mgła. Wczoraj widziałem w wiadomościach jako wielokrotność przyczyn wypadku doszło w zasadzie ze względu na gęsta mgła obejmujące drogi. Kiedy jedziemy na autostradzie lub drodze i spotkaliśmy bank mgła, musimy być przygotowani, aby zapewnić maksymalną widoczność na nas, którzy pochodzą z tyłu, ale Używamy świateł przeciwmgielnych?

Znamy przyczyny powstawania mgły, a wiemy, że o tej porze roku trzeba wychodzić gotowi spełnić wszelkie zjawiska pogodowe (przynajmniej rozsądny w naszym regionie). Ostrożność i podstawowe zasady bezpieczeństwa, które daliśmy w poprzednim artykule powinny dać nam pewność w znalezieniu nam mgły. Dziś skupimy się na oświetlenie i jego zastosowania w mgle.

foglights: Jak i kiedy je stosować

w warunkach mgła że krąży z bardzo niska widoczność, a najgorsze jest to, że jest zmienna: teraz mamy widoczność do 100 metrów na minutę mają 50 metrów, a później 10. O chmurki. Ta cecha powoduje stres dla kierowcy, który ma pół mózgu, bardziej do myślenia o tym, czy ci, którzy przychodzą za nami, aby zobaczyć nasz własny pogląd.

Być jasne o wykorzystaniu światła przeciwmgielne Jest to fundamentalna. W naszych samochodach mamy oświetlenia krótki zasięg, długi zasięg i świateł przeciwmgielnych. tylne światło przeciwmgielne jest obowiązkowe, podczas gdy z przodu nie są, ale coraz więcej samochodów montowane. Moja zasada, na której zapala włączyć w każdej chwili jest bardzo prosta:

jeśli chcesz zobaczyć więcej z tego, co widzę, będę świecić przednie przeciwmgielne; jeśli chcę lepiej zobaczyć, kto może mnie dotrzeć, będę włączyć tylne przeciwmgielne

To takie proste, ale zasada ta powinna być stosowana z uwzględnieniem własnych widoczność. Oznacza to, że kiedy zaczynamy widzieć gorzej, bo pojawia się mgła, zapali światło krótkiego zasięgu i, ewentualnie, przednie światła przeciwmgielne. Jeśli widoczność idzie coraz gorzej, i zdajemy sobie sprawę, że nie może nas zobaczyć, będziemy światło tylne światło przeciwmgielne obowiązkowe.

Oznacza to, że gdy okoliczności są przeciwne, wyłączanie zbędnego oświetlenia pójdzie. Tylne światło przeciwmgielne jest często bardzo silny (chyba, że ​​reflektor jest błotnisty, co czyni go bezużytecznym) i jeśli nie jesteśmy w stanie bolesnego widoczności przeszkadza kierowcy, który poprzedza nas. musi go wyłączyć, gdy nie jest potrzebna, i to jest coś, co nie istnieje, a to złe oświetlenie stosowane w wielu przypadkach. Jeśli przekazania samochodu z tylnym mgły oświetlone i jesteś w stanie odczytać tablicę rejestracyjną (lub wykrycia jakiegoś pół kilometra) używasz że złe oświetlenie.

Znaczenie wiedząc, że światła aktywować

Oświetlenie jest kluczem do poznania tego, co ma być używana jako okazji, aby zapewnić, że widzimy tyle, a my się z nami zobaczyć. Warto więc opisujemy scenariusz Mam nadzieję, że jest przydatna w jaki sposób i kiedy należy aktywować każdy zestaw świateł.

  • Jeśli mamy normalna widoczność możemy nieść światło o krótkim zasięgu aktywna czy nie. Do nas.
  • Jeśli widoczność rozpocznie pogarszać (Zmierzch, deszcz, mgła unosi) zapalamy światła o krótkim zasięgu, lub krótkiego i dalekiego zasięgu jako niedopuszczalne.
  • Jeśli jesteśmy w stanie bardzo zła widoczność (Ciężki deszcz, mgła, lub jakikolwiek stan, który polega na słabą widoczność) może zapalić przednie reflektory przeciwmgłowe.
  • Jeśli warunki pogarszają się do tego stopnia, że widoczność jest zmniejszona Kilka metrów dalej (przeciwmgielne, bardzo intensywne opady deszczu, oświetlenie zapali obligatoryjnie tylne przeciwmgielne, w połączeniu ze stanowiskiem krótki zasięg i przednie przeciwmgielne jeśli masz

Zastosowanie oświetlenie dalekiego zasięgu Mamy zostawić go w spokoju na warunkach słabej widoczności nie związanych mgłę, bo mgła rozprasza promienie świetlne i zarobić jeszcze gorzej naszą widoczność i inni.

zdjęcia | tlparadis