יקומים שנוצרו בסדרה וסרטים מדע בדיוני הם לעתים קרובות עובדים של אמן מעצב. היקום של מלחמת הכוכבים -visualmente speaking- אנו חייבים זאת ראלף McQuarrie, בעוד מסע בין כוכבים הוא עבודה של ג'יי סידני Mead, הידועה יותר בשם סיד Mead.

סיד Mead הוא מומחה כשמדובר בעיצוב עולמות עתידיים, כמו גם מסע בין כוכבים הוא גם אחראי על העולם של בלייד ראנר טרון, למשל. המצחיק הוא שזה גם עזר לעצב מכונית עבור המותג לשעבר המועצות Moskvich.

The Kitchen התקרית

תקרית המטבח ניקיטה Jrushchov וריצ'רד ניקסון בטענה כדי לראות למי יש את המטבח הגדול

לפני המלחמה הקרה, ברית המועצות וארצות הברית כבר היו מסוכסכים אידיאולוגיים. יריבות זו גם שודר ב 1959 לרגל התערוכה הלאומית האמריקאית במוסקבה (חשיפה דומה ואחריו ברית המועצות אשר פותחו כמה חודשים קודם לכן בניו יורק).

ואז-סגן הנשיא ריצ'רד ניקסון וניקיטה Jrushchov המנהיג הסובייטי היה הרים בדיון בדבר איזו מדינה הציעה ההתקדמות הטכנולוגית הטובה. וזה הם עשו את זה מול מטבח ג'נרל אלקטריק בבית עירוני בפרבר אמריקאי טיפוסי. כן, זה הכל קצת סוריאליסטי ...

AZLK Moskvich 427 Moskvich, כמו 427 זה היה מודלים כפריים מתאימים לאקלים הרוסי, אך לא בהכרח מאוד אטרקטיבי.

זה "תקרית המטבח", יש אפריורי, הרבה מה לעשות עם המכונית. אבל מציין את תחילתו של הרצון של ברית המועצות להיות מעולה מבחינה טכנולוגית על ארצות הברית. והעליונות כי נתפסה בכל התחומים, לא רק כיבוש החלל. ועל כן גם בתוך המכונית.

בשנת 1962, יורי סולוביוב (1920-2013) מונה למנהל VNIITE -The מכון מחקר המועצות ועיצוב במטרה להרחיב את הפעילות של עיצוב ויצירה של ברית המועצות. מ VNIITE, סולוביוב יצר עשרה סניפים כי מקובצים 400 אולפני עיצוב, כולם קשורים לתעשייה מולאמת. מטרת סולוביוב וחסידיו הייתה לשפר את איכות ההפקות המקומיות, ארגונומיה, וכו '

ובזה ריימונד לוי היא התערבה

לוי ריימונד לוי ליד אחת היצירות המפורסמות ביותר שלו, שהסטודבייקר Avanti.

בשנת 1969, סולוביוב פוגש ריימונד לוי, המעצב הצרפתי המפורסם שחי בארצות הברית. לואי הזמין אותו לארצות הברית-ובאופן מפתיע, הממשלה הסובייטית accede-. בשובו ברית המועצות, סולוביוב שוכר לוי לעצב 10 מוצרים לתעשייה מקומית. משרד סחר החוץ הסובייטי יהיה אחראי להחליט אילו מוצרים צריכים להיות מעוצבים. בין ההזמנות הן המצלמה זניט, בתוך המטוסים המסחריים המכונית טופולב ו Moskvich.

באותו זמן, Moskvich צריך מכונית חדשה למכור תדמית מסוימת של המודרניות. חברת המדינה בעיצוב מודל כונן האחורי חדש, אך עבור גוף ריימונד לוי בסופו של הדבר יהיה אחראי על יצירה אותו.

היה לוי כשרון העיצוב, אבל זה היה מעל לכל גאון פרסום וידע נמכר היטב. כמו אולפני עיצוב רבים מוצלחים, המייסד מפסיק ציור ויש לו צוות של מעצבים שעושים את זה בשבילו. זה תמיד היה כמו פינינפארינה, ברטונה או Zagato גם יש. ובעוד לוי צוות משלו ללא ספק ליצור קשר עם מעצב חיצוני אשר רק החל את קריירת הסולו שלו: סיד Mead.

היצירתיות של סיד Mead

Moskvich סיד Mead

יאנג סיד Mead, אשר לראשונה בסטודיו העיצוב של פורד פתח סטודיו לעיצוב שלו בשנת 1970. גאון צרפתית מקדיש תשומת לב אליו מורה הפרויקט Moskvich. את העיצובים של סיד Mead, מודרניזם -70 מאוחרות וכי היבט מעודן ועליז של העיצובים עתידני ביותר שלה זוכים להערכה. אחד ההיבטים הבולטים ביותר הוא שימוש רצועה של אותו הצבע בתוך המכונית בצד, בדיוק במקום בו הידיות הדלתות הם, ומה יכול להיות איתות אחורית בצד.

Moskvich סיד Mead לוי

במקרים אלה, אתה אף פעם לא יודע בדיוק מי אחראי 100% של העיצוב של מכונית, כמו יום שבו העיצוב הסופי הוא בדרך כלל את העבודה של צוות של כמה חברים. אז ייתכן שיהיה לוי עיצב את הסקיצות עם צורות בסיסיות (הגוף Fastback, עיצוב טריז) וסיד Mead פיתחה את הרעיון. ואכן, בעיצובים מסוימים תכונה אופיינית עיצובי לוי ניתן לראות: האסימטריה נוכחי, למשל שחור דגם עיצוב.

AZLK Moskvich אלקו 2141 AZLK Moskvich 2141 "אלקו" אלקו לאדה או בשווקים זרים.

סיד Mead עיצוב לוי מעולם לא התממשו. יש הילה מסוימת של מסתורין לגבי ההשפעה של עיצובים של סיד Mead וההחלטה של ​​הסובייטים ולבסוף להעתיק את העיצוב והאדריכלות של סימקה 1307 (הידוע גם בשם שוקי ושנים כמו סימקה 1308 או 1309, קרייזלר Alpine, קרייזלר 150, דודג 'ו טלבוט Alpine Solara בגוף שלה שלושה כרכים).

קרייזלר סימקה 1307 הסימקה 1307 הן המנהיגים הסובייטים אהב ושימש השראה עבור אלקו Moskvich.

סימקה 1307 המכונית שוחרר בשנת 1975. תוכנן הבת באנגלית ידי רוי אקס וצוות, בעוד כל החלקים המכאניים הפנימיים, ושלדה פותחה בצרפת. ובאשר אלקו Mosckvich, הוא לא הגיע לשוק עד 1986 (ואז מתפלאים למה הם אף פעם לא הצליחו). ולמרות אלקו ו סימקה 1307 דומים מאוד מבחינת סגנון, המציאות היא שהם לא יכלו להיות שונים יותר. אז יש רק כמה אלמנטים משותפים.

בלייד ראנר סיד Mead

באשר סיד Mead, מכבלי מכל סוג כשאתה צריך לעצב מכונית או כל מוצר יכול לשחרר את הדמיון שלך וליצור כל מיני יקומים עבור סרט או בטלוויזיה.