SUV pazarı yangın gibi büyüdü. Gece boyunca itibaren hemen hemen tüm üreticilerin pazar önerisi üzerine koyduk ve Volkswagen artık senindir eski bir gün büyümeye istedi olmamıştır. ikinci kuşak Volkswagen Tiguan bir ya da iki çizgi ile kapı aracılığıyla gelir; Dört: daha geleneksel, Off-Road, R-Line ve takılabilir bir hibrid varyantı (GTE), Hala prototip aşamasında.

SUV para var burada. faiz Volkswagen her şeyi esnetme tarafından Tiguan Bu çok ilginç bir sayısal desteği vardır. hesapları görebilirsiniz başarısız yoksa, 2018 bu segmenti% 9 büyüyecek Dünya çapında. Bu nedenle, hem mekanik ve teknoloji elimizde bir Tiguan çok güçlü. Biz Golf SUV halinde misiniz?

Geleneksel tasarım, çok Volkswagen

2016 tıguan 2

yenilik içinde yeni Tiguan Volkswagen orada yıllar içinde gelişti tasarım diline dahilinde kalmak için açık bir niyeti, ama değişmedi. Volkswagen ilk Golf, ikinci ya da yedinci nesil gibi, vuruş ile, yatay Radyatör ızgara ve bir tampon içine entegre edilmiştir farlar bu sürümüne göre değişir. Bu, R-Line spor olabilir; kampçı modeli için off-road; Daha geleneksel, Tiguan hangi satışların ağırlığını dinlenme olacaktır için; veya GTE için daha yüksek teknoloji o geldiğini.

vücut Yeni Volkswagen Tiguan Bu birlikte-a, toplam 60 mm büyüdü 4,486 mm- ve savaş 77 mm büyüdü. Genişlik daha atletik ve aerodinamik kalıp elde etmek için, 30 mm 1.839 mm-ve yüksek -a toplam artmıştır, 33 mm azaltmıştır.

Yeni tasarım continusita kadar işlevseldir: sürtünme katsayısı hemen bir önceki günden 0.31,% 40 daha düşüktür.

Pek eskisinden daha geniş, ama bir kayma tezgah çözmek başarmıştır

2016 tıguan 4

Volkswagen Tiguan Birinci nesil zaaflarından biri yaşanabilirlik oldu. Wolfsburg sizin SUV, en geniş ve fonksiyonel kategoride birinin içini yapmak için çok çalıştık. Kabin artık sadece 26 mm'dir, ve arka diz alanı yaklaşık 29 mm'ye çıkar, ancak bu olasılığı ile telafi 18 cm uzunlamasına arka koltuk hareket.

Gövde de önemli ölçüde arttı. yerde tüm koltuklar ile, Yeni Volkswagen Tiguan Bu bir önceki günden daha 615 litre -145 bir yük kapasitesine sahiptir. Şirket ayrıca pano tasarım gamepad hem depolama alanı olarak kullanmak, kendi kendini açıklayıcı olmasını sağlar.

Yeni Tiguan Volkswagen vücutta bir Audi olduğunu

Volkswagen Tiguan 2016 15

sorun çözüldü

alt olmasına rağmen Volkswagen Tiguan iyi kafa boşluğu korur.

Öz açıklayıcı 'tasarım kaliteli bir konularında panosunu iyi görünümlü, ama çok ayık dizayn ortaya çıkmıştır. Yeni Volkswagen Tiguan iç tasarım için ekipman ve teknoloji için Audi daha fazladır. Öncelikle, biz dört seçenek Bilgi-eğlence sistemi var.

Temel bitirmek, Trend çizgisi, Tek renkli bir ekran 5 inç taşır; Comfortline ve Highline dokunmatik ekran 5 inç rengini taşıyan ancak 8 ile sipariş edilebilir" navigasyon veya Discover Discover Medya Pro ile. En donanımlı modelleri zaten bir ekran taşımak Aktif Bilgi Ekranı 12.3 inç -eğlence sistemi destekleyen olan kontrollü bir Android Auto ve carplay.

konfor özelliklerinin kalanı da herhangi bir müşteri, bir Audi isteyecek ne göz kırpıyor. bitirmek bağlı olarak, anılarla koltuk bulmak, ortam aydınlatması panoramik çatı, Isıtmalı koltuklar ve direksiyon simidi ve Head-up Display.

Eğer parmaklar güvenebilirsiniz sürüş daha asist vardır

Volkswagen Tiguan 2016 5

Temel sürüme itibaren bulundu Acil frenleme ile yardımcısı önden çarpışma, yaya algılama ve aktif kaput Biraz peatón- ve şerit tutma asistanı çalışmalıdır yükselir. Ara modeli, COMFORTLİNE Özetle yorgunluk algılama sistemi; Highline da şehir trafiğinde hız düzenleyen trafik sıkışıklığı, uyarlanabilir hız sabitleme yardım sistemine sahiptir.

İsteğe bağlı olarak şerit değiştirme sistemi için yardım sistemi ile sorabilirsiniz Proaktif yolcu koruma -tensa emniyet kemerleri ve sürücü ve yolcu camlar ve sunroof sürücü tepki vermez zaman tanır ve sistem detenero için aracı yavaşlatır sadece açıkça yuvası, Acil Yrd sistemini terk kapalı alan Görünümü dört kamera panoramik 360 ° -Ona sahip olmak.

Tüm bu asist yanında yeni Volkswagen Tiguan yedi hava yastığı standart olarak geliyor.

8 motorları ve off-road yetenekleri

Tiguan 2016 7

Off-Road Paketi

Ihtiyaçları karşılamak için belirli bir off-road tamponları ile sipariş edilebilir.

üzerine kurulmuş mqb platformu, yeni Volkswagen Tiguan Bu motor ve tahrik sistemleri geniş bir yelpazede sunuyor. on line Roketler, dört dizel ve dört benzinli seçenekleri, artı manuel ve otomatik çift debriyajlı değişiklikleri bulundu.

aile TÜİK, benzinli motorlar dört güç seviyelerine sahip: 125, 150, 180 ve 220 hp; arasında TDI, Dizel: 115, 150, 190 ve 240 BG. Tüm Başlat taşımak, Euro 6 emisyon standartlarını karşılamak & Dur ve direkt enjeksiyonlu Onlar% 24 daha verimli Euro 5'ten vardır Geçtiğimiz nesil ve önceki Euro 6'dan fazla% 10.

Motora bağlı sistemiyle sipariş edilebilir İntegral 4MOTION, hangi onun yeniliklerle arasında entegre Haldex kavrama uzunlamasına diferansiyel olarak hizmet veren beşinci nesil. Dört tekerden çekiş Tiguan 11 mm daha yüksek daha büyük off-road yetenekleri sağlamak için vardır. özel Off-Road ön grubu, Tiguan olan bir 24.7 ° ve çıkış açısı 25,6º.

Dört çekerli ile donatılmış, Tiguan 2500 kiloya kadar çekebilir.

Orada uzun Amerika için bir Volkswagen Tiguan olacak, ama 2017 yılına kadar gelemeyecek

Volkswagen Tiguan 2017

Mqb platformu Volkswagen yönlülüğü sayesinde her pazar aynı ürüne özel tatları ile karşılayabilir. Böylece, İlkbahar 2017 Bu bir varyantı Amerika'da ve Çin'de açılacak Volkswagen Tiguan uzun şasi. Avrupa için, en azından şimdilik, sadece biz yukarıda belirtilen boyutlara sahip bir model biliyorum.

Bunlar tarif değil fiyatları kesin tarih çıkacak, fakat olmalıdır 2016 boyunca. Bu bir Audi daha karşılaştırılabilir ucuz, çok daha az donanımlı versiyonları olmayacak, ama bu doz bazı alıcılar arıyoruz bu teknolojiyi ve kaliteyi sağlayacak.

Volkswagen Tiguan 2017 (18 fotoğraf) »tam galerisi bakın

 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01
 • image01

Motorpasión olarak | Tıguan GTE kavramı: plug-in hibrid enerji solarwindow.addEventListener ( 'yük', işlevi kullanır () {$ () her biri (fonksiyonu (indeksi, eleman) {$ (eleman) .elastislide ( 'galeri elastislide.'. )})})