ehliyet yenile Her sürücü hayatı boyunca birkaç kez gerçekleştirmelisiniz bir süreçtir. yenileyen ehliyet sıkça bu süreçle ilgili sorunun sorulduğu Gereksinimleri, prosedürler, dokümantasyon sağlanmalıdır.

Son yıllarda, DGT ehliyet yenilenmesini hızlandırmak için en sık yapılan işlemlerden bazılarını basitleştirdi. Sonra basit, temelde gibi bürokratik olarak bu konuda temel yönlerini gözden geçirecektir. Unutmamanız gereken bazı katlanmış bulunuyor ve döndüğünü, ancak korkmak başka bir şey değildir.

Yeni başlayanlar için, tüm sürücü belgesi bir konu olduğunu akılda tutmak geçerlik, ve bu etki sürücüsü bağlı olduğu tüm puan kaybetti ve onları almak için gerekli şartları tutmak değil. ehliyet sahibi ehliyet yenileme sırasında zamanın geçişi ile kötüleşebilir bir hastalık veya sakatlık varsa ek olarak, yeni ruhsat süresi önleyici azalabilir.

ehliyet yenile

Genel olarak, sürücü belgesi geçerlilikleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Onlar temelde sürebilirim araç ve sürücü yaşı türüne göre yapılandırılmıştır.

ehliyet
sınıflar
AM, A1, A2, A, B sürücü ehliyetleri
sınıflar
BTP, C1, C1 +, E, C, C + E,
D1, D1 + E, D ve D + E Sürücü yaşı
az 65 yılSürücü yaşı
daha büyük veya buna eşit 65 yaş
Her 10 yılda bir Her 5 yıl
Her 5 yıl Her 3 yıl

Biz ehliyet yenileyebilir en fazla üç ay biz süreleri dolmadan, ve bu, zaten vardı yürürlüğe girdiği tarihten itibaren sayılır yeni yenileme tarihi olarak geçerlilik gün kaybetmek anlamına gelir. Ehliyetimdeki Bugün, 22 Ocak 2015 yenilemek neyi 1 Nisan 2015'te ve ben sona eriyor Örneğin, benim yenilenen ehliyet yeni son kullanma tarihi 1 Nisan 2025, değil 22 olacak Ocak 2025.

Şu anda, süresi dolmuş bir dönem normalden daha fazla uzatmadan yenilenebilir. 2009 yılına kadar teoride ve pratikte (kontrol testi bilgi ve beceri ve davranış kontrolü testinde), hem sınav trafiği gitmek gerekliydi, ancak günümüzde bu adım artık gereklidir.

ehliyet yenile - İl Trafik

Sen eğer ehliyet yenilemek olamaz ...

a) Bir hakim motorlu taşıtlar ve mopedler sürüş bizim diskalifiyeler karar verdi.

b) ihtiyati tedbir ya sonuçta sürücü belgesi gibi bir hakim ya da biz askıya almış İdaresi,.

Ne belgeler gerekli?

Biz ehliyet yenilemek bağlıdır, diğer bazı belgelere ihtiyaç duymaktadır. Bugün Tıp Muayenesi bir Merkezi ve Trafik Bölümü ehliyet yenileyebilirsiniz. Ayrıca gerekli belgeler İspanyol ehliyet yenilenen bir yabancı sürücü durumunda farklı olabilir ve ehliyet İspanyolca yenilenecek yurtdışında yaşayan bir İspanyol vatandaşının durumunda olacaktır.

Yenileme Merkezi Tıbbi Muayenesi (değil Trafik Bölümü)

ehliyet yenile - Tanıma Tıp Merkezi

bir ehliyet Tıp Merkezi tanıma kimlik istenecek yenilemek ve kimlik kartı veya pasaport ile bizim ikamet kredi için özgün ve etkili.

Topluluk yabancı uyruklu olması halinde, birlikte AB yabancılar için Yabancılar Merkez Sicil kayıt belgesi ile, ülkenizin ikamet izni veya kimlik kartı veya pasaport soracaktır. AB dışı yabancı uyruklu olmayan AB için oturma izni durumunda. Tüm belgeler orijinal olmalıdır (fotokopi geçerli değildir) ve gönderim anında yürürlükte olmalıdır.

Oradan, ve bir harç karşılığında 23,50 Euro (Ağustos 2016 yılında güncellenen veriler), biz ehliyet yenileme başvurusunu imzalı bir fotoğraf gerçekleştirilen ve biz elektronik yönlendirme Trafik Raporu psikofiziksel fitnes için tıbbi muayene uygulanmaktadır.

(Tıbbi muayene merkezini geçtikten ek olarak) Trafik Bölümünde Yenileme

telefon

Bugün, Trafik Dairesi aracılığıyla yenileme kimseyi yapmaz üzere tasarlanmıştır. tüm amaçlar için, Trafik Bölümünde ehliyet yenilemek hala mümkündür, ancak biz tam tersine, bu şekilde yaparak hiçbir avantaj olsun. Trafikte biz soracağız:

 • Kastilya, Katalanca, Baskça, Galiçyaca: Bu uygulama olarak resmi bir biçimde yazılmıştır.
 • 23.50 Euro zamanki hızı.
 • Sürücü Tanıma Merkezi için tıbbi uygunluk Telematik Sürücü Kayıt tebliğ raporu.
 • Kimlik kartı, yürürlükte olan pasaport veya ikamet izni.
 • renkli 32 x 26 mm boyutlarındaki bir akım fotoğraf.
 • Aynı Merkezinde bulunan bir topuk-fotoğraf, usulüne uygun imzalanmış.

Sonuç: Tıbbi muayene Merkezinde ehliyetimi yenilemek için ucuzdur. Toplam da bize sertifikayı kabul ve Trafik göndermek için oraya gitmek zorunda ...

Yurt dışından ehliyetler yenile

ehliyet yenile

dünyada İspanyolca durumunda, çalışma diplomatik veya konsolosluk temsilcilikleri aracılığıyla ehliyet DGT yenilemeler önerir, aynı zamanda aşağıdaki belgeleri gönderirken, herhangi Trafik Genel Merkezi aracılığıyla işlenebilir:

 • Topuk-foto tamamlanarak renkte 32 x 26 mm resim ile imzaladı. Sen diplomatik veya konsolosluk temsilini uygulayabilirsiniz.
 • kişi başvuru son fotoğrafı ile, Diplomatik Misyon ya da İspanya Konsolosluk Ofisi tarafından endişe ve onaylanan ülkedeki bir doktor tarafından yayınlanan Tıbbi spor raporu. Fitness sürücü belirtmelisiniz.
 • Euro 23,50 ait ücretinin ödeme makbuzu fotokopisi. Ödeme çevrimiçi veya Merkez Trafik hesabı (: ES23 0049 5103 7926 1657 8716 SWIFT: BSCHESMM 0049 5103 79 2616578716 IBAN) için (başvuru hesabına maliyetlerle) transferi ile yapılabilir. transferi bu sırada belirtmek gerekir: Kimlik, tam adı, "Yenileme ücreti ehliyet".

İspanya'da yurtdışında olmak lisansı yenileme

ehliyet yenile

İspanya'da yasal ikamet ile AB vatandaşları 2 yıl olan ehliyet geçerlilik süresi Grup 1 (PM, A1, A2, bir kuvvet izin vermek için belirsiz ya da daha fazla 15 yıl içinde olduğu, (19 Ocak 2013 arasında), B ve B + E) ya da daha fazla 5 yıl terim, lisans yenilemek zorundadır) Grup 2 (BTP, C1, C1 + E, C, C + E D1, D1 + E, D, D + E izin vermek üzere Bu geçmişte 19 Ocak 2015 arabayla bu tarihten daha geç ikamet almış olanların konut alma itibaren iki yıl içinde bunu yenilemek gerekir.

Bu durumlarda, DGT veya aşağıdaki belgeleri sunmalıdır Etkinlik gününde telefon numarası 060. aracılığıyla elektronik merkezinde randevu gerekir:

 • DNI İstihbarat belgelerinin veya pasaport ve ikamet kanıtlamak için Trafik Bölümünü istendiğinde başka kanıt: kimlik ve ikamet belgesi.
 • Ehliyet (orijinal ve fotokopi).
 • izni veren makam izni geçerli olduğunu doğrulamak zaman ikamet katılan kişi vatandaşlar için bir telefon numarası veya e-posta iletişim soracaktır. Doğrulandıktan sonra, Trafik başvuru yeniden planlayın olacak ve o andan itibaren başvuranın tıbbi uygunluk sertifikası verilmiş Sürücü Tanıma için Tıp Merkezi'ne gitmek zorunda kalacak.

  ikinci turunun gün aşağıdaki belgeleri temin etmek gerekli olacaktır:

  • 32 x 26 mm Akım fotoğraf
  • Trafik Genel Merkezi'nde sağlanan tamamlanarak imzalanacak Topuk fotoğrafı,.
  • Resmi başvuru formu DGT web sitesinde merkez Trafik temin edilecek
  • yenileme ücretinin ödenmesi kanıtı (23.50 Euro)

  daha az ödeme ehliyet yenileme

  ehliyet yenile

  Adres değişikliği halinde, Trafik sadece yeni bir ev kurar. Ücretsizdir.

  Ayrıca, yenileme oranları iki olguda (revize Ağustos 2016 verileri) içinde ehliyet azalır:

  1. Ne zaman sürücü 70 yıldan fazla, Hiç ücret öder.
  2. Ne zaman bir dayattığı tıbbi nedenlerden dolayı, normal kuvvet altında, ve daha sonra ücretlerin miktarları bir sonraki adımı izleyin:
   • 4 yıla kadar: 18,80 Euro
   • 3 yıla kadar: 14,10 Euro
   • 2 yıla kadar: 9,40 Euro
   • Bir yıl veya daha az: 4.70 Euro