Dieselgate, otomotiv endüstrisinin en ünlü skandal iyi gerilim filmleri layık bir ders alıyor. Der Spiegel Alman gazetesi bunu Dubs "Almanya'nın ekonomi tarihinin en büyük skandallardan biri" ve önde gelen Alman üreticileri bulunmaktadır.

iddiaya göre amaç 90'lı geri istiyorum kalma bir kartel oluşturdu Volkswagen BMW, Audi, Daimler ve Porsche Avrupa Komisyonu tarafından araştırılmaktadır tartışmak ve onun dizel modellerden gizli maliyetler, tedarikçiler ve temizlik emisyonları ile ilgili konularda hemfikir. şirketlerin hisseleri Cuma günü yuvarlandı ve yatırımcılar ağır ceza uygulanır.

Sanayi ve siyasi kartel

Avrupa Birliği'nde Antitröst düzenleyiciler Alman üreticileri arasında onlara bu mümkün kartel gelmiş iddiaları araştırıyoruz. Volkswagen, BMW, Audi ve Porsche odaklanın için yıllarca çalışmış olabilir fiyatlandırma Karbon dioksit sanayi komite kullanan sistemler emisyon tedavisi.

Davanın boyut araçlar, frenler, benzin ve mazot gelişimini hem de gaz arıtma sistemleri egzoz motorlarını ele yaklaşık 200 çalışanı tarafından oluşturulan 60 sanayi komiteleri ile ilgilidir.

Buna ek olarak, tedarikçiler ve bileşenlerin fiyatının seçimlerini tartıştılar ve 2006'dan beri olabilir Bunlar AdBlue maliyetini müzakere var, Dizel motorlar için egzoz gazı emisyon tedavi etmek için bir sistem. ayrıntılar arasında Der Spiegel göre, daha küçük kullanmayı kabul dizel egzoz sıvısı tedavisi için tanklar boyutlandırma olacaktır.

Davanın boyut araçlarda, fren, motor benzin ve dizel, kavrama ve şanzıman gelişimini, hem de arıtma sistemleri egzoz tartışılan yaklaşık 200 çalışanı tarafından oluşturulan 60 sanayi komiteleri ilgilidir Der Spiegel dayanarak bildirdiğine Geçen 4 Temmuz Volkswagen kartel yetkililerinden bir mektup.

Para cezaları firmaların genel cirosunun% 10'unu varsayabiliriz.

Bu mektup çelik olası bir kartele Alman rekabet otoriteleri tarafından bir soruşturma yanıt olarak gönderildi. Belgede, Alman firması, olası rekabet karşıtı davranışları kabul ama Raporda açıklanan faaliyetler yasadışı kabul edilip edilemeyeceğini bilinmemektedir.

Firmalar Avrupa Birliği yüzün kartelinin kurallarını ihlal etmekten suçlu bulundu global cirosunun% 10'a varan para cezaları. siyasi alanda da, sadece sanayi tahmin edilmiş bir skandal.

Eğer gerçekse, Nasıl yıllardır hükümet ve endüstri hiçbir şey bilmediği mümkün mü? çok sayıda siyasetçinin üreticileri ile yakından çalışır Motorlu Taşıtlar Federal Bürosu (KBA), hiçbir şey bilmediği inanmak zor bulur Yeşiller parlamento lideri Toni Hofreiter gibi, acaba böyle mi .

lider federal hükümet ile sanayi arasındaki kayırmacılık konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel ima ve şiddetle Ulaştırma Bakanı saldırdı.

Gönüllü inceleme çağrı artırırken, BMW yalanladı

BMW dün bir bildiri yayınladı reddetmeden "kesinlikle" suçlamalar ve spesifik BMW teknolojisi gerçek sürüş düşük emisyon sağlıyor iddia.

"BMW Group kategorik nedeniyle çok küçük AdBlue tanklara şirket tarafından satılan Euro 6 dizel araçlar egzoz gazlarının yeterli tedavi sağlamadığını iddialarını reddeder", Dedi.

O da AdBlue tankları hakkında diğer üreticileri ile görüşmeler Avrupa'da bunları işletmek bir altyapı oluşturarak kendi varlık nedenini olduğunu açıkladı.

Bavyera firması belirtmiştir müşteriler için hiçbir ücret ödemeden gönüllü yazılım güncelleştirme dizel Euro 5 araçlar yürütecek, emisyonlarını azaltmak amacıyla. Bu endüstri ve yetkililer Berlin'de 2 Ağustos günü yapılacak sözde 'zirvesi dizel' bakan tasarlıyorsunuz önlemlerin bir planın parçasıdır.

Bu arada, Mercedes-Benz O gönüllü revizyon Avrupa'da üç milyondan fazla dizel motorlar denir. Fikir istediği müşteri emisyonlarını, özellikle NOx arabanızı azaltılması hedefiyle yazılımın ücretsiz modifikasyonu için resmi atölyeye araç almak olmasıdır.

Daha yakın zamanlarda, Audi Ayrıca dizel motorları ile ileride sorunlardan kaçınmak için tasarlanmış değişiklikleri açıkladı ve açıkladı Dizel motorlar V6 ve V8 850.000 değişiklikler. İki firmanın ne yanlış bir şey yapmış olan itiraf ettiler.

Biz Alman otomobil ve federal devletlerin cumhurbaşkanları sorununa çevresel çözümler aramak 'zirve dizel', için dikkatli olması gerekir. Her şey evde.