Wiele osób marzy o posiadaniu luksusowego samochodu lub supercar, jeden z tych samochodów, które sprawiają, że ktoś w ich wyniku ślinić jak już mówiłem w czasie. Bardzo niewiele może osiągnąć te segmenty mają modelu, ponieważ ich wartość jest często wygórowane, Prace są nieosiągalne dla większości śmiertelników.

Mimo to, trzeba dostać kupić luksusowy samochód lub supercar w oparciu zastawu wszystkie swoje aktywa i oszczędności. Są one zastawione spełnić marzenie. Problem zaczyna się, w większości przypadków, gdy zdają sobie sprawę, że aby mieć luksusowy samochód lub supercar nie tylko trzeba mieć pieniądze, aby go kupić ...

Również trzyma dużo dużo pieniędzy, aby je zachować. A kiedy mówimy dużo, to dużo, uwierz mi. Tak cena sprzedaży tego typu nowych samochodów jest zwykle dziesięć lub dwadzieścia razy większy od przeciętnego samochodu sprzedawanego w Hiszpanii, Koszty również wielokrotnie wiąże się z takim samym stosunku.

Aby dokonać tej analizy dołożymy przykład średnim modelem w segmencie supersamochodów, Lamborghini Huracán. Nowa zabawka dom Sant'Agata Bolognese, z 610 konnym silnikiem V10, kosztuje 230.000 euro.

Wybraliśmy jako przykład tego artykułu Lamborghini Huracan. Z jego 610 KM silnik V10 kosztuje 230.000 euro, cenę, które stawia się w środkowym pasie pomiędzy supersamochodów

Jest to znacznie więcej niż cena do 365000 euro na jego starszy brat Aventador, cena, że ​​stawia się w szeregu innych luksusowych samochodów takich jak Bentley Continental GT V8, która kosztuje 220.000 euro lub Porsche 911 Turbo, który już przekracza cena 200.000 euro.

Może kiedyś raz was spotkać taką ilość pieniędzy w rachunku bieżącym. Sprzedać odziedziczoną nieruchomość i wpisać tę kwotę. Kobry odprawy zapłacić, gdy zostaniesz wyrzucony z firmy, a wraz z oszczędności trzeba było, masz 250.000 euro. Są one stosunkowo częste sytuacje dla niektórych.

Lub dotknęło to twoich Gordo loterii Boże Narodzenie, W takim przypadku zaleca się, a niektóre samochody można kupić. W każdej z tych sytuacji, można by znaleźć pieniądze niezbędne do zakupu samochodu, który zawsze marzył, w tym przypadku lamborghini huracán.

20 l / 100 km i więcej niż 10.000 euro ubezpieczenie

Będziesz Lamborghini Madryt i encargas swój nowy samochód, które odbywają się właśnie dlatego, że masz napęd skonfigurowany jak chcesz. Podróży Proud Pierwsze kilkaset kilometrów z nową zabawką podczas oglądania w zdumieniu jak przeciętny konsument znak na ekranie elektronicznym, jest więcej niż 20 l / 100 km, mimo zapowiada średnie zużycie paliwa 12,5 l / 100 km.

Wtedy zaczynają zdawać sobie sprawę, że aby mieć ten samochód, który nie tylko musi mieć pieniądze, aby go kupić, ale zbyt dużo pieniędzy, aby utrzymać. Nic w użyciu, zwłaszcza jeśli robisz to w odcinkach miejskich, gdzie zużycie wznieść powyżej 30 l / 100 km, będzie musiał wypełnić zbiornik paliwa co mało czasu. Być może trzeba będzie wydać kilkaset euro na gaz co drugi dzień. Jest częścią ceny trzeba zapłacić, aby utrzymać supercar.

Wtedy dzwoni telefon ty. Są to te z brokera ubezpieczeniowego sformalizować propozycję zrobili dla ciebie. Ubezpieczenia bez nadmiaru lamborghini huracán Czy dostajesz za nieco ponad 10.000 euro. 10.000 euro! To co zabrał swój poprzedni samochód, Hyundai i10 1.0. Błędem jest być młodym kierowcą z kilku latach licencji i mają supercar. W imieniu swojego ojca można wyjść na trzecią lub mniej.

Nic się nie dzieje, spędziłem pasty w nowym supercar ale jesteś szczęśliwy. Szybować po asfalcie trąbić jego silnik V10 i ma zdobyć wszyscy we wsi zauważyć cię. Smile nikt nie będzie go usunąć.

Spędzają dni, tygodnie, miesiące i przychodzi czas pierwszego przeglądu. Daliście tyle laskę do samochodu i już zrobione 8000 kilometrów z nim. Koła są na drutach po intensywne, że złożyli, więc potrzebuje nowych opon.

Wziąć samochód z powrotem do Madrytu, by zrobić przegląd na oficjalnym dealerem. Samochód jedzie na dźwigu w tej chwili, bo nie mają czasu, aby wejść, trzeba pracować. Żuraw i od Madrytu 600 euro. Oceń 4.400 euro Potwierdziliśmy od importera Lamborghini dla Hiszpanii, że pierwszy przegląd Hurricane kosztuje tylko 750 euro. nowe opony pozostałe 1.800 euro.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy spędziłem w samochodzie prawie 250.000 euro pomiędzy zakupem i podstawowej konserwacji. Jest to przerażająca postać, a poziom entuzjazmu, że prowadziła samochód nie jest już taka sama, jak na początku.

A wszyscy mieszkańcy widzieli cię, wiem, kim jesteś, a nie obrócić swój sposób. Ładne dziewczyny nie gryzą trick przynieść im jazdę w samochodzie Lamborghini i do góry to już nie dziwi cię, kiedy przyspieszyć z dokładnie. Stałeś przyzwyczajony do dobrego.

Rok i sprzedać

Biorąc pod uwagę, że Jeśli nadal w tym tempie wydatkowania co lewy małe oszczędności po zakupie samochodu wkrótce się skończy, zdecydować, że jeden wiek będzie sprzedać samochód.

Rok mija szybciej niż myślałeś a wraz z nim najbardziej gorzka chwila sprzedać swój ukochany lamborghini huracán, że samochód dał wam tyle radości. wtedy zaczniesz widzieć cen w bramach drugiej ręki i nie mogę uwierzyć, że to, co widzisz.

W większości przypadków ceny lamborghini huracán z przebiegu podobnych do Ciebie mają mniej niż 200.000 euro. Konkretnie, tylko lamborghini huracán jest na sprzedaż w Hiszpanii w podobnym stanie do ciebie kosztuje 180.000 euro. To około 40.000 euro mniej niż to, co cię to kosztować. 40.000 euro, pensja, że ​​miałeś w poprzedniej firmie.

zapowiedź sprzedaż postawić samochód i zdajesz sobie sprawę, że nikt cię wzywa. Sprzedać samochód w tym segmencie nie jest łatwe, więc lepiej pozostawić specjalistom.

Multibrandowych salonów i luksusowe samochody sportowe zazwyczaj mają portfele klientów, które mają potrzebę porównywania samochód tego typu siły nabywczej. Mówisz do kilku z nich i powiedzieć, że jeśli oni sprzedać samochód pozostanie na poziomie 8%. Panna obliczenia i zaakceptować.

Na trzy tygodnie nazywają cię, że znaleźli klient zainteresowany w samochodzie, ale stara się negocjować cenę. Nie chcesz zapłacić za więcej niż 170.000 euro. Jesteś ciężko się, bo nieliczne pozostałe oszczędności już zainwestował Seat Leon TFSI w które pozwoliły na utrzymanie w ruchu, podczas gdy lamborghini huracán spojrzał na obiektach dystrybutorów wielu marek.

Wykonywać obliczenia, starać się kontrofertę do danego klienta, ale wzdraga. Więc dwa dni później zdecydujesz się zaakceptować cenę i pozbyć lamborghini huracán. Go sprzedać za 170.000 euro, ale trzeba odliczyć 13.600 euro prowizji Dealera.

Z 230.000 euro kosztuje samochód już udało się odzyskać tylko 156.400 euro. Ponadto masz spędził w jednym roku ponad 20.000 euro w konserwacji i benzyny.

kosztów Caprice Prawie 100 tysięcy euro

Zaczęliśmy ten artykuł stwierdzeniem, że aby mieć luksusowy samochód lub supercar musi być bardzo dużo pieniędzy. Oraz studium przypadku mamy przyniósł fikcyjne dane ale bardzo zbliżony do rzeczywistego, są przykładem, że oświadczenie było prawdziwe i mogą być stosowane do każdego innego samochodu w tym ekskluzywnym segmencie.

Miałeś na sobie od dzieciństwa marzy o supercar w garażu, samochód, który spełni Twoje oczekiwania, ale który na pewno nie spodziewałam się, że spełniają swoje marzenia cię nie było tak drogie.

Prawie 100 tysięcy euro to pieniądz, który roztrwonił aby posiadał Lamborghini huracan przez okres jednego roku, i że chociaż jesteśmy dopiero przy średniej supercar. Jeśli idziemy do niektórych wyższych tymi hypercar, dane byłyby jeszcze bardziej wygórowane, ale są inni, że nic innego umieścić czesne jest przeszacowany.

Tak, aby mieć luksusowy samochód lub supercar nie tylko mieć pieniądze potrzebne do porównania. Również mieć dużo, dużo pieniędzy, aby utrzymać. Więc jeśli pewnego dnia znaleźć pieniądze na rachunku bieżącym, nie popełniać błędów i myśleć dobrze, jeśli te pieniądze wydać na samochód.

Może dlatego, że samochody nie są najlepszą inwestycją dzisiaj. A może nie celując tak wysoko.

Ten artykuł został wykonany z fikcyjnymi postaciami bez zbyt wielu odmianach można zastosować do każdego samochodu w swoim segmencie nie tylko Lamborghini Huracan. W tym sensie, Lamborghini zapewnić, że rzeczywiste dane modelu są następujące:

1. Pierwszy test: 750 €.

2. komplet opon (szacowana długość 15.000 km): 1,600 €.

3. Czas trwania zbiornik paliwa 80 l: 550 km.

4. Kompleksowe ubezpieczenie od € 3000 w zależności od lat licencji, wiek i roszczenia ubezpieczonego.

W Motorpasión | Oto 7 samochody przedsięwzięcia udać się do mniej niż 15.000 euro