ירי לרכב זהו שלב שאנחנו צריכים לעבור בזהירות, אם אנחנו רוצים את החלקים המכניים של המכונית החדשה שלנו נשמרים במצב מצוין ארוך. כאשר אנו מדברים על ירי אנחנו לא מתכוונים הטקסים האלה לכוון את מנועי המכונית של 1980, זה לא: אנחנו מתייחסים הצורך לא "העיתונות" המכונית בשבילו ללכת, אם אפשר לומר כך, "desperezando".

היום זה עדיין מאוד חשוב לגלגל את המכונית, לטפל בדאגה ובחיבה במשך כמה אלפי קילומטרים (תלוי בסוג של בעירה) כך סיים את כל הסט, הזיהומים המנועים (מאי בכלל) הם נקיים, וכי כל החלקים עומדים באופן מלא. זה מובן עם השוואה של גוף האדם: אם אנחנו בילינו מרותקים למיטתו חודש, יתעורר יום טוב כדי להסיע אותנו להפעיל את 100 מטר: אנו עשויים לקבל קצת פציעה בשריר.

חשיבותה של מכונת ירי

כאשר נפעיל את הרכב החדש, הודות למערכות ייצור נוכחיות ומתקדמות, ואת הדיוק שבו החלקים מורכבים, אתה לא צריך התאמות מכוונות כמו שצריך לעשות פעם, אבל אנחנו צריכים להיות זהירים כדי להשתמש במנוע עם טאקט הרבה באותם 1500 ל 3000 ק"מ הראשונים, תלוי במכונית. מה בדרך כלל מומלץ הוא להגדיל את הדרישות בהדרגה על המנוע במהלך הקילומטרים הראשונים, הגדלת המהירות המרבית שבה נוכל לרוץ לאט.

ישנו אחוז ביצועי מנוע תלוי אך ורק על איך אנחנו משתמשים בו, כלומר, את הדרך בה אנו מתייחסים אליו. זה לא זניח, יש מי להבין על ידי 5%, כך אנחנו צריכים להיות מתוקים זהירים כשאנחנו נשחרר מכונית. הסוחר בוודאי יגיד לך כי הדבר החשוב ביותר הוא כבר חזק, וזה נכון, אבל זה עדיין תוקפת רשימה של אמצעי זהירות:

  • זה לחלוטין תווית להאיץ קשה עם מנוע קר. חשוב כי המכונית תמיד להגיע לטמפרטורת הפעלה כאשר אנו עושים את הירי. אם לא נצליח וגם לדרוש את מכניקת מכונית "המסומנים" עבור כל חייו.
  • עבור טמפרטורת ההפעלה אותה להישג הסיבה, עלינו להימנע מסלולים כי הם כל כך קצרים כי לא ניתן להשיג טמפרטורה. אם ניסע באותה מידה, אין לנו אחד להאריך את הנסיעה הדרושה.
  • אתה צריך לתת את המנוע מגניב לחלוטין לאחר שימוש. לכן יש לנו מחזור טמפרטורה מוחלט ולכן רחבה ודחיסה.
  • באמצעות מוט ההילוכים בלי להגיע לשום עומס, חשוב. משמעות הדבר היא שאתה משחק איתו, אשר לעתים קרובות להחליף הילוך (לא צעדות אחיזה במובן ללא סיבה).
  • ניכוי מס במקור בשיעור השימוש במנוע חשוב ירי.
  • עבור מנועים טורבו, צריך להשאיר את המנוע לסרק לפני כיבוי ההצתה, במשך כדקה (זו כגישה מומלצת, זה תלוי הדרישה שנתנו, אבל צילומים אמור להיות קטן ... ).

מומלצות הירי הוא דורך על דוושת הגז בעדינות. עדיף להעלות כמה הקפות, אבל עם הטיפ דוושת הגז, להסתובב במהירות נמוכה עם דוושת במלואה. כמו כן, רצוי לא לשמור על מהירות קבועה כל הזמן, כמו אופייני לסיור של הכביש המהיר, כך הבא הדבר הטוב ביותר בכל מסלול עירוני עם זרימת תנועה (על ידי תאוצות מתמיד, decelerations ושינויי הילוך), או לרוץ לכביש עקומות (עם מדרונות קלים, אם אפשר).

האם לא להעמיס את המכונית באותם קילומטרים מוקדם, ואפילו פחות ללבוש מצמידים קרוואן. אנחנו חושבים שאנחנו מדברים על 3000 ק"מ במקרה הגרוע, ובכל זאת תמיד ממליצים התמודדות עם הִתפַּתוּת למכונית, menso עד לאחר 5000 ק"מ הראשונים. הזהירות אינה עולה בקנה אחד עם ההנאה של המכונית, ואם אנחנו דואגים מהיום הראשון, תימשך עוד זמן רב.

וגם מכוניות היברידיות?

מכוניות היברידיות, ככל יש להם גם מנוע בעירת רכיב, יש גם צורך לקחת ירי באמצעי זהירות בסיסית, כמיותר עבור החלק החשמלי: להאיץ בצורה חלקה, להגדיל בהדרגה את דרישת מכניקה, להימנע תאוצות פתאומיות וחזק בתחילה ולוודא המנוע פועל בטמפרטורה של בלימת ההפעלה הוא הבסיסי ביותר.

שטח טויוטה:

  • חמשת הטיפים החיוניים עבור אחזקת רכב בסתיו
  • נקה ספק שלך על מכוניות היברידיות
  • לטובת מכוניות הילוכים אוטומטיות: מניסיוני לאחר חמש שנים נוהגים כך