Bana hep mesleklerinin dışında araba sürücüleri yarışıyor film yıldızlarının çok sayıda vurdu. Paul Newman olmanın dışında bir pilot kendi yarış ekibi geldiğinden beri, en iyi örnek, ancak Patrick Dempsey veya Jackie Chan, WEC yarışan iki takım gibi bu aynı yolu izlemiştir mevcut diğerleri vardır.

Bugün getirmek hikaye Paul Newman ve etrafında döner Efsanevi filmin çekimleri sırasında kullanılan kol saati '500'. Son zamanlarda açık arttırmaya edilmiş ve birisi bunun için ödediği 15250000 Euro, şimdiye kadar en pahalı izle yapım.

Rolex Daytona Paul Newman

Rolex Daytona

açıkça Rolex özellikle Daytona modelleri yakından motor yarışı dünyasına parçaları bağlantılıdır. 1963 yılında tanıtılan Bu saat modeli yarışma pilotları onlar elde edildi ortalama hızı ölçmek ve saatte 400 mile kadar ölçebilen izin verilen bir mekanizma ile dizayn edilmiştir.

İsviçreli marka birçok yarışmalar sponsorudur, şampiyonaları direnç Formül 1. Öyle ki Ödülün bir parçası olarak, Le Mans 24 Saat kazananlar bir Rolex Daytona almak onlar başarılı olması tapusu ile kaydedildi. mantıklı olarak dünyada tek bir zorlu yarış olsun çünkü son derece, saatlerin koleksiyoncular arasında parçalara aranan olduğunu sen kazanmak zorunda söylüyor.

'Dikkatle sürün. Ben

Ama Rolex Daytona tarihinin oldukça basittir. öyleydi Joane Woodward, o saati verdi Paul Newman eşi kısa bir süre film '500' filminin çekimleri başlamadan önce.

Bir Joane Woodward kocası corriese arabalar gibi değildi. rekabet tehlikesi onu korkuttu ve belki sağ ayak ile istek sakinleştirmek isteyen, Rolex Daytona mekaniğinin kapağında bu çok özel bir gravür verdi.

Rolex Daytona Paul Newman

'Dikkatle sürün. beni" ("Dikkatli gidin. ben") o Woodward 80'lerde bir derginin kapağında yer aldı '500' ve bunların kayıt sırasında aktör kullanılan saat, kayıt Joane yazıyı sipariş oldu.

Yıllar sonra, Newman saat için çok takdir görünmüyordu, zaman soran sonra kızının ardından erkek arkadaşı verdi ve bu hatta bir saat değildi görüyoruz efsane olarak.

Rolex Daytona Paul Newman

Şimdi, yıllar sonra, saat Phillips tarafından ihalesi yapıldı ve tahmini satış fiyatı 1 milyon $, birisi kuyruklu ödediği rağmen 15250000 Euro tarafından.

bu nedenle bu Rolex Daytona Şimdiye kadar açık arttırmaya en pahalı izle haline gelmiştir. mühür Paul Newman Çok yapılmıştır.

Motorpasión olarak | Le Mans, Daytona, Sebring 3 galibiyet ve 800 beygir: Paul Newman Porsche 935 açık arttırma