מי כבר אחת הערים הגדולות של סין זה יהיה מוערך כי תנועה, לפחות בהשוואה לערים אירופאיות, זה די כאוטי. זה מציג מספר אתגרים עבור נהג זר, אבל ... אתה יכול לדמיין מה זה אומר עבור מכונית אוטונומית?

במהלך המופע פרנקפורט Motor האחרון, מרצדס בנץ הציג תוכנית הנקראת "כונן העולם Intelligent"המבקש להוכיח הטכנולוגיה שלה נהיגה אוטונומית בשווקים שונים ברחבי העולם על מנת לשפר אותו ולהתאים אותו הייחוד של כל מקום, אשר הם אינם מעטים בדיוק.

עד ינואר 2018 זו מרצדס בנץ S-Class אוטונומית יסייר חמש היבשות כדי לגלות את גבולות המערכת תחומים הטעונים שיפור מבוסס על כל שוק ספציפי. המטרה היא לאסוף מידע על תנועה בזמן כדי לעזור המותג לפתח מערכות וקידום נוסף נהיגת הטיס.

מרצדס בנץ S-Class כבר עומד בפני עצמי שלה לאתגרים של תנועה בסין מרצדס בנץ S-Class כבר עומד בפני עצמי שלה לאתגרים של תנועה בסין

וזה לא כי מרצדס בנץ לא עשה את שיעורי הבית שלהם, עם יותר מ 5100 טיולי סיפון 175 אבות טיפוס מבחן. בסך הכל, יותר מ -9.5 מיליון קילומטרים באירופה, בארצות הברית, סין, אוסטרליה ודרום אפריקה ו -1.2 מיליון קילומטרים תנועה בזמן, אבל הוא עדיין לא fuciente.

נהיגה אוטונומית היא אבן יסוד באסטרטגיה העתידית של יצרנים רבים, דיימלר אינו יוצא מן הכלל. CASE, ראשי התיבות של חלוקה זו של החברה, הבוס שלה ראיין הול העבר של שנחאי, המשרתים Connected, אוטונומית, משותף & שירותים חשמליים. כלומר, קישוריות, טכנולוגיה אוטונומית, שיתוף מכונית ו חִשׁמוּל.

זה "כונן העולם Intelligent"אחרי גרמניה (ספטמבר) וסין (אוקטובר), ייסעו אוסטרליה (נובמבר) ו דרום אפריקה (דצמבר), שבו מאמצים יתמקדו אימות של המפות הדיגיטליות האחרונות פה זיהוי הולכי רגל במצבים שונים, בהתאמה.

מרצדס בנץ S-Class כבר עומד בפני עצמי שלה לאתגרים של תנועה בסין מרצדס בנץ S-Class כבר עומד בפני עצמי שלה לאתגרים של תנועה בסין

תנועה בשוק הרכב העיקרי בעולם, ובמיוחד בעיר גדולה כמו שנחאי, איפה זה סדאן מרצדס בנץ מיוחד עכשיו, זה שונה מאוד מזו של הערים הגדולות של אירופה או ארצות הברית. אבל ... מה מציב אתגרים?

הייחוד של תנועה בסין

בתור התחלה, כמות התעבורה והגיוון שלה, עם שניים, שלושה וארבעה גלגלים, הוא כבר אתגר גדול עבור מכונית אוטונומית חייב להכיר את כל הסובב אותו. לכך יש להוסיף גם את התנהגות הנהג ומנהגים, אשר יכול להיות מאוד שונה ממה שאנחנו רגילים.

וכאילו לא די בכך, בסין יש מקומות שבהם יש כל מסלול שבו המהירות המותרת היא שונה (בדומה הנתיבים התקינים של העיר מדריד המוגבלת 30 קילומטר / שעה), והם גם איתות שונה (אותיות סיניות) ואפילו סימוני כביש.

מרצדס בנץ S-Class כבר עומד בפני עצמי שלה לאתגרים של תנועה בסין מרצדס בנץ S-Class כבר עומד בפני עצמי שלה לאתגרים של תנועה בסין

בשנת אוטוסטרדות סיניות, למשל, נוכל לרוץ עם במעבר חצייה, כי במציאות יש לא מצביע על כך שקיים יחצה את העוברים ושבי הכביש כפי שהם סימנים כדי לציין את המרחק הבטוח בין כלי רכב. וזה, כמובן, הוא משהו מכונית אוטונומית חייבת לקחת בחשבון.

כפי שאמרנו לכם פעם אחרי ביקורנו המרכז למחקר ופיתוח מרצדס בנץ בסין (בייג'ינג), יותר מ 850 עובדים אחראים לפתח, להסתגל ועיצוב טכנולוגיות ומערכות עבור השוק הסיני המקומי.