Aukcje samochodowe stały w taki sposób, aby kupić używane samochody, które wydają się być dowolny dostępu. Internet pozwolił co wcześniej wydarzyło się niemal nieprzezroczysty, znany tylko przez tych kupujących, jak i stałych bywalców na aukcjach samochodowych sprzedawców, otwarte dla każdego, kto jest zainteresowany kupnem lub sprzedaży samochodu poza kanałami drugiej strony tradycyjne i po tej formuły ustalenie ceny dla transmisji pojazdu.

To właśnie cena pierwszym punktem być jasne, że zakup samochodu na aukcji nie automatycznie dostać się targować. Wręcz przeciwnie, musimy być jasne od początku, że chollos chociaż nie są zbyt obfite, tak rzadko nie dotknie nas szukać również przed złożeniem oferty. W każdym razie, nigdy nie boli, aby wiedzieć, jak uzyskać jak najwięcej z aukcji samochodowych: samochód swoich marzeń można czekać.

Gmin, regionów autonomicznych i kilku ministerstw sprzedać swoje pojazdy na aukcji, i mają obowiązek ogłosić go w Dzienniku Ustaw lub własnego Dzienniku Urzędowym. Ministerstwo Finansów ma w przestrzeni poświęconej okolicznościach aukcjach internetowych coches.Una trzeba ważyć to, że tradycyjne domy aukcyjne zazwyczaj działają pojazd pakietów. Na stronach internetowych aukcji samochód nie musi być tak; W rzeczywistości to jedna z zalet operatorów internetowych: kort dać zarówno profesjonalistów, jak i osób fizycznych. Minusem, jak większość rzeczy w e-commerce, jest to, że są owijania w oku przed powołując się na uderzające podejrzanie oferty.

Komu zaufać? Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele czynników zaangażowanych: organy administracji publicznej, które sprzedają swoje floty przez dostaw, próbował zbyć skonfiskowanych pojazdów, firmy rent-a-car fleet odnowy ... wszystkie te poszukiwania dostawców oferuje szeroką gamę pojazdów, natomiast stron internetowych specjalizujących się w aukcjach samochodowych często obsługują zarówno partię i sprzedaży luzem sprzedaży z pojazdów prywatnych.

Plusy i minusy aukcji samochodowych

Jakie są zalety tego rodzaju pracy? Możliwość dostępu do pojazdu, który trudno byłoby znaleźć inny kanał jest dobrym argumentem na aukcjach samochodowych. Ponadto jest w stanie zakupić pojazd po niższej cenie ustalonej przez rynek, ale do tego trzeba zwrócić uwagę na zawiadomienia, które zaznaczają zbytu różnych partii pojazdów, zarówno poprzez publikację w BOE kiedy mówimy o parku Administracji, notatek na tablicy ogłoszeń sądów, przez ogłoszenie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów lub bezpośrednio przez znajomość spółki wynika z jej obecnej floty pojazdów. W otwartym do ogólnych publicznych stronach internetowych, jest to kwestia szczególnie dotrzymać terminów, które sprawiają, reklamy samochodu.

Jakie są minusy tego typu operacji? W przypadku samochodów firm Administracja Rent-A-Car lub samochód z napadów, musimy być szczególnie wrażliwi na stan pojazdu. Jeśli normalnie zakup używanego samochodu i wymaga od nas zbadać kilka kluczowych punktów denonten zużycia pojazdu, samochody, które przeszły przez wiele rąk, a nie wszystkie z nich muszą uważać, popyt z nami większą ostrożność podczas wybierz przedmiot naszego zakupu w ten sposób.

Tak, chcę (na zakup samochodu na aukcji);
Co mam teraz zrobić?

Równowartość kopanie dealerów, jeśli chodzi o zakup nowego samochodu, przekłada się Rzut aukcje, rzeczywistej lub wirtualnej. Jeśli zdecydujemy się grzebać ustawicznego licytatorów wkrótce zobaczymy, że większość partii są rozliczane w sposób, powiedzmy, błyskawiczny, jakby wszystko zostało uzgodnione przed rozpoczęciem ofert. Nie dziwi też, bo jesteśmy świadkami klasyczne partie sektora przed i mieć wyniki zapisane na tablicy wyników.

Jeśli nie, bądźmy ostrożni z ceną widzimy, że samochód, który wyznacza nas interesuje. Oczywiście zaczynamy od ustalonego budżetu, a nie wpaść w takich zaskakujących ofert, które są podejrzane. Nie jest to dobry pomysł, aby zaakceptować założeń chollos poza naszym kraju-soczyste ofertą uruchomionego na eBay z całej Europy, na przykład, jeśli jest to konieczne, ponieważ trudno byłoby odzyskać pieniądze.

mówiąc o konkretne nazwy, eBay możemy dodać witryn jak aukcja samochodów, BetCars, Autorola, BCA, Netsubasta lub SubastaCar, chociaż niektóre z nich mogą mieć ograniczone zastosowanie do osób fizycznych tylko wtedy, gdy sprzedaż samochodów, a nie na zakupy, ponieważ w niektórych stron internetowych zakupy są zarezerwowane dla profesjonalistów.

W każdym razie, jeśli zdecydujemy się kupić zawsze robimy to przy minimalnych środków ostrożności, streszczone w: być jasne, co chcemy kupić, ma bardzo jasne, ile chcemy płacić, będzie jasne, co kupujemy, być jasne, na który płacisz, i nie śpieszy. Spójrz dobre oferty i ustawić fotografowanie z naszych aspiracji i naszych możliwości ekonomicznych, działając bez pośpiechu, poprosić o dowód ze sprzedającym i podpisać Umowa kupna tak tak fajne, że pokażemy zrobić.

Jeśli chodzi o wykonanie badań pojazdu, musimy zostawić krystaliczny pewne aspekty, które są proste, gdy zakup samochodu używanego, niezależnie od tego, czy robimy to na aukcji lub po cenie ustalonej z góry. I jak te wskazówki na zakup samochodu bierne i wsiadł do czasu, tylko pozostaje polecić dać im dokładnego odczytu, ponieważ są one bardzo szczegółowe. W szczególnym przypadku zakupów na aukcji, a jeśli mówimy o aukcjach internetowych, po prostu dodamy oczywisty rekomendację i jest ostrożny z kim prosić zaliczek za pośrednictwem instytucji finansowych przeznaczonych do przekazywania pieniędzy prawie anonimowo. Kiedy mówimy o płacenie coś, czego jeszcze nie widziałem, być zbyt ostrożnym.

W Motorpasión | Wskazówki dotyczące zakupu używanego samochodu