לפעמים, שליטים הם משב של חזון עוברים לחשוב באופן הגיוני. זה קרה מעבר הפירנאים. לא צרפת נדרש עוד להעביר ינשופים אם נחצה את הגבול כדי לבלות את היום שם. הממשלה קבלה נסוגה לעניין החובה לקחת נשימה במכונית, על האופניים, האוטובוס והמשאית. וזה נכון גם לגבי tout le monde.

בואו להיזכר מה הסרט. בסוף 2011, ערב שנת בחירות, ניקולא סרקוזי המפורטים הרעיון שלו של בקרה עצמית של אלכוהול בדם במכוניות ולחנך נהגה על הסיכון של שילוב אלכוהול ונהיגה, בעוד חרירי הוצאות טובים נמנעים. פרנסואה הולנד ירש את כס ואיתו את הרעיון.

מכאן, הסיפור אפשר לסכם עם שלוש מנות ראשונות שאם אתה נראה טוב, בשר זה כמו מביך כמו תוצאה צפויה:

  1. "Blow ולדעת"צרפת רוצה breathalyzers בברים ומכוניות, 2011 בדצמבר שבו הסברנו מה היה בעצם ההצעה, אשר האמנו אז שתתמקד רק על כלי רכב חדשים קבוע breathalyzers.
  2. אם אתה הולך צרפת, לזכור שזה ינשופי חובה ... למרות שאין יותר פנויים ביולי 2012, שבה דנו כניסתו לתוקף של המדד, למרות שאמרנו שיש תקופת חסד עבריינים ..., כי קנסות אינן לובשות ינשופים, הסכום יהיה 11 יורו (עד 33 יורו עבור מקרים סותרות), לא מתחילים להתפשט עד נובמבר ... ואת העין, חלה breathalyzers לכולם.
  3. צרפת נדחתה עד קנסות במרץ אינו לובש ינשופים, אוקטובר 2012, שבו הסברנו מה הושר: חודש אחד כדי להתחיל נהגה sablear, השלטונות הצרפתים הגבוהים הבינו כפי בצע את סט התכנית הם היו גלגול ראשים ליד הבסטיליה, כי מפעלים של סין וצפון אפריקה להיות ספירט צרפת אספקת הפנויה לא הצליחו לענות על הביקוש.

חוק אבסורדי כי מעולם צריך להיות נחקק

זה היה במגירה המדד איבד מפוח. למעשה, כאשר הסברנו לדחייה וידענו שיש כמה באז על הסרת הנורמה כשזה עתה נכנס לתוקף. בסופו של דבר זה לא החזיק מעמד אפילו שנה חוק זה, אשר כמעט לא היה יכול להתחרות גינס, בקטגוריית חוקי אבסורדי, עם מעשי לוקומוטיב הבריטי של 1865, אלה של הבחור עם דגל אדום שאמורים ללוות הליכה, כל כלי רכב לנוע על ידי בריטניה.

למה היה החוק הצרפתי מגוחך? בוא נראה. באופן רשמי לפחות, הרעיון היה לחנך נהגים על הסכנה של שילוב אלכוהול ונהיגה. ובכן, כדי לעשות את זה קמפיין מודעות הופנה, לא נהגתי מחויב לקנות מתקן בעל ערך מפוקפק כאשר הנהג הוא כבר מודע.

דוגמה שעולה בראש החברה על נהגים שאינם שותים, דווקא בצרפת. האם מישהו עצר לחשוב על מספר נושאים religión-- --abstemios מוסלמים שקיימים במדינה השכנה? אם אתה רק חושב מצחיק. הם אומרים כי עבור החוק ייאכף חייב להיות לגיטימציה על ידי מי חייב לציית. מה לגיטימיות יכולה להיות החוק הזה?

כאשר אנו מדברים על טיפול גורם סיכון קשור צריכת תנועה של תרופות (ואלכוהול הוא אחד מהם), הוא התקפה ישירה מן הבסיס שכולם סממו נהיגה. בוא נראה, כי צרפת משכה אלכוהול בדם בעיה מדאיגה, עם משפטי לעיל 30% מתאונות פי שיעורי נתונים רשמיים Securite Routière. מי לעשות, לשלם, כמובן. אבל הם לא משלמים עבור עבירה שעשה אחד לא חושב.

וזה לא ינשופים חובה שאי אפשר להשוות את עקדת אפוד רעיוני או משולש אזהרה (V-16). אתה לא בוחר מתי תקר במכונית, אבל מתי לשתות אלכוהול ולאחר מכן לקבל מאחורי ההגה.

חוק פנים, מאוד יקר

הנקודה הבאה: החוק אבסורדי, כן, אבל ההורים mu espabilaos. אמנם בתחילה הבנו כי שירת כל נשימה אשרה, התברר כי אין, כי צרפת צריכה לשאת ינשופים העומדים X20704 NF, כי כמו מוסק על ידי ראשי התיבות מדוברות מקשרי Française Norme.

זה מביא לכולם היה צריך לעבור תיבה בצרפת --abonando, אגב, מסים על הערך מוסף לקופת francesas-- לא לחצות את הגבול אם ינשופים כי לא שירתו. אוי לה לה! C'est magnific! אבל זה לא הכל. מתברר כי כדי לקבל אחד החפצים הנפלאים אלה הוא שהם צריכים שאין כמותו בכל נשימה אחרת שנרכשה מחוץ לצרפת, זה היה צריך ליישר קו.

וגם, כפי שאתה יודע כל אזרח עם מנת משכל ממוצע, כאשר יש ביקוש יותר היצע, Breathalysers הזול הראשון מותש, אז יקר, המחירים לנסוק... חמש פעמים הוא בא כדי להכפיל את מחיר breathalyzers מי נפגש עם תקן X20704 NF. ספרד, מדינה של נוכלים! יה.

אבל כמה breathalyzers חסר? אם צרפת היא מדינה של 66 מיליון איש, מה אתה צריך? ¿35 מיליון נהגים? ובכן, בהתחשב בכך צרפת היא באמצע ציר חוצת אירופה, שוקל לחייב שכל עובר דרך שם לבשו ינשופים נגררים, כי כמו כאוס נועד להתרחש.

ואכן, צרפת נמצאת בעיצומו של מערב אירופה, במיוחד כשמדובר אעביר לספרד או למכור או לקנות דברים מבריטניה. הוא רק להסתכל במפה כדי להבין את הפוטנציאל של חוק זה. ככל מפעלים בצפון אפריקה וסין יעשו כל שביכולתם, נאלץ לעבוד במשמרות רבות כדי לספק מחצית אירופה עם cacharrillos מאלה. מובן כי המפעלים היו ממדים לייצור רכיבי בקרה, גורמים לא חובה. יש הבדל בעת תכנון ייצור.

אגב, פרט דקה נוספת של אלה שאוהבים כאשר נהגים מבין. Breathalyzers שווה כי הם עומדים בתקן X20704 NF המפורסם ... להיכשל. כישלון מוחץ! כדי לדעת אם זה בגלל שהם נכשלים סדרתיים או משום שהם היו צריכים לעשות כל כך הרבה בפרק זמן כה קצר זה לא היה אפשרי לשמור על רמה מינימלית של איכות הנדרשת. אבל לתת לזה להיכשל.

למעשה, הסיבות שניתנו על ידי הממשלה לבטל את החוק הן שתיים: חוסר אמינות ו חוסר אספקת הספירט. עכשיו, רק חסר המועצה הלאומית לבטיחות בדרכים של צרפת ועמותות של נהגים ואת קורבנות כביש לדבר. יש לקוות שהם חושבים, מדי, כי אלה אינם דרכים לעשות דברים.

ויה | העולםתרשים | אבק גרעיניבשנת Motorpasión | צרפת נדחתה עד קנסות במרץ על שלא לבש ינשופיםאבטחה ב מפיצה | החובה להתקין breathalyzers בצרפת לא ייכנס לתוקף