Ja zwykle wyrzucił ręce do głowy i zrywać kilka włosków, kiedy ludzie sprawia tylko szacunki, ile kosztuje zaparkować samochód pod względem paliwa, zapominając o wszystkim innym. Chcę umieścić moje dwa centy w rozwiązywaniu go i zobacz, co rzeczywisty koszt za kilometr.

Aby to zrobić, będę korzystać z własnego świnki morskiej z turystyką, Toyota Prius (2009) z 3000 euro w eko-tuningu. Przekształca się go w gazie, to nie ecoFLAPS i opon o niskiej oporności toczenia 17 cali. Po prawie 40.000 km z nim w osiemnastu miesięcy, mam wystarczająco dużo danych, aby to poważny i ważny.

Dla całego procesu Popieram stronę internetową Spritmonitor (zobacz profil), w którym zauważyli wszystkie koszty oznaczało mój samochód z wyjątkiem biletów parkingowych, opłat drogowych i umyć. Żaden inny rachunek uciekł jej odpowiedni punkt, więc powiem wszystkie koszty, grosza.

Konserwacja jest kluczowym elementem kosztów

tło

Samochód ten został zakupiony od czasu, kiedy był 42,230 km, w cenie 18.400 euro, poprzez finansowanie. "cena gdy był nowy": Https: //www.motorpasion.com/toyota/toyota-prius-precios-y-equipamiento było 23.500 euro, bez pomocy rządu, ale oficjalnej zniżki. Okresy konserwacji są zaplanowane w domu każdy 15,000 km lub jeden rok, co nastąpi wcześniej.

Pierwszy właściciel wydano 120 euro w pierwszym przeglądzie i 223 euro w drugim. Jak ignorować prawie wszystkie koszty miał samochód w tym czasie, zacznę licząc od ona jest moja. Jednak rzuciłem każdego roku zapłacił za IVTM w mieście w południowo-hiszpańskich prawie 134 euro za dwa lata.

Będę podzielić na dwie grupy kosztów, kosztów stałych i kosztów zmiennych, ponieważ istnieją kwoty będziemy płacić czy tak niezależnie od przebiegu. Będę podzielić na dwie części analizy, działa tylko na benzynę, i działa LPG / benzyny, dzięki czemu mogą one dokonywać porównań.

Instalowanie ecoFLAPS, luty 2012

koszty stałe

Przy zakupie samochodu, oprócz ceny zakupu musimy płacić czesnego lub zmiany nazwy, chyba że robimy na naszych własnych wysiłków (czas to pieniądz). Jeśli zawarliśmy pożyczki, która jest standardem, będzie musiał zapłacić opłaty notarialne i koszty, które wprowadzają do kosztów finansowych.

Polisa w zasadzie nie zależy od kilometrów, więc wezmę ją jako stałą opłatą. Każdego roku mamy zapłacić podatek pojazdu (IVTM) Gmina w którym samochód jest zarejestrowany w ruchu i ITV (w zależności od wieku).

"ecotuning" będę traktować je jako koszty stałe, a także przedłużonej gwarancji. Również wejdą do kosztów stałych i różnych akcesoriów, ponieważ nie mają one związek z przebiegiem robimy.

Toyota oficjalna ocena

koszty zmienne

Po pierwsze, mamy paliwo, które jest co ktoś jeszcze wierzy. Na to konto jest ważne, trzeba zapisać wszystkie rozkłady stacjach benzynowych, odnotowując kilometrów, które zostały wykonane i obliczania rzeczywistej konsumpcji. dane komputerowe są zawodne i wypaczyć obliczenia.

Musimy również rozważyć utrzymanie, zarówno prewencyjne (opinie) i naprawcze (awarii lub wymiany zużytych elementów). Co do kosztów blachy i farby, możemy rozważyć, czy nie, ale w kosztach stałych.

Wreszcie, nie można zapominać o kwestii opon. Nie tylko trzeba wymienić kołdrę, ale równolegle czasu do czasu. Zasada jest równoważona z każdą zmianą opony na obręczy.

Pierwszy okres: Prius benzyna

Sierpnia 2011 do maja 2012 roku zrobiłem 16,885 kilometrów z 3,787.34 euro wydatków w podziale w następujący sposób:

 • Benzyna: 1380.10 euro
 • Ubezpieczenia: 584.04 euro
 • eko-klap: 500 euro
 • Konserwacji (sprawdzania): 182 euro
 • Przedłużona gwarancja: 605.26 euro
 • Koszt finansowy: 517.95 euro
 • IVTM premia: 17,99 euro

Biorąc pod uwagę to wszystko, pozostawiając 22,43 centów za kilometr, nawet jeśli brać pod uwagę tylko benzynę, są 7,9 centów za kilometr, prawie trzy razy mniej. Średnie zużycie paliwa 5,85 l / 100 km, średnia cena za litr do 1,349 euro. Zdecydowana większość przejazdów są przez autostradę.

Drugi okres: Prius LPG / benzyna

Maja 2012 roku do dzisiaj, tak 23,788 km, z 5,188.14 euro wydatków w podziale w następujący sposób:

 • Paliwo: 1295.41 euro
 • Ubezpieczenia: 469.04 euro
 • konwersja LPG: 2,328 euro
 • Konserwacji (sprawdzania): 96,40 euro
 • Opony równolegle: 30 euro
 • Koszt finansowy: 951.30 euro
 • IVTM premia: 17,99 euro

Wszystkie te wydatki prowadzić do 21,8 centów za kilometr, udało mi się zamrozić koszty, pomimo znacznych inwestycji w gaz płynny, poprzez oszczędności na paliwie i innych środków, takich jak zmiana ubezpieczyciela. Nie usterki historia, bo nie poniósł w ogóle, więc kupiłem Prius.

Światła do jazdy dziennej, kwiecień 2012

Zużycie paliwa, szczegółowo

Fuel przerwie. Spędziłem 1,128 euro na LPG, prawdziwy średnio 7,14 l / 100 km lub 76 centów za litr. Jak wyjaśniono w tym czasie, jak Vialle jeszcze nie znalazł idealne miejsce dla mojej kalibrację silnika, mam wyższe zużycie 1 l / 100 km do innego Prius użyciem fazy wtrysku gazu LPG, używam fazę ciekłą.

zużycie paliwa (od pełne obciążenie) jest spadła do 96 euro, rzeczywistym średnio 0,39 l / 100 km. I udało mi się za to zapłacić rozsądną cenę 1,41 euro za litr, uciekając jak plaga blisko 1,50 euro / litr cenach. Dodanie zarówno kosztować prawie 6 groszy za kilometr. Rzeczywiste oszczędności 2 euro / 100 km.

Oszczędności te byłyby wyższe o prawidłowej kalibracji urządzenia i uniknąć Cykliczne 1000 km dla benzyny problemu, który uniemożliwił mi krąży gaz chwilowo bez możliwości zmiany go w dowolnym warsztacie. To właśnie usterka w przeddzień Nowego Roku.

konwersja LPG nie zwiększy koszt za kilometr

Cena konwersji LPG Usunąłem 150 euro uwzględniając dostałem SOLRED dyskontowe emitowane przez Repsol, które dają mi 150 euro w gazie. Byli faktycznie 2478 euro, podzielony na sześć rat na 0% odsetek, specjalnych warunków, które dało mi do warsztatu.

GLP, faktycznie, mam liczone 20,776 kilometrów, gdzie mam zapisane około 400 euro. Faktycznie, mam zapisane, ponieważ więcej Średnio benzyny wzrosła. Porównać średnią 1,349 euro / litr pierwszym okresie do 1,41 euro / litr sekundę.

Opona zapomniałem celowo, samochód przyszedł do mnie z nowego przedniego i tylnego koła z życia na przodzie. Nie musiał zmienić dzisiaj. Właściwie używane opony Goodyear przypisane, więc koszt dla mnie jest również zerowa, montażu i wyważania siebie.

szczegół silnik przekształcane na gaz

Nie tylko paliwo życie samochodu

Jak widać z moich rysunkach paliwa jest ważne w obliczaniu kosztów samochodu, ale są bardziej zmienne. W pierwszym etapie, benzyna stanowiła 35% moich wydatków. W drugim etapie, benzyna + LPG stanowiły 27,5% moich wydatków. Takiej średnio 30%.

Więc, gdy mówimy o kosztach na kilometr, film zmienia się bardzo dużo w tym wszystkie inne koszty, które boli kieszeni samo lub więcej jak inni. Rzeczywiście, nie wziąć pod uwagę koszt zakupu samochodu lub amortyzacji. Wyślij ten samochód do kasacji, nie sądzę, że sprzedają.

Ale kto myślał zmienić samochód, amortyzacja To jest czynnikiem do rozważenia, ponieważ w ciągu pierwszych 20-25 lat, prawie wszystkie samochody tracą wartość, zarówno cenę rynkową venal. Kiedy stają się klasykami, szukali lub wyjątkowy, jego cena rynkowa idzie w górę.

Benzyna, biorąc średnio 1,30 euro za litr, paliwo mój koszt był porównywalny do oleju napędowego mi spędzić 6,15 l / 100 km. Benzyna + LPG, moje koszty równowartość 1,4 euro / litr do 4,28 l / 100 km. Na pewno więcej niż jeden kierowca dostaje olej lub poprawę tych numerów.

teraz metamos jak weźmiemy pod uwagę wszystko, to inna sprawa. Przerwa turbo, przepływomierz lub zakleszczony EGR zmniejsza rentowność Diesel. Płacić więcej podatków (IVTM) i jej utrzymanie jest droższe, ale nigdy złamać. Muszę iść dalej?

Aby zakończyć, odpukać, do tej pory samochód upadł dobrze pomimo wzrostu podatku VAT z 18 do 21%, obniżono koszty I o 0,6 centów za kilometr, pomimo oblicza amortyzację od ecotuning długo przed kiedy to się stało. Istnieją dane. Jakieś pytania?