החברה נוסדה על ידי אילון מוסק עתה פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי תחת הציפייה המשתמע מכך. אנחנו מדברים על האיזון הכלכלי מאז מנכ"ל SpaceX הבטיח אחד "ייצור שטני" המודל 3 וצווארי הבקבוק שלה, וכעת נראה כי טסלה תמשיך לשרוף כסף על נתיב המשבש שלך.

הפסדים שוכפלו בשלושת החודשים האחרונים: 619,4 מיליון. עם זאת חלה טוב יותר מאשר המכירות הצפוי: 2.980 מיליון לעומת 2.940 מיליון שהעריכו. כפי שהדו"ח חושף, זה יהיה לייצר% 10 פחות דגם S ו דגם X להפסיק מאמצים פרודוקטיביים להתמקד הדגם 3, אשר הועבר 222 יחידות.

יחידת 250000 כבר נמסרה

ייצור

"המשכנו להיפגש צווארי בקבוק ראשוניים הקשורים לבעיות אלה, ואין בעיות יסוד עם שרשרת האספקה ​​שלנו או כל תהליכי הייצור שלנו"הוא משקף את הדו"ח. האמת היא כי קצב ייצור של 3 דגם הולך וגדל, אבל הרמה הגבוהה של אוטומציה של קו הייצור זה הוכיח את עצמו להיות אתגר.

לפני כמה ימים בלבד, פנסוניק, אשר מייצר תאי סוללה עבור טסלה חשמלית gigafactoría של נבאדה, אמרו כי ייצור יכול להגדיל בקרוב בגלל סיבות צווארי בקבוק בייצור של דגם 3 זוהו. הוא הוסיף כי חלקים של תהליך הייצור של הסוללות טרם אוטומטיים, ולכן הם מתחת מטרות ייצור.

טסלה דגם 3

מצידה, טסלה עדיין נשמר אופטימי לגבי האתגר כלומר התהליך של הפקת הדגם 3 הוא הרבה יותר אוטומטית מ S באחיהם X, "או לפחות כל שוק הרכב שני", מסרה החברה.

כדי לעמוד ביעד של 5000 דגם 3 בשבוע "לכל המאוחר ברבעון הראשון של 2018", טסלה מנתב מאמצים לכיוון המודל הצפוי. ברבעון האחרון הם קיבלו 25,915 יחידות דגם S ו דגם X ו- דגם 222 3 18% יותר מאשר ברבעון הקודם. עם זאת, יהיו 10% פחות מאשר כוכב שני דגמים ברבעון הרביעי: תהליך הייצור יתמקד gigafactoría נבדה ואת דגם 3.

תחנת קומפרסור סראגוסה טסלה

ברבעון השלישי, טסלה נמסר ליחידה 250000 ואינו מצפה צווארי בקבוק אלה משפיעים על השיעור הכולל של עתודות 3 דגם, כמו הדו"ח ממשיך להגדיל. נציין כי מרבית העתודות של המודל הזה כבר עיוורות (אילון מוסק כבר הזהיר: המכונית יכולה אפילו לא לטעום או לראות), אז אנחנו מדברים על לקוח אשר לא פעל תהליך קבוע של קנייה אשר סביר לחכות למרות העיכובים.

ובאשר החזיתות הספורות שיש מוסק (לבצע מין אנושי כוכבי או לגרום לנו לנסוע במהירויות מהירות מסוכנות מתחת לקרקע) מציג משאית החשמלית הצפויה ביותר שלה. "למצגת של משאית סמי ב -16 בנובמבר, נדגים כיצד הולכה חשמלית חזקה לתעשיית המשאית העולמית", מסרה החברה.

תצוגת טסלה מודל 3

כמו כן פשוט פתח קומפרסור תחנה חדש בשנחאי, סין, עם 50 יחידות עומס פלוס תוספת 126 ברחבי העולם.

כפי שאמרנו, החיים המוקדמים של חברה (וביתר שאת משוגעת כמו טסלה), בדרך כלל ריקוד מתמיד בין אדום ושחור. זהו המחיר של הפרעה, כאשר אתה עושה את מה שאף אחד לא עושה.