Odnowić prawo jazdy Jest to proces, który każdy kierowca musi wykonywać kilka razy w ciągu swojego życia. Wymogi, procedury, dokumentacja musi być zapewnione podczas odnawiania prawa jazdy są najczęściej zadawane pytania na temat tego procesu.

W ostatnich latach, DGT uprościła niektóre z najczęstszych procedur, aby przyspieszyć odnowienie prawa jazdy. Następnie ocenimy zasadnicze aspekty tej kwestii jako biurokratyczny jako w zasadzie prosta. Wszystko co musisz pamiętać, jest to, że ma kilka zwrotów akcji, ale to nic, aby się bać.

Na początek, należy pamiętać, że wszystko jest prawo jazdy podlega ważność, i że efekt ten zależy od kierowcy nie stracił wszystkie punkty i utrzymać wymagania niezbędne do ich otrzymania. Ponadto, jeśli w momencie odnowienia prawa jazdy posiadacz licencji na prawo jazdy ma choroby lub niepełnosprawności, które mogą pogorszyć się wraz z upływem czasu, termin swojej nowej licencji może zostać zmniejszona zapobiegawczo.

Odnowić prawo jazdy

Na ogół poprawne wartości praw jazdy przedstawione są w poniższej tabeli. Są one w zasadzie skonstruowany przez typ pojazdu możemy pojazdów mechanicznych i wieku kierowcy.

Prawo jazdy
klasy
AM, A1, A2, A, B licencje jazdy
klasy
BTP, C1, C1 + E, C, C + E
D1, D1 + E, D i D + E, wiek kierowcy
mniej niż 65 latwiek kierowcy
większa lub równa 65 lat
Co 10 lat Co 5 lat
Co 5 lat Co 3 lata

Możemy odnowić prawo jazdy do trzech miesięcy, zanim wygaśnie, i oznacza, że ​​nie tracić dni ważności jako nową datą odnowienia liczony od daty wejścia w życie już mieliśmy. Na przykład, jeśli moje prawo jazdy upływa w dniu 1 kwietnia 2015 roku i I co Ponawiam dzisiaj, 22 stycznia, 2015, nowa data ważności mojego odnowionego prawa jazdy będzie 01 kwietnia 2025, a nie 22 styczeń 2025.

Obecnie upłynął termin może zostać przedłużona bez zbędnych ceregieli niż zwykle. Do 2009 roku trzeba było przejść przez egzaminy ruchu, zarówno w teorii, jak iw praktyce (kontrola wiedzy badanej i kontrolnej badania umiejętności i zachowania), ale w dzisiejszych czasach nie jest już potrzebny ten krok.

Odnowić prawo jazdy - Provincial Traffic

Nie można odnowić prawo jazdy, jeśli ...

a) sędzia orzekł nasze niezdolności do prowadzenia pojazdów silnikowych i motorowerów.

b) sędzia lub administracja mamy zawieszone, jako środek zapobiegawczy lub ostatecznie jazdy.

Jaka dokumentacja jest potrzebna?

To zależy od tego, w jaki sposób odnowić prawo jazdy, będziemy potrzebować kilku innych dokumentów. Dziś można odnowić prawo jazdy w ośrodku badań lekarskich oraz Wydziału Ruchu. Także dokumentacja wymagana będzie inna w przypadku zagranicznego kierowcy, który odnawia hiszpańskiego prawa jazdy, w przypadku hiszpańskiego obywatela żyjącego za granicą, którzy będą odnowić prawo jazdy hiszpański.

Odnowienie Medical Center egzamin (nie Departament Traffic)

Odnowić prawo jazdy - uznanie Medical Center

Aby odnowić licencję Medical Center uznanie kierowcy zostanie poproszony o tożsamości i zasilimy naszą zamieszkania z dowodu osobistego lub paszportu oryginalny i skuteczny.

W przypadku cudzoziemców Wspólnoty, będą prosić kartę pobytowego lub tożsamości lub paszport swojego kraju, wraz z zaświadczeniem o wpisie do Centralnego Rejestru Cudzoziemców dla obcokrajowców UE. W przypadku cudzoziemców spoza UE, zezwolenia na zamieszkanie na pozaunijnych. Cała dokumentacja musi być oryginalna (kserokopie nie są ważne) i musi obowiązywać w momencie złożenia.

Stamtąd, a po uiszczeniu opłaty w wysokości 23,50 euro (Dane aktualizowane w sierpniu 2016), wykonano zdjęcie, podpisaliśmy wniosku o odnowienie prawa jazdy, a my praktykowane badania lekarskie dla elektronicznego skierowania Zgłoś Traffic psychofizyczny fitness.

Odnowa w Wydziale Ruchu (oprócz minięciu Medical Center badania)

telefon

Dziś odnowienie przez Wydział Ruchu ma na celu nie zrobić nikomu. Dla wszystkich celów, nadal jest możliwe, aby odnowić prawo jazdy w Wydziale Ruchu, ale mamy żadnej korzyści robiąc to w ten sposób, a wręcz przeciwnie. W ruchu będziemy pytać:

 • Kastylijski, kataloński, baskijski, galicyjski: napisany w oficjalnej formie jak tej aplikacji.
 • Zwykła stawka 23,50 euro.
 • Sprawozdanie przekazywane do sprawności psychofizycznej Telematic kierowcy Rejestru kierowcy Recognition Centre.
 • dowód osobisty, paszport lub dokument pobytowy w życie.
 • Aktualna zdjęcie 32 x 26 mm w kolorze.
 • Znalezione w tej samej Komendy pięty zdjęcie, podpisane.

Wniosek: jest tańszy odnowić prawo jazdy w Centrum badania lekarskie. Razem, również musimy przejść przez nie do przyjęcia nam certyfikat i wysłać go do ruchu ...

Odnowienie prawa jazdy z zagranicy

Odnowić prawo jazdy

W przypadku hiszpańskiego na całym świecie, badanie zaleca DGT odnowienie prawa jazdy za pośrednictwem przedstawicielstw dyplomatycznych lub konsularnych, ale mogą być również przetwarzane w jakikolwiek Komendy ruchu, wysyłając następujące dokumenty:

 • Heel-foto wypełniony i podpisany, z obrazem 32 x 26 mm w kolorze. Można zastosować reprezentację dyplomatyczną lub konsularną.
 • Raport medyczny przydatności wydane przez lekarza w kraju, w którym osoba zainteresowana jest i zatwierdzony przez Misję Dyplomatyczną lub urząd konsularny Hiszpanii, z aktualnym zdjęciem wnioskodawcy. Musisz określić przydatność do jazdy.
 • Kopię dowodu uiszczenia opłaty od EUR 23,50. Płatności można dokonać online lub przelewem (z kosztów na rachunek wnioskodawcy) na rachunek Traffic Centralnego (0049 5103 79 2616578716 IBAN: ES23 0049 5103 7926 1657 8716 SWIFT: BSCHESMM). Transfer należy zauważyć, w tej kolejności: ID, imię i nazwisko, "Odnowienie licencji opłata jazdy",

Odnowić licencję za granicę w Hiszpanii

Odnowić prawo jazdy

Obywatele UE z legalnego pobytu w Hiszpanii 2 lata (od dnia 19 stycznia 2013 roku), których czas ważności jazdy nie jest ograniczony lub w więcej niż 15 lat, celem Grupa 1 (AM, A1, A2, A siły B i B + E) lub większy niż 5 lat, celem grupy 2 (BTP, C1, C1 + E, C, C + E D1, D1 + E, D, d + e) ​​określenie należy odnowić licencję jazdy od tej przeszłości styczeń 19, 2015, którzy uzyskali zamieszkania później niż tego dnia musi odnowić go w ciągu dwóch lat od uzyskania zamieszkania.

W takich przypadkach, należy umówić się w centrali DGT elektronicznej lub za pośrednictwem numeru telefonu 060. w dniu zawodów muszą przedstawić następujące dokumenty:

 • Dowód tożsamości i miejsca zamieszkania: DNI, NIE lub paszportu oraz wszelkich innych dowodów, które przyczyniło się do Wydziału Ruchu udowodnić rezydenturę.
 • Prawo jazdy (oryginał i kopia).
 • Osoba zajmująca rezydenta poprosi o numer telefonu lub e-mail kontaktu dla obywateli, gdy organ wydający zezwolenia sprawdza, czy zezwolenie jest ważne. Po zweryfikowaniu ruchu będzie przełożyć wnioskodawcę, a od tego czasu wnioskodawca będzie musiał udać się do centrum medycznego dla kierowcy Recognition, która wystawiła certyfikat sprawności psychofizycznej.

  Dzień drugiej rundzie będzie konieczne, aby dostarczyć następujące dokumenty:

  • Aktualny fotografię 32 x 26 mm
  • Pięta zdjęcia, które zostaną przedstawione w Centrali Ruchu, wypełniony i podpisany.
  • Oficjalny formularz zgłoszeniowy, które należy dostarczyć w siedzibie Ruchu na stronie internetowej DGT
  • Dowód uiszczenia opłaty za przedłużenie (23.50 euro)

  Odnowienie prawa jazdy płacą mniej

  Odnowić prawo jazdy

  W przypadku zmiany adresu, Ruch po prostu komunikować się z nowego domu. To jest wolny.

  Ponadto, opłaty za przedłużenie prawa jazdy są zredukowane w dwóch przypadkach (zrewidowane dane sierpnia 2016):

  1. Kiedy kierowca więcej niż 70 lat, Płacisz bez dodatkowych opłat.
  2. Kiedy nakłada poniżej normalnej siły ze względów medycznych, a następnie wysokość opłat do następnego etapu:
   • Do 4 lat: 18,80 euro
   • Do 3 lat: 14,10 euro
   • Do 2 lat: 9,40 euro
   • Jeden rok lub mniej: 4,70 euro