8 Aralık beri Portekiz geçiş ücretleri kurtulmak olmadan bizim eve yürürken yapılan gelmiştir oldukça karmaşıktır. Daha önce ücretsiz olan vagonları (Scut) haline gelmiş paralı bariyer, veya onlar orada deyiminle Portagens.

Portekiz'de iki tip arasında bulunmaktadır geçiş ücretleri, Bariyer ve engel olmadan o. Onlar nakit veya kredi kartıyla ya ile ödeme yapamaz bariyer, olmayanlar çoğalmaya başlar ve Via İspanyol T. benzer bir elektronik aygıtı çalıştırmak peşin ödeme veya taşımak zorunda Onlar OBU veya "TAG" da Greenway'i vermektedir diyoruz.

Biz bu makalede göreceğiz pratik bilgiler Portekiz Autoestradas sürüş için.

Portekiz'den ve İspanya'dan yol kullanıcılarının Komisyonu'nun bu tedbirlerle çok memnuniyetsizlik ve aynı Portekiz, dürtü var Infante ve diğer platformlar do varsayılan ve sistemi çökecek. ödemeden gişelerinden geçtikten sonuçları ne olurdu? Ve biz istemeden bir bedel atlamak olur?

NOT: Bu bilgi amaçlıdır ve ihlal ettiği sürücüleri teşvik etmek niyetinde değiliz. Eğer ücretler ödemek veya sahtekarlık durumunda Her kişi sorumluluğu kendisine ait olmak karar verir.

gişelerinden veya Greenway araba kullanmaktan para cezas

yabancı kayıt sistemine sahip araçlar için yaptırımdır 10 katı dolandırıldığı geçiş ücreti, 25 Euro minimum. bariyer olmadan ücretli yolların durumunda, her bir "geçit" cihaz olmadan geçmek için, her seferinde yeni bir tarif kazanacaktı.

Biz bankacılık sisteminde değilse nasıl para cezasına? Sadece bir yoludur ve biz Portekizli GNR durdurmak ve miktarı anında ödenecek zorunda kalacağını. durmuyoruz, trafik biletleri İspanya'ya gelmez. Portekiz'de yaşayan veya bir Portekiz araç kiralama kullanıyorsa, biz kesin yakalanırlar.

paralı yollar bariyer, hiçbir engel vardır paralı şeritli (Via Verde), geçmekte dolandırıcılık vardır. otoyol geçmiş biz bulursak polis cebinize çizik gerekecektir. Yani İspanyolca Via T. yapamazdım Benzer şekilde, polise sürpriz değil, eğer serbest gitmek gibidir.

Bizi vermiş kimseden para ödemek beş günlük bir gönüllü dönemi yoktur. Bu saatten sonra, biz de yaptırımı dışında her ödül için 1.70 milyon avroluk bir idari ücret ödemesi gerekmektedir.

Portekiz Çalıyor

geçiş ücretleri Portekiz işletmek nasıl

içinde paralı bariyer, nakit, kart veya Greenway aracılığıyla üç ödemeye yolu vardır. İkinci sistem otoyol, ancak hiçbir engel eşdeğerdir. Özel ders okumak ve sürücüye uygun miktarda toplamak için Via Verde cihazı okumaya çalışın edilir.

Bu cihaz özel otoyolları ve bazı otoparklar için ve hatta servis istasyonları GALP hizmet vermektedir. bariyer, kamuya ait olmadan ücretli otoyollar için kayıt okumak ve Obu veya "TAG" ya da yeşil parkurun aranır. Eğer yoksa araba aksi hareket etmesine izin verilmesi halinde, bir bilgisayar kaydının bakarak.

Yani sen vagonları makinelerin başında internet üzerinden sanal veya otomatik geçiş ücretini ödemiş eğer zorunlu elektronik cihaz değil, olduğunu. Tabii ki, cihaz kullanarak, biz ek bir ücret kurtardı. göz, OBU / "TAG" Cihaz daha önce kamu idi otoray içindir Düşük ücretli otoyol imtiyaz (Eski scut) çalışmıyor, ancak eski moda ödeme yapabilirsiniz.

Portekiz Çalıyor

Nasıl yasal olarak Autoestradas Portekiz tarafından çalıştırmak

Portekiz'de bir kaç gün olacaksa, sayfa Portekiz Postane kredi kartıyla, (geçici veya kalıcı) ödeme cihazına alternatifler vardır:

 • 3 gün veya daha İçin: ödenmelidir 20 Euro bariyer sınırsız seyahat olmadan tüm paralı yollara vermektedir. Sen sadece bir yıl altı kez yapabilirsiniz.
 • 5 gün veya daha az için: 10 Euro minimum, kullanıma göre ödeme yaparlar ve biz harcanan değil parayı kurtarabilirsiniz.
 • bir ücreti vardır idari masraflar için 0,62 Euro Her iki durumda da.

Diğer bir olasılık otomatik makinelerin, Correos, Oporto, Faro Havaalanı, IKEA veya eski scut hizmet alanlarında sınırında yapmaktır. Biz elektronik cihaz gerek yok, bizim kayıt puanlama, bir olduğunu söylemek sanal paralı.

Portekiz Çalıyor

Biz daha uzun kalmak isek, Via Verde Ziyaretçi, bir geçiş ücretleri her iki türlerine göre geçit verir aygıtı veya OBU / "TAG" (sadece eski scut) gerekir. Bir ödemek zorundadır 27,50 Euro ilk yatırma, Cihaz iade edildiğinde geri döndürülebilir. Maliyetler 6 Euro ilk hafta 1,5 milyon avro kadar 90 güne şu.

Bunun yanında, bir Açıkçası, tüm geçiş ücretleri miktarını eklemeniz gerekir. Bütün yapılır de kullanılmadığı takdirde iade değil 10 Euro minimum önyükten. iade edilmezse, mevduat kaybolur. Cihaz 90 gün sonra sona eriyor ve denge o ilişkilendirdiği ve yeniden edilemez.

Cihaz sağlanır Nerede? postaneler eski Scut (Correios) hizmet alanlarında ve saklar greenway içinde. Portekiz'de yaşayan ve cari hesabınız varsa, birim 27,50 avro satın aldı ve her zaman geçerli olsun. geçiş ücretleri bankaya Caixa Geral de ücret. ön ödeme alternatifi o bankada hesap açmak ve cihazı ilişkilendirmek etmektir.

Portekiz Çalıyor

Önceden tanımlanmış yolları

elektronik cihaz olmadan ödeme için, sabit bir ücret olmaksızın aşağıdaki yolları vardır

 • Tavira-Faro: 5,93 Euro bir gezi, iki gezileri 11.24 Euro
 • Viana do Castelo / Oporto Havaalanı yapın: 5.54 Euro bir gezi, iki gezileri 10.46 Euro (gidiş-dönüş)
 • Valença-Braga-Oporto: 1,78 Euro bir gezi, iki gezileri 2.94 Euro (gidiş-dönüş)

Fiyat ön ödemeli giriş ücreti (0.62 Euro) dahil edilir. Bu her şeyin ayrıntılı olarak açıklanmıştır edildiği kaynağını, danışmak önermek, bir özetidir. Seyahate çıkmadan önce bir maceraya gitmek ve her şeyi bakma esastır.

ücretsiz ve daha fazla trafik tali yol ağı üzerinde sürüş imkanı da vardır. Evet, onlar her şekilde daha tehlikeli ve çok yavaştır. Eski scut ve paralı yollar az trafik var yasal değil (120 km / h sınırlamak) rağmen ve, normal yeterince hızlı akan edilecektir.

Lizbon Nissan Leaf

kısacası

 • ödemeden Dairesel: paralı, 10 ile en az 25 Euro hayal kırıklığına
 • Kısa konaklamalar için: Cihaz ödeme almaz, ancak (taşımadan önce) bizzat sanal geçiş ücretini ödemek ya da internet üzerinden olmalıdır
 • Dairesel zorunlu OBU / "TAG" veya cihaz Greenway: 5 günden fazla veya düzenli yolculuklar için
 • Autoestradas paralı engellerle karşılaşılması, bu olağan nakit kartı veya olarak yapılır
 • İspanyol Via T cihazı kendi ağında onaylanmamıştır ve bu nedenle, bu işe yaramaz
 • İspanya'da Bu cihazları satın alamaz, Sadece sınır ötesi

Biz bu koleksiyon şirketi ne kadar süreceğini bilmiyorum. Portekizli Hükümet para kısa ve kriz finanse etmek zorunda, kabul ediyor. Biz hesaplamak istiyorsanız Biz yapılan geçişlerde ne kadar harcama yapacağını, Ben resmi hesap adresi. Örneğin, Lizbon Tavira (A1) (A22) 304,34 kilometre başına 23.65 Euro bulunmaktadır.

Öte yandan, zorlanmadan biz Greenway gişelerinden ödemeden ve herhangi bir ceza ödememe övünç yıl geçirdim sürücülerin ifadesini bulabilirsiniz. Yeni sistemle, bu kadar değişmez, Bizi durdurmak yoksa, gezi ücretsiz geliyor.

İspanya'da sınırı geçtikten önce doldurulmuş tankı ve Portekiz (daha fazla bilgi) yakıt fiyatları sadece çirkin olduğu için geri dönmek için bile bir damla almamaya çalışın: Bu yazıyı sonlandırmak için, bir ucu ceplerini için teşekkür ederiz. Yakıt bagaja yapılabilir, ama sadece carafes ile homologated.

NOT: Bütün veriler Madde arabalara bakın. Oranlar diğer araçlar için farklıdır.

fotoğrafçılık | reservasdecoches (I) 'e
kaynak | Portekiz Çalıyor, Estradas de Portekiz (resmi web sitesi)
Motorpasión olarak | Verde Portekizce Via: Biz tartışmalı paralı 8 Aralık tarihinde yürürlüğe girmesi Algarve, öğrenmeye bırakmış, yeni Portekizli geçiş ücretleri yakın canlı cebi Galicians saldırı