Zawsze uderza mnie dużą liczbę gwiazd filmowych, które poza swoim zawodzie są wyścigi kierowców. Paul Newman jest najlepszym przykładem, ponieważ oprócz tego, że pilot przyszedł mieć swój własny zespół wyścigowy, ale są inni, którzy następnie przedstawiają tę samą drogę, jak Patrick Dempsey czy Jackie Chan, oba zespoły rywalizujące w WEC.

Historia że my przynosimy dzisiaj kręci się wokół Paula Newmana i zegarek na rękę, że stosowane podczas kręcenia filmu o legendarnym '500'. Niedawno licytowane i ktoś zapłacił za niego 15.25 mln euro, co czyni go najbardziej kosztowny zegarek kiedykolwiek.

Rolex Daytona Paul Newman

Rolex Daytona

wyraźnie modele zegarków, szczególnie Daytona są ściśle powiązane elementy do świata wyścigów samochodowych. Ten model zegarka wprowadzony w 1963 roku został zaprojektowany mechanizm, który pozwolił piloci konkurencji mierzyć średnią prędkość się pakują i może mierzyć do 400 mil na godzinę.

Szwajcarska marka jest sponsorem wielu konkursach, ze związków o wzorze 1 do oporu mistrzostw. Tak bardzo, Laureaci 24h Le Mans w ramach nagrody otrzyma Rolex Daytona nagrany z czynu udało im. Są one bardzo poszukiwane wśród kolekcjonerów sztuk zegarków, jak to jest logiczne, ponieważ aby dostać jeden najtrudniejszy wyścig na świecie, to mówi trzeba wygrać.

„Jedź ostrożnie. I '

Ale historia Rolex Daytona jest dość prosta. było Joane Woodward, żona Paula Newmana, który dał ten zegarek na krótko przed rozpoczęciem kręcenia filmu „500”.

Joane Woodward nie podoba mężem corriese samochody. Ryzyko konkurencji przestraszył ją, a może zamierzając uspokoić swoje pragnienia z prawej nogi, Rolex Daytona dało to bardzo szczególny grawerowanie na okładce mechaników.

Rolex Daytona Paul Newman

„Jedź ostrożnie. mnie" ("Jedź ostrożnie. ja") było Woodward nakazał Joane napis nagrywania na zegarze, który korzystał z aktorem podczas nagrywania „500”, a które pojawiły się na okładce magazynu w ciągu 80s.

Wiele lat później, Newman nie wydaje się mieć wiele uznania dla zegara, jak legendy, która dała jej ówczesnego chłopaka córki po raz prosząc i widzę, że to nie było nawet zegar.

Rolex Daytona Paul Newman

Teraz, po latach, że zegarek został sprzedany na aukcji przez Phillips i chociaż szacowana cena sprzedaży została $ 1 milion dolarów, ktoś zapłacił fest 15.25 mln euro przez.

tak to Rolex Daytona Stało się to najdroższy zegarek kiedykolwiek sprzedany na aukcji. uszczelka Paul Newman Wiele zostało zrobione.

W Motorpasión | 3 zwycięstwa w Le Mans, Daytona, Sebring i 800 KM: Porsche 935 Paula Newmana na aukcji