"הכוונה שלנו היא לבער מכוניות דיזל ודלק ידי 2040". אז כמובן שהוא הראה ניקולא אולו, השר הצרפתי של המעבר האקולוגי מנחת טלביזיה לשעבר, בהתייחסו באתר של המכונית "תכנית האקלים" שלו בפעולה.

"אקלים התכנית" ניקולא הולו, הוא הציג היום, זה מחולק לשישה נושאים מרכזיים 23 MLAs, החל הסוף מתיר ניצול נפט וגז "למגר עוני אנרגיה". וגם ביניהם, מן הסתם המכונית זה בפוקוס.

מהומה על לא מאומה

ניקולא אולו, שר נוכחי של מעבר אקולוגי ועל סולידריות מצרפת

ההודעה היא יעילה לא משאירה עקבות. הכוונה של הממשלה היא לסיים את השיווק של מכוניות דיזל ובנזין בצרפת על ידי 2040, אמר השר. אמנם הוכר שזה אובייקט של כמה משקל, במיוחד עבור יצרני צרפתית. "זה בשבילי מהפכה של ממש", הוא הוסיף.

כמובן, ממשלת צרפת אינה מתכוונת לאסור מכירת מכוניות עם מנוע בעירה פנימי בנזין או דיזל מחזור, אבל לעשות כל דבר אפשרי כדי הביקוש לסוג זה של ריקבון מכונית אז זה כבר לא משתלם להציע אותם למכירה בצרפת.

"זה בשבילי מהפכה של ממש." ניקולא הולו.

כדי לעשות זאת, הם יתחילו לאחד מסי דלק בתוך חמש שנים, כלומר ליטר סולר עולה כמו ליטר סופר 95 באמצעות מיסוי. אגב, זה היה מועמד הבטחת קו עליי בבחירות לנשיאות.

מדד נוסף הודיע ​​על ידי ראש הוא סיוע כלכלי העניות לקנות מכונית פחות מזהמת ותמיד כאשר הרכב הישן שלך יוסר משפחות במחזור. הרבה מעל כל מכוניות דיזל תחולנה 2001 ו בנזין ידי 1997. נשמע כמו PIVE תכנית בדיוק זה. כן, אתה לא ציין את סכום הסיוע או סולם כי נהג לקבוע אם המשפחה זכאית לעזרה כזו או לא.

האם אפשר לבער מכוניות בנזין ודיזל על ידי 2040?

ייצור טויוטה יאריס צרפתית

השמידו בנזין ודיזל בתוך קצת יותר 20 שנים במדינה כמו צרפת היא אתגר של ממדים אפיים. תמריצים לרכישת יותר ידידותי לסביבה מכוניות עם הסביבה, אם חשמלי, גפ"מ, גז טבעי או תא דלק (מימן) הוא שינוי בתשתית של המדינה בממדים אפיים באותה מידה (אם כי אולי אפשרי אם אתה מתחיל היום) .

יתר על כן, את קנה המידה של 20 שנים בתעשיית הרכב הוא מחרתיים. מחזור החיים המסחרי של מכונית הוא בדרך כלל כ 7 שנים בממוצע (אם מדובר בכישלון, פחות, ואם מוצלחים יכול למתוח הרבה יותר), כך שני דורות של יצרני דגמים המעוניינים למכור צרפת תצטרך לכלול הצעה מוכנה (ואנחנו מבינים כי היברידי PHEV אינו משרת מנוע הבעירה הפנימי שלה). רוב המותגים כבר מפתחים חלופות, במיוחד לוותר דיזל, אבל 2040 מוקדם מדי עבור תעשייה זו.

מצד השני, צרפת היא היצרנית אחת עשרה בגודלה של מכוניות (1,970,000 מכוניות 2016) ובנוסף מותגים צרפתיים וספקים מרכזיים כגון Valeo ו מישלן, טויוטה (עם יאריס) ו חכם (עם Fortwo) מיוצרים על אדמת צרפת. בסך הכל, ישנם 4400 במרכזי ייצור צמודים למכונית ישירות מעסיקים 440,000 אנשים. אף אחד לא ברור כי ממשלות שקורות עמנואל קו עליי להמשיך בדרך זו ורוצות לראות מסכנות את העבודה של מגזר שמהווה 16% של גאלת פדיון תעשייתית.

עכשיו, הכל אפשרי, אפילו שמן שנגמר מוקדם מהמתוכנן, אך עד כה כל הסימנים של להיות הכרזה לגלריה.