי האגרה ניתן להאריך לבעלות אזורית יכול להיות עניין של זמן או כמו אגרת תוצאה על ארבעת האוטוסטרדות. יש לקוות אם ביצע זו מצלצל הם לא הולכים ידיים כמו באזורים מסוימים של קטלוניה או פורטוגל, שכן הוא היה לשים במקום מקל חדש בצלעות של נהגים.

ועכשיו אני שואל אותך, מה לדעתך אגרת הצל? האם לדעתך כדאי לבנות עוד כבישים עם הנוסחה הזו? האם אתה חושב גם התממשת אגרת צל על הכבישים האלה? האם כל נהג לשלם הכביש או רשת כבישים הציבורית שלה בתנאים ומתוחזק בקרב כל?

שאלות רבות, תשובות רבות נוספות, כך אני קורא סקירה מסודרת בנושא בהערות מאוד restecporespeto.

הערה: מקורות לא מסכימים על הקילומטרים של כל כביש אגרה מושפע צל, כך החישובים כבר מוערכים.

תמונות | פליקר (ספירת Estrelas, M.Peinado, v2 קרלוס Felo, מדריד (I, II, III)
מקורות | 20 דקות, אל פאיס (I, II), הקהילה האוטונומית כללי תקציב של מדריד
בשנת Motorpasión | לאחר #novullpagar, קטלוניה יבקש אגרת קרן חילוץ, איום אגרה עבור קרונות אזוריים של מדריד