Barcelona Kent Konseyi en çok kirleten araçlara savaş ilan etti, yıl 2020 Bu tedbir erişimini engellemek için Madrid önerisini izleme hava kirliliği düzeylerini düşürmek için Barcelona öngörülen 58 eylemlerin paketinin bir parçasıdır.

Bu ne anlama geldiğini göreceğiz "daha kirletici araçlar". olacak 2017 üzerinde Kent Konseyi araçların hangilerinin etkileneceğini dikkate alacaktır. Bu eylemin en çarpıcı Ada Colau ait belediye Barcelona'nın araç filosunun yenilenmesini teşvik almak istediği yoludur: toplu taşıma geçişle.

2017 itibaren, Barcelona Şehir tazminat olarak toplu taşıma geçer sağlayan araçların yenilenmesini teşvik.

Bu Kent Konseyi çalışacak tek tedbir en çok kirleten otomobiller geride kalmak olmayacaktır. Bir belediye teşvik açıkladı belediye kaynaklarına göre, bu araçlar, çevre vergisi girişimleri ve taksi hizmeti ve mal teslimi de oluşturulacak verimliliğini maksimize etmek tedbirleri hurdahaş.

NO₂ Barcelona 2015% 11,% 13 PM10 ve PM2.5% 16 büyüdü ortalaması. Kent Konseyi özel araçlarla artan hareketlilik ile bağlantılı bu rakamlar.

Başka nokta değerinde not performans programı içerdiğini olduğunu Kış 2017 kirlilik seviyeleri yükselir araçlar kısıtlama gün için bir başlangıç ​​noktası olarak. Bu bir yıl boyunca Madrid'de prömiyerini şeydir ve Barcelona yolu takip edeceğini farklı koruma alanları kent içinde yaratılacak 2020, sonuçlanacak ve ne zaman kalıcı en çok kirleten araçların dolaşımını yasaklayacak .

Uzun bundan önce, gelecek yıldan itibaren, Barcelona mermi sınırlayan alanı Düşük Emisyon Bölgeleri haline gelecektir. Ve Colau hükümet yapısal önlemlerin ortak hareketiyle kirliliği seviyesi yüksekse belirli bölümler, ek olarak da gerekli olduğunu anlar.

Nasıl Barselona onun havasını iyileştirmek için olacak?

Yapısal önlemler düşünülmüştür oluştururken özel çevre müdahale alanları nerede en çok kirleten araçlara geçit kısıtlayabilir. Bu listenin yıldızı belediye kaynaklara göre dönüştürmek olduğu için, "Barcelona şehrinin bütün alan o Turdan çevresi içinde yer almaktadır" içinde Düşük Emisyon Bölgesi.

Bu aynı zamanda diğer belediyelere, en azından kısmen, çevre etkiler rağmen Yani, Pedralbes'in Sarria-Sant Gervasi, Horta-Guinardó ve Nou Barris ilçelerinde hariç Barselona uygulama tüm kentidir. L'Hospitalet de Llobregat, Cornellà de Llobregat, Esplugues de Llobregat, Santa Coloma de Gramenet ve Sant Adria de Besos Katalan başkentinin belediye meclisi tanımlanan alanın parçası.

Belirli araçların yuvarlar dolaşımı çevresi dahilinde yasaklanacaktır.

oluşturma da düşünmektedir Ek koruma alanları hava nerede kirlenme daha yüksek olduğunu veya en savunmasız düzeyleri olduğu yerde, ve yeni ağın tramvay ağı ve dağıtım bağlayan L10 güney metro gönderilmesiyle (toplu taşıma gelişmesini hem teşvik süperblokların planları ve benzeri eylemleri gibi otobüsler).

Son olarak, Kent Konseyi dediği uygulanması planlanmaktadır "Bisiklet stratejisi" bisiklet yolu kilometre mevcut sayısını üç katına amacıyla. Yine bu çerçevede, biz şehir boyunca düzenlenen park alanlarında hareketlilik artan baskıyı etkilemek istiyorum.

Nasıl yüksek kirlilik bölüm Barcelona çevre kirlenmesine karşı protokolü terk edilecektir?

kirliliği için protokol Barcelona yeralan olayların Şunlar arasından harekete geçebilir 1 Ocak 2017. Çevresel bölüm durumlarında önlemler önümüzdeki yıllarda ilerici uygulama olacak ve etkinleştirme ve üç olası senaryolara dayalı protokoller devre dışı bırakarak sorumlu Generalitat de Catalunya olacaktır: Dikkatli izleme, uyarı ve önleyici bölüm. şöyle planlanan eylemler şunlardır:

Önleyici ihbar NO₂ Eğer (160 g / m saat):

 • Nüfus değişken bilgi panelleri, sosyal ağlar ve belediye web sitelerine İletişim.
 • bilinçlendirme kampanyaları etkinleştirilmesi: şehir dumanda iki kontrol noktalarının uygulanması.
 • Kentin özel girişlerine toplu taşıma Önceliklendirme: şehre ulaşım yolları üzerinde otobüs-HOV şeritli olağanüstü uygulanması (kış 2017-2018 den uygulamak için).
 • toplu taşıma kaynağı güçlendirilmesi: toplu taşıma güçlendirilmesi ek araç harekete ve genel olarak toplu taşıma frekansını arttırır.

Eğer PM10 ön bildirim (Günde 50 mg / m):

 • Nüfus değişken bilgi panelleri, sosyal ağlar ve belediye web sitelerine İletişim.
 • bilinçlendirme kampanyaları etkinleştirilmesi: şehir dumanda iki kontrol noktalarının uygulanması.
 • parklar ve asfaltsız ve artan sulama sokak plazalar Yeraltı sulama.
 • temizlik ve belediye bahçe yaprak üfleyiciler kullanımını yasaklayan.
 • eserlerinde toz halindeki faaliyetlerine İletişim.
 • yeşillendirme çalışmaların planına uyumun izlenmesi yoğunlaştırılması.

NO₂ tarafından Olmalı bölüm, (200 g / m saat), artı:

 • Yüksel ve garaj yolunda düzenlenmiş otopark müteakip yasağı.
 • düşük fiyatlarla toplu taşıma aboneliklerini Arttırılması.
 • en çok kirleten araçlara hareketin Kısıtlama (kışın 2017-2018 den geçerli olacak şekilde).

PM10 Olmalı bölüm, (80 mg / gün, 50 mg / m³'ün en fazla 3 gün günlük olarak m³ veya):

 • çalışır toz halindeki faaliyetlerinin yasaklanması.

2020'den itibaren Barcelona Ne araçlar dolaşamaz?

Henüz kriterleri kurulmadığı kendisi için Barselona en çok kirleten otomobiller veto edeceğini. Yani Kent Konseyi dolaşan parkın kompozisyon kurallarını kurmak ne çalışma olacak 2017 Öğrenci sırasında durulacak olan bir görevdir.

Bir bakıma, istihdam olmaması garip olurdu DGT tarafından oluşturulan araçlar: Zorunlu izleme büyük şehirlerde araç parklarının yönetimini kolaylaştırmak için dizayn edilmiştir değil onlar olmasına rağmen, Çevre rozetleri.

Ancak bu etiketler aklında unutmayın öncelikle Araç tescil yıl değil onayın yıl, örneğin, ya da yayarlar NO₂ miktarı. Şu anda 1997 yılından önce kayıtlı araba, en azından hafta içi, Fransız başkentini erişemez Paris, kullanılan Bu ölçüt aynıdır.

Motorpasión olarak | Posta kutunuzu kontrol ettiniz? | DGT araba için çevresel etiketlerin toplu posta tamamlar Bu arabalar olmadan bir kent olacağını nasıl Barselona test etmek sokaklar kapanacak nasıl