Od 8 grudnia, Portugalia dokonała spaceru od naszego domu bez pozbycie się opłaty za przejazd jest dość skomplikowana. Wagonów, które wcześniej były darmowe (SCUT) stały się z bariera opłat, lub jak nazywają je tam Portagens.

W Portugalii istnieją dwa rodzaje opłaty za przejazd, bariera i tych bez bariery. Zaczynają się rozmnażać te bez bariery, której nie można płacić zarówno gotówką lub kartą kredytową, a trzeba płacić z góry lub przeniesienia napędu elektronicznego urządzenia podobnego do Via hiszpańskiej T. Nazywają OBU lub „TAG” służy również Greenway.

Przekonamy się w tym artykule informacje praktyczne do napędzania portugalskiej Autoestradas.

Z Portugalia i Hiszpania jest znacznie niezadowolenie z tych środków, a tym samym portugalski, Komisji użytkowników dróg do Infante i innych platform, chęć domyślnym i upadek systemu. Jakie byłyby konsekwencje mijając przejazd bez płacenia? A jeśli pominąć przejazd nieumyślnie?

UWAGA: To jest dla celów informacyjnych i nie zamierzają zachęcić kierowców do popełniania naruszeń. Każda osoba decyduje się na swoją wyłączną odpowiedzialność, jeśli płacisz za przejazd lub popełnienia oszustwa.

Grzywny i kary za jazdę bez opłat za przejazd płatnymi lub Greenway

Dla samochodów z rejestracją zagraniczną, sankcja jest 10-krotność oszukanych opłat, z minimum 25 euro. W przypadku płatnych dróg bez barier, każdy „brama” do poruszania się bez urządzenia, chcemy wygrać za każdym razem nowy przepis.

Jak zapłacić grzywnę, jeśli nie jesteśmy w systemie bankowym? Jest tylko jeden sposób, i że możemy zatrzymać portugalską GNR, a kwota będzie musiała zostać wypłacona na miejscu. Jeśli nie zatrzymują, bilety ruchu nie przyjść do Hiszpanii. Jeśli żyjemy w Portugalii lub użyć portugalskiej wynajem samochodów, my złapany na pewno.

W płatnej drogi barierę, nie jest oszustwo przeżywa pasa poboru opłat (Via Verde), który nie ma bariery. Jeśli obok opłaty za przejazd znajdziemy policja będzie musiał drapać kieszeni. Że nie mógł tego zrobić w hiszpańskiej Via T. Podobnie, jeśli nie zaskoczyła policję, to jak będzie wolny.

Jest to dobrowolny okres pięciu dni płacić żadnych kar one umieszczone nas. Po tym czasie należy również uiścić opłatę administracyjną 1,70 euro za każdy nagrody oprócz sankcji.

Opłaty drogowe w Portugalii

Jak myto działać w Portugalii

w bariera opłat, Istnieją trzy sposoby zapłaty: gotówka, karty lub przez Greenway. Ten ostatni układ jest równoważny opłaty, ale bez bariery. czesne jest czytany i spróbować odczytać urządzenie Via Verde, aby zebrać odpowiednią kwotę do kierowcy.

Urządzenie to służy zarówno autostrad prywatnych, a dla niektórych parkingów, a nawet stacje paliw Galp. Dla autostrad płatnych bez bariery, publicznym, rekrutacja jest czytany i szukał OBU lub „TAG” lub Greenway. Jeśli nie ma, patrząc na zapis komputerowy czy samochód może poruszać się inaczej.

Oznacza to, że nie jest to obowiązkowe urządzenie elektroniczne, jeśli zapłacił za przejazd wirtualny przez Internet lub automatyczne na początku maszyn wagonów. Oczywiście, za pomocą urządzenia, zaoszczędziliśmy dodatkową opłatę. oko, katalogu / urządzenie „TAG” OBU jest dla wagonów, które były poprzednio publicznego (Ex-SCUT) na niską płatnej autostrady koncesji nie działa, ale można zapłacić staromodny.

Opłaty drogowe w Portugalii

Jak legalnie prowadzony przez Autoestradas Portugalii

Jeśli będziemy w Portugalii kilka dni, istnieją alternatywy dla urządzenia płatniczego (czasowe lub trwałe), poprzez stronę portugalski Post Office kartą kredytową:

 • Przez 3 dni lub mniej: 20 euro muszą być zapłacone służyć do wszystkich płatnych dróg bez bariery nieograniczonego podróżowania. Można to zrobić tylko sześć razy w roku.
 • Przez 5 dni lub krócej: Płacisz użyciu, z minimum 10 euro i można odzyskać pieniądze, które nie zostały wydane.
 • Jest opłata 0,62 euro za koszty administracyjne w obu przypadkach.

Inna możliwość to zrobić na granicy w automatycznych maszynach, Correos, Porto, Faro Airport, IKEA lub obszarów serwisu ex-SCUT. Nie potrzebujemy urządzenia elektronicznego, że nasza rekrutacja punktacji, to wirtualna toll.

Opłaty drogowe w Portugalii

Jeśli jesteśmy na dłużej, musimy Via Verde gości, urządzenie, które umożliwia przejście przez obu rodzajów opłat za przejazd lub OBU / „tag” (tylko ex-SCUT). Musi zapłacić początkowy depozyt w wysokości 27,50 euro, zostać zwrócone po zwrócone urządzenia. Kosztuje 6 euro w pierwszym tygodniu i 1,5 euro następujących aż do 90 dni.

Do tego, trzeba dodać kwotę wszystkich opłat za przejazd, oczywiście. Wstępnie obciążona z minimum 10 euro, która nie jest zwracana, jeśli nie są używane w ogóle jest wykonywana. Jeśli to nie jest zwracana, depozyt jest stracone. Urządzenia kończy się po upływie 90 dni, waga, że ​​nie wiąże się i nie może być reaktywowany.

W przypadku, gdy urządzenie zostanie osiągnięty? W obszarach usług starego SCUT w urzędach pocztowych (Correios) oraz w sklepach szlaku. Jeśli żyjemy w Portugalii i posiada rachunek bieżący, urządzenie zakupione przez 27,50 euro i nigdy nie wygasa. Bije pobrał w banku Caixa Geral. Alternatywą dla przedpłaty jest, aby otworzyć konto w tym banku i skojarzyć urządzenia.

Opłaty drogowe w Portugalii

predefiniowane trasy

Zapłaty bez urządzenia elektronicznego, są następujące szlaki w stałej cenie

 • Tavira-Faro: 5,93 euro za wycieczkę, dwie wycieczki 11,24 euro
 • Viana do Castelo / Porto Airport: 5,54 euro na wycieczkę, dwie wycieczki 10,46 euro (obie strony)
 • Valença-Braga, Porto: 1,78 euro za wycieczkę, dwie wycieczki 2,94 euro (w obie strony)

Cena jest w tym przedpłaty wpisowego (0,62 euro). Jest to podsumowanie, proponuję zapoznać się z jej źródła, w którym wszystko jest szczegółowo opisany. Istotne jest nie iść na przygodę i spojrzeć na wszystko przed wyjazdem.

Istnieje również możliwość jazdy na sieci drogowej wtórnego, które są wolne, i mieć więcej ruchu. Tak, są bardziej niebezpieczne w każdym calu, a znacznie wolniej. EX-SCUT i płatne drogi mają mało ruchu i chociaż nie prawny (limit 120 km / h), to będzie normalnie płynący wystarczająco szybko.

Nissan LEAF w Lizbonie

krótko mówiąc

 • Okrągły bez płacenia: toll rozczarowany przez 10, co najmniej 25 euro
 • W przypadku krótkich pobytów: urządzenie nie bierze zapłatę, ale muszą płacić za przejazd w wirtualną osobę (przed wyjazdem) lub za pośrednictwem Internetu
 • Dłużej niż 5 dni lub regularnych wyjazdów: kołowej obowiązkowego OBU / „tag” lub Greenway urządzenia
 • W Autoestradas mającego bramkach poboru opłat, odbywa się jak zwykle w gotówce lub kartą
 • Urządzenie hiszpański Via T nie jest zatwierdzona w swojej sieci, a zatem nie ma sensu
 • W Hiszpanii nie można kupić tych urządzeń, Po drugiej stronie granicy

Nie wiemy, jak długo to będzie trwało to przedsiębiorstwo zbiórki. Rząd portugalski przyznaje, że brakuje pieniędzy i muszą finansować z kryzysem. Jeśli chcemy obliczyć ile wydamy na przejazd, Zwracam się do oficjalnego kalkulatora. Na przykład, Lizbona (A1) Tavira (A22) to 23,65 euro za 304.34 kilometrów.

Z drugiej strony, bez trudu możemy znaleźć świadectwo kierowców, którzy spędzili lata bez płacenia za przejazd dla Greenway i pochwalić nie płacąc żadnej kary. Dzięki nowemu systemowi, który nie zmienia się znacznie, Jeśli nas nie zatrzyma, podróż jest za darmo.

Aby zakończyć ten artykuł, wskazówka docenić kieszenie: zbiornik wypełniony przed przekroczeniem granicy w Hiszpanii, i staram się nie brać nawet kropli do powrotu, ponieważ ceny paliw w Portugalii (więcej informacji) są po prostu skandaliczne. Paliwo może być przewożony w bagażniku, ale tylko z karafek homologowany.

UWAGAWszystkie dane odnoszą się do art samochodów. Stawki są różne dla innych pojazdów.

fotografia | reservasdecoches (I),
źródło | Opłaty drogowe w Portugalii, Estradas de Portugal (Oficjalna strona)
W Motorpasión | Via Verde portugalskim: mamy w lewo, aby dowiedzieć się, Algarve Kontrowersyjny toll wejść w życie z dniem 8 grudnia, nowe opłaty drogowe portugalskich zaatakować Galicjanie kieszonkowych, którzy mieszkają w pobliżu