Oczywiście, dla McLaren, Ten sezon 2015 nie został zgodnie z planem. I więcej w przypadku roku proca To był kolejny rowerzysta Woking firmy. Ale to nie jest przeszkodą do McLaren wyobrazić, w jaki sposób należy przyszłość Formuła 1 a on ustawił swoją wizję w MP4-X pojęcie.

To MP4-X nie jest to pierwszy samochód koncepcyjny, który wyobraża F1 przyszłość. Red Bull X1 Gran Turismo 5, a także Ferrari F1 Concept m.in. poprzedzających go. Jednak ta kreacja partece znacznie bardziej imponujące i futurystyczny niż wcześniej.

Uderzające rzeczą w tym MP4-X jest oczywiście zamknął kokpitu. Było dużo mówi się w ostatnich miesiącach, aby zamknąć kokpit F1 do poprawy bezpieczeństwa kierowców, ale organizatorzy nie podjęły propozycję poważnie. McLaren, w świetle tej koncepcji jest zdecydowanie na korzyść tego środka.

Wśród licznych innowacji technologicznych zaproponowanych przez inżynierów w McLaren Group mamy napęd elektryczny, aktywny układ aerodynamiczny, który dostosowuje się do czasu rzeczywistego, panele nadwozia, w którym każdy widz będzie widać loga sponsorów, które Cię interesują w oparciu o preferencje i Internet historii użytkowania i niespodzianka-one efekt gruntowy.

Efekt ziemia jest obecnie zakazane w F1, ale McLaren wzywa do ich zwrotu i wyjaśnił, że usuwając silnik spalinowy, inżynierowie mogą mieć większą swobodę projektowania spód samochodu.

Co do owiewki kół, jak również oferuje aerodynamiczną przewagę, może wypełnić nadkola z wszystkie rodzaje czujników i oprawców, które monitorują stan w czasie rzeczywistym oraz zachowanie opony.

To wszystko, jeśli chodzi o realizację, byłoby kolejnym ważnym skok technologiczny (koniec dnia zakłada się, że F1 zawsze była laboratorium idei), ale co będzie, jeśli za każdym razem organizatorzy umieścić więcej przeszkód i ograniczeń zabijania sportowy spektakl, który był kiedyś.

Zobacz pełną galerię »McLaren MP4-X (8 zdjęć)

window.addEventListener ( 'obciążenia', funkcja () {$ () każda (funkcja (indeks elementu) {$ (element) .elastislide () wystawienniczej elastislide. ;.})})