Kiedy mówimy w abstrakcyjny venal wartość samochodu mamy na myśli kwotę można poczuć właściciel używanego pojazdu przy jego sprzedaży. W rzeczywistości wartość rynkowa samochodu jest nie więcej niż cena, że ​​samochód może osiągnąć w zależności od rynku w zasadzie na wiek, jego stan, a zgodnie z prawami rynku. W związku z tym, że jest to ważny fakt, jeśli chodzi o sprzedaż samochodów na rynku wtórnym.

Stosowany w glebie ubezpieczycieli odszkodowań, wartość rynkowa samochodu jest traktowana jako wartość sprzedaży mającej pojazd w czasie wcześniejszej do wypadku drogowego. Jednak to równanie nie jest zawsze używany. To prowadzi nas do konieczności odróżnienia wartości rynkowej samochodu wartości zastępczej, która ma ten sam samochód, lub do odróżnienia wartości rynkowej samochodu lub ulepszona w porównaniu z wartością nowej wartości rynkowej samochodu.

Zobaczmy, jakie są różnice.

Wartość rynkowa samochodu nie jest jeszcze warto

Jaka jest wartość rynkowa samochodu

naturalnie, wartość rynkowa samochodu nie może być wartość nowego samochodu, ponieważ wartość rynkowa uwzględnia, między innymi, starszeństwo pojazd, podczas gdy nowa wartość jest wartością, że pojazd miał kiedy po raz pierwszy wyszedł z salonu, w tym zarówno transportu i podatków, które mogą mieć zastosowanie w momencie zakupu.

Jeżeli podczas kompensacji ubezpieczenie o wartości nowego pojazdu, oznacza to, że będą one zapłacić rachunek, ponieważ jest to nowy samochód, w tym opcjonalnych elementów, które zostały wprowadzone w polityce. Jeżeli samochód nie jest już produkowany, będą płacić pełną kwotę do analogicznego modelu, aby go zastąpić. Płatność ta może być wykonana w kapitale (pieniądze) lub w naturze (samochód), a wybrany przez ubezpieczonego zgodnie z postanowieniami artykułu 18 ustawy 50/1980 od umów ubezpieczenia, które uprawnia ubezpieczonego do Niech to zdecydować, jak otrzymać płatność:

Kiedy natura pozwala ubezpieczenia a ubezpieczony zgód, ubezpieczyciel może zastąpić wypłatę odszkodowania za naprawę lub wymianę uszkodzonego przedmiotu.

Wartość zastępcza w stosunku do wartości rynkowej

Jaka jest wartość rynkowa samochodu

wartość odtworzeniowa, zwany także wartość rynkowa, jest wartością samochodu w przypadku kupować w okresie bezpośrednio poprzedzającym do jednego w wypadku drogowym występuje. Wartość zastępcza jest wartość samochodu, który ma te same cechy i tym samym wieku w latach, które rozbitego pojazdu. W tym przypadku nie ma znaczenia, walcówka kilometrów i stan. Jeśli opcjonalnych akcesoriów do pojazdów, są one również w jego wartości odtworzeniowej są wpisane w politykę.

Ze swej strony, venal wartość samochodu Jest to wartość, jeśli sprzedać w okresie bezpośrednio poprzedzającym do jednego w wypadku drogowym występuje w tych samych warunkach jak opisane w wartości odtworzeniowej.

W związku z tym, różnica pomiędzy wartością zastępczą a wartością rynkową jest Różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży pojazd. Różnica ta ma charakter komercyjny i obejmuje konserwacji lub naprawy wykonywane na samochodzie przed sprzedaniem go ponownie, marży, która istnieje w procesie kupna i podatków, które stosuje się, takich opłat Ruch obciąża pojazdy transmisji formalności.

Wartość rynkowa może ulec poprawie

Jaka jest wartość rynkowa samochodu

Są to operacje oceny pojazdów, w którym ekspert określa wartość rynkową samochodu, ale firma, która jest odpowiedzialna za działanie woli poprawy tej wartości, co w rezultacie daje zwiększona wartość rynkowa. W tym przypadku mówimy o wartości, która może wahać się pomiędzy wartością rynkową a wartością zastępczego samochodu. To wszystko zależy od warunków handlowych, które mamy. Jeśli mówimy o wypadku drogowym objętych szczególnym ubezpieczeniem, należy sprawdzić jakie są warunki wyszczególnione w polisie są wynajmowane dla tego pojazdu.

Aby obliczyć lepszą wartość rynkową, jest ona traktowana jako odniesienie dowolnej innej wartości, która jest żaden z powyższych. Zwykle bierze się pod uwagę dane przewidziane publikacje wartości referencyjne specjalistów zakup pojazdów (Ganvam i / lub Eurotax), aw przypadku ubezpieczycieli, które wykorzystują te wartości są dodawane nieco procent, który jest określony w kategoriach polityki.

Jak wartość rynkowa samochodu obliczany?

Jaka jest wartość rynkowa samochodu

Aby obliczyć wartość rynkową samochodu są brane pod uwagę, między innymi, oficjalne kwoty, które określa Ministerstwo Finansów za pośrednictwem tabel, które okresowo zmieniać. Obecny, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2014 r, jest rzędu HAP / 2367/2013. Lista jest posortowana według marek i modeli, ale tak, zajmuje ponad 500 stron, częściowo dlatego, że obecne tabele również zbierać wartości rynkowe statków.

W każdym razie, zawsze można skorzystać z kalkulatora wartość rynkową samochodu, aby jechać szybciej. Jak widzimy na wykorzystanie, to jest brane pod uwagę jako główne dane data pierwszej rejestracji pojazdu, który ostatecznie jest to, co określa wiek to. Stamtąd, marka, model i jeśli dotyczy wersji poszukiwanych i otrzymujemy odpowiednią wartość, która stanowi procent oficjalnej wartości opublikowanej przez Skarb, który składa się w zależności od lat, że pojazd:

 • Do 1 roku: 100%
 • Ponad 1 roku do 2: 84%
 • Ponad 2 lat do 3: 67%
 • W ciągu 3 lat, aż do 4: 56%
 • W ciągu 4 lat, aż do 5: 47%
 • W ciągu 5 lat do 6: 39%
 • Więcej niż 6 lat do 7: 34%
 • Więcej niż 7 lat, aż do 8: 28%
 • Ponad 8 lat do 9: 24%
 • Ponad 9 lat do 10: 19%
 • Ponad 10 lat, aż do 11: 17%
 • Ponad 11 lat, aż do 12: 13%
 • Ponad 12 lat: 10%

Te procenty są stosowane w samochodach osobowych, terenowych i motocykli już zapisanych. Od kwoty wynikającej z obliczeń, powinno być zmniejszone do 70% wartości rynkowej samochodu, który został poświęcony wyłącznie i na dłużej niż sześć miesięcy w jednej z następujących czynności: Sterowniki nauczania, wynajem samochodów bez kierowcy lub taksówką.