Być może nazwa Peter W. Schutz To nie brzmi zbyt. To był Prezes i CEO Porsche od 1981 do 1987 roku, z pewnością bardziej trudny rok dla firmy, która w 1980 roku miał duże straty i steru żeglarskie w gorszej sytuacji, czy pasuje, w którym Porsche 911 był przeznaczony do znikają.

Peter W. Schutz zmarł w tym tygodniu w wieku 87 lat. Został poproszony o zmianę kursu w strategię firmy, oszczędzając kultowego 911, rozwoju innych linii produktowych takich jak transaxle i osiągnięcia sukcesu w konkursie. Dla wszystkich, że on zasługuje przegląd swojego życia.

jego życie

Peter W. Schutz Urodził się w Berlinie (Niemcy) w dniu 30 kwietnia 1930. Powstanie nazizmu zabrał swoją rodzinę do opuszczenia ojczyzny, a pierwszy cel był na Kubie, gdzie osiedlili się w Hawanie w 1937 roku.

S17 1819 dzieł

Na karaibskiej wyspie były tylko dwa lata, ponieważ w 1939 roku opuścili Stanach Zjednoczonych, gdzie osiedlili się w Chicago (Illinois). Schutz dorastał tam i tam studiował karierę inżynier mechanik.

Wkrótce po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w gąsienica, gdzie spędził 15 lat. Silnik Cummins stamtąd gdzie to było 11 lat, z czego osiem pełnił funkcję wiceprezesa sprzedaży w USA i Kanadzie. Ich wyniki były fantastyczne, doprowadziły do ​​poziomów rentowności firmy nigdy osiągnięty.

Tymczasem Porsche jechał przez najgorszy okres w swojej historii. 1980 był śmiertelny dla spółki, która weszła do kurnika miliony straty rok. Przyczyn było wiele, ale jednym z najcięższych był mały sukces komercyjny w Stanach Zjednoczonych Nowe modele 924 i 928.

Poza faktem, że 911, nadal sprzedawany stosunkowo dobrze dano, dali niezliczone problemy mechaniczne, który był podważanie reputacji Porsche na całym świecie. Katastrofa, chodź.

CEO Porsche w tym czasie był Ernst Fuhrmann, który wiedział, że jego dni są policzone. Kiedy zaczęli szukać zamiennika, sam był Ferry Porsche osobiście który poprosił Schutz, który ubiegał się o poście. Tylko 12 były kandydatami, a on został wybrany.

Udana zmiana natychmiastowy kurs

Przybycie Peter W. Schutz firma była natychmiastowa lekcja zbawienny. Ani on, ani zrozumieć, dlaczego sieć dealerów Porsche 911 samochody były tak drogie i dawali problemy mechaniczne tak często.

Zapytał, co było głównym powodem tych niepowodzeń mechanicznych i powiedział Byli ze względu na problemy w wałkach rozrządu. Problem został zidentyfikowany, ale nie było intencją, aby go naprawić.

P03 1224 A5

Dlaczego? Ponieważ w linii produktów Porsche, 911 był przeznaczony do życia dobiegła końca w 1981 roku na rzecz 928 i 944, więc nie ma sensu inwestowania wysiłki i zasoby w celu naprawienia problemu, że jego dni są policzone.

Porsche 911 powinna nadal być wytwarzane

Schutz odkryli również, że plany te się kończą produkcję 911 zostały osłabia morale inżynierów, którzy widzieli go jako swojego flagowego produktu, który rozbił. Tak tylko trzy tygodnie po wejściu biura, on przeglądowi decyzję o zaprzestaniu produkcji Porsche 911.

Porsche 911 1979

było w biurze Helmuth Bott, Główny inżynier, gdzie Schutz został sporządzony na tablicy oś czasu z 928, 944 i 911. Ten ostatni oznaczał koniec w grudniu 1981. Mówią, następnie Schutz Wziął pióro i osiągnęła 911 linii zewnętrznej samej płycie, nawet ściany i prosząc Bott, aby zabrać go na zewnątrz.

równolegle On rozwiązać problemy rozrządu oraz zadowolenie klientów i dealerów na całym świecie rozpoczęła się odzyskać. Ludzie byli gotowi zapłacić duże pieniądze za 911, ale na 911 bez problemów mechanicznych.

Że kolej na czele firmy sprawiło, że wszystko się zaczęło być bardziej optymistyczne Porsche. Numery zaczęli opuszczać, tak Schutz koncentruje się również na zwiększenie zakresu 911 cabrio i uruchomienie 944 Turbo, 944 S i 944 S2.

S17 1822 dzieł W 24h Le Mans 1981 roku Ferry Porsche

W obliczu tego, co robią zazwyczaj prezesów, którzy przychodzą do firm w trudnej sytuacji finansowej, Schutz nie cięcia inwestycji w Motorsport. Należy mieć świadomość, że za każdym razem Porsche w wyścigu wygrał podczas weekendu, sprzedaż samochodów wzrosła w poniedziałek.

Dlaczego on obsługiwany podział Porsche Motorsport. Mieli plenado uczestniczyć w 24h Le Mans z 924, ale szanse na wygraną w tym modelu były zerowe. Schutz po raz kolejny zmienił plany, mówiąc im, lub przechodząc do wyścigu wygrać, albo lepiej nie uczestniczyć.

S17 1814 dzieł

Potem postanowił dosłownie wziąć trzy 936 Porsche Museum, umieścić je rozwijały silniki do Indy Car Amerykanin i wyjść z francuskiego wyścigu. Mądra decyzja, ponieważ Porsche wygrał w tym samym roku w 24h Le Mans.

W 1982 roku Porsche dominują także Le Mans z 956 953 AWD wygrał Paryż-Dakar 1984 a później 959 w 1986. Sukcesy Motorsport pomógł wizerunek marki na całym świecie znacznie wzmocnione.

Równolegle do sukcesów wyścigowych, linia produktów w przyszłości. 911 3,2 trzeciej generacji Urodziła pod batutą Schutz, był bezprecedensowy sukces.

1982 Porsche 911 SC

Tak bardzo, że sprzedaż Porsche wtedy doświadczył niespotykany wzrost. Podczas gdy w 1981 roku około 28.000 Porsche sprzedawane na całym świecie w 1986 roku liczba ta osiągnęła 53.000 sztuk. Pięć lat rekordów, postaci historycznych i odzysku, które doprowadziło Porsche nie zniknie.

Tylko zmiana cyklu jak doświadczył w 1987 roku, w którym Stany Zjednoczone poniósł jeden z jego największego kryzysu finansowego w historii z czarnym poniedziałku, co zbiegło się z kursów wzrosła o Porsche zbyt drogie dla rzeczywistości, która istniała w tym czasie były w stanie wbić Schutz.

Porsche 911

Porsche sprzedaży w USA spadła do mniej niż połowa, który był drugim najważniejszym rynkiem dla firmy, to było coś nie do pokonania. Schutz opuścił firmę w 1988 roku i wycofał się z żoną na Florydzie. Resztę swoich dni, aż do jego śmierci ostatnich 29 października w wieku 87 lat, spędził on korzystającym z jego rodziny, dając wykłady motywacyjne i są ujmowane w kręgach fanów Porsche jak co to było: El Salvador Porsche 911 a marka Porsche.

D.E.P. Peter W. Schutz.