büyük şehirlerinden biri olmuştur herkes Çin O takdir edilecektir trafik, en azından Avrupa şehirlerine göre, oldukça kaotik. Bu yabancı sürücü için bazı güçlükler ortaya çıkarmaktadır, ama ... bunu özerk bir araba için ne anlama geldiğini tahmin edebilirsiniz?

Geçen Frankfurt Motor Show sırasında, Mercedes-Benz adlı bir program tanıtıldı "Dünya Akıllı Sürücü"Hangi onun teknolojisini ispat etmeye çalışıyor özerk sürüş sırayla dünyanın çeşitli pazarlarında onu geliştirmek için ve bunu adapte Her yerin özelikleri, hangi bunlar tam az değildir.

Ocak 2018 Bu zamana kadar Mercedes-Benz S Serisi otonom Her özel piyasasına dayalı iyileştirme sisteminin sınırlarını ve alanları keşfetmek için beş kıtayı gezecek. Amaç hakkında bilgi toplamaktır gerçek trafik ayrıca sistemler geliştirmek marka yardımcı ve pilot sürüş ileriye götürmek.

Mercedes-Benz S Serisi zaten Çin'de trafik güçlüklere kendini karşı karşıya Mercedes-Benz S Serisi zaten Çin'de trafik güçlüklere kendini karşı karşıya

Ve Mercedes-Benz 175 Test prototip gemiye 5.100'ün gezileri ile, ödevlerini yapmadı değil. Toplam olarak, fazla 9,5 milyon kilometre Avrupa'da, ABD, Çin, Avustralya ve Güney Afrika ve gerçek trafikte 1,2 milyon kilometre, ancak henüz fuciente değil.

Otonom sürüş birçok üreticilerin gelecekteki stratejisinin önemli ayaklarından biridir ve Daimler istisna değildir. DURUM, patron Şangay geçmiş Salonu'nda görüşülen şirketin bu bölümü için kısaltması, Özerk, Paylaşılan, Bağlı sunumu & Hizmetler ve Elektrik. Yani, bağlantı, özerk teknoloji, araç paylaşım ve elektriklenme.

bu "Dünya Akıllı Sürücü"Almanya (Eylül) ve Çin (Ekim) sonra gidecek Avustralya (Kasım) ve Güney Afrika çabalar sırasıyla çeşitli durumlarda BURAYA son dijital haritaların doğrulama ve yaya algılama üzerinde durulacak (Aralık),.

Mercedes-Benz S Serisi zaten Çin'de trafik güçlüklere kendini karşı karşıya Mercedes-Benz S Serisi zaten Çin'de trafik güçlüklere kendini karşı karşıya

Dünyada ana oto pazarında ve özellikle böyle bir megalopolis Trafik Şanghay, Bu özel Mercedes-Benz sedan şimdi nerede, bu Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri'nin büyük şehirlerin tamamen farklıdır. Ama ... ya zorluklar sunuyor?

Çin'de trafik özelikleri

Yeni başlayanlar için, trafik miktarı ve çeşitlilik bunların, iki, üç ve dört tekerlekli, zaten onun etrafındaki her şeyi tanıması gerekir özerk araba için önemli bir sorundur. Buna biz de eklemek gerekir sürücü davranışı ve biz için kullanılan çok daha farklı olabilir gümrük,.

Bu yeterli değilmiş gibi, Çin'de yerler nerede var her bir şerit, bir farklı hız sınırı vardır (30 km / saat ile sınırlı şehir Madrid sağ şeritleri benzer) ve farklı sinyal (Çince karakterler) ve hatta yol işaretleri de vardır.

Mercedes-Benz S Serisi zaten Çin'de trafik güçlüklere kendini karşı karşıya Mercedes-Benz S Serisi zaten Çin'de trafik güçlüklere kendini karşı karşıya

Çinli expressways, örneğin, biz birlikte çalışabilir yaya geçitleri, gerçekte her ne kadar onlar araçların arasına güvenli bir mesafe göstermek için işaretler gibi karayolu geçenler orada geçecek orada olduğu anlamına gelmez. Ve bu, elbette, özerk bir araba dikkate almalıdır şeydir.

Çin'de Araştırma ve Geliştirme Mercedes-Benz Merkezi (Pekin) bizim ziyaretten sonra bir kez söyledim gibi, 850'den fazla çalışanı sorumludur Geliştirmek yerel Çin pazarı için teknoloji ve sistemleri adapte ve tasarım.