fotoğraf | Eduardo Diez Viñuela

Picos de Europa Milli Parkı İber Yarımadası'nın büyük bir hazinelerinden biridir. Oviedo, Santander ve Leon kentleri arasında yer alan, dünyanın her yerinden ziyaretçilerin mest etti eşsiz bir ekosistem temsil eder. İyi Avrupa'da birkaç yerden biri olduğu için bilinir yapabileceğiniz aynı gün kayak ve sörf, sadece birkaç saat arayla ve zaman eğer, her iki durumda da, onu tanır. dağları arasında onlar çarpıcı doğal sahne, ama aynı zamanda yüzyıllar sadece gizlemek tarih, gelenekler, kültür ve gastronomi.

Neyse sürücü için, Asturias, Leon ve Cantabria toprakları arasında bu masiflere arasındaki yol da bir olduğunu dar ve eğri delik deşik cennet dağ yolları,. Hafta sonu için kaçış çeşit planladıklarını ancak nereye bilmiyordum, Picos de Europa keşfetmek için bu kılavuzu preorder.

Neden tam olarak nerede?

fotoğraf | Rubén Díaz

her zaman bizim okuyucuların hepsi bir clueless ve orada olduğunu bilerek tür ilk doğal bir cevherin nerede olduğunu bana sayalım, İspanya'da ikamet.

Söylediğimiz gibi, Tabiat Parkı Picos de Europa Bu üç şehir arasında yer alır, León, Santander ve Oviedo, bu da üç ayrı bölge temsil eder; Asturias Cantabria ve Kastilla Leon.

Bu Cantabrian dağlarının Massifs biridir ve en çok ziyaret edilen milli parklarından biri eğlence, macera sporları ve gastronomi büyük bir aralığı sayesinde (1.5 milyon turist Ocak ve Ağustos 2015 arasında ziyaret).

Buna ek olarak, Atlas Okyanusu'ndan 20 km (Biskay, tam olarak, teşekkür Chaman!), O telefonu ve bağlantı kesme kapatın dur yerde nefes almak iyi değer görünümler yol açar.

Bu, İspanya'da ilk Milli Parkı oldu korunması ve ekosistem devam ettirmek amacıyla doğmuş olmak. Ama daha doğrusu, Picos de Europa etkisinin alanı (hektar 130.000 üzeri) etrafında var Bir düzine insan Bu birçok durumda Hatta 1.000 nüfusu ulaşmaz.

Ne Picos de Europa kaçırmamalısınız?

fotoğraf | Nacho

 • Cangas de Onis. Belki alanında en önemli şehri ve yıllarca oldu şaşılacak Asturian krallığının başkenti ve rey Don Pelayo (Müslümanlara karşı yaptığı asker organize uzak olmayan, yeri Covadonga Savaşı aldı yeri ). muhteşem için de ünlü "Roma köprüsü"onun inşaat nehir Sella haçlar Ortaçağ'da, kalmadır rağmen. onun yay zafer haç asılı İçinde, bir resim Emin fotoğraflar, raporlar veya belgesel bazen gördüm.

 • Uzakta değil oradan, yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta vardır Lagos de Covadonga. akciğerde Masifi, buzul kökenli, Enol ve Ercina iki göl doğmuş. Bisiklet fanlar öyle ve İspanya Turu tarafından planlanan güzergah zorlu tırmanışları biri olmuştur, çok iyi tanıyorum. Yolun darlığı, eğriler ve sahne sayısı, yavaş ve rahat bir sürüş davet.

 • GIDA. Evet, büyük harf olarak. Onların lezzetleri bazı tadına sahip olmadan Picos de Europa tarafından gidemez. Bu deneyebileceğiniz en iyi peynir biri ortaya bu dağlarda arasında olmasıdır Cabrales. Aslında, mağaraların Arenas de Cabrales, orada yönlendirilir turları hangi beraberindeki videolar ve turlar tatma peynir ziyaret ile fermente edilir. senin peynir değil Ama eğer her zaman iyi bir biftek seçebilir veya güveç bu toprakları kendi.

 • ile öğle veya akşam eşlik "Culin" elma suyu Bu sizin damak için zorunludur. Sadece içmek ya da değil açar kim sadece konumlar arasındaki yolculuklar için araba izin vermedi ve bu köyler masaldaki yürür zevk emin olun.
 • Sella. Yukarıda belirtildiği gibi, bölgenin ilgi çekici özelliklerinden biri faaliyetleri ve ekstrem sporların geniş aralığıdır. tatilinizin bir sabah veya öğleden sonra harcamak için iyi bir yol Sella aşağı kano ... ya dörtlü veya tırmanma, ya da yürüyüş ya bir rotada kaybetmek ...

TripAdvisor Oturaklı ve de ki ...

orada birkaç restoran ve kaçırmamanız gereken şarabı evler. , En azından aşağıdaki Dikkatli:

 • Cangas de Onis Los Arcos restoran yüzden fazla mükemmel değerlendirmeleri vardır. Evet, Diners için şehirdeki en iyi yorum El Molin de la Pedrera'sı olduğunu.
 • Carrena de Cabrales yılında La Covaciella dikkate almak başka yerdir.
 • Arenas de Cabrales, Cider House Niembro toplamı olarak birçok mükemmel değerlendirmeleri.
 • Zaten Cantabria Hotel del Oso (ve otel kendisi) restoran hafta sonu geçirmek ve ailesi ile yemek için ideal bir yer gibi görünüyor.
 • Leonese bölümde Valdeon The Loft füzyon mutfağı tarzı ile bir büküm sunuyor. buna değer Diners görüşleri, bakılırsa yenilikçi bir büküm yerel malzemelerle.

Daha fazla bilgi için, en çok Picos de Europa sitelerin puan ile harita danışın.

Picos de Europa yolun özellikler

ihtiyat, o Eğer Picos de Europa olacak gibi sürüş koşulları getirmelidir budur. Genellikle, yol olur çok yakın Sadece bir araç uyan bir yol haline geldi. Resmi olarak uzunlamasına çizgi olmadan geniş 6,5 ​​metre geleneksel yollar söz ediyoruz burada Hız limiti 50 km / saat olduğunu.

Ayrıca biz üç farklı toplulukların buluşma noktasında olduğunu unutmayınız Kışın bol ve ağır kar yağışı, böylece devlet sadece birkaç kilometre yolculuk asfalt kökten değişebilir.

Eğer yılın en soğuk aylarında seyahat etmeye karar verirseniz Diğer taraftan, sizinle zincirleri giymek unutmayın ve bazı erişimler kesilebilir.

Ayrıca buluşacak bol yamaçlar o iki araç zaman geçemez zaman şunu hatırlatmakta fayda olduğu, tırmanma tercihen sahip.

Nasıl gidilir?

alanını ziyaret Birçok turist kuzey Avrupa ve İngiltere vatandaşlarıdır. genellikle Santander sahil feribot kullanmak Kendi araçlarıyla Hispanik toprakları ulaşmak için.

Ayrıca almak için seçebilirsiniz Santander airlifted, Nerede Picos de Europa yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Sonra Milli Parkı yakın başkentlerinden ana kasabaları arasında mesafe ile bir tablo bırakın:

Santander Oviedo León
km km km
Sames 84 143 144
Cangas de Onis 72 131 156
Benia de Onis 87 116 171
Carrena 99 104 183
ekmekler 126 77 157
Tresviso 132 131 211
Tama 151 102 142
Camaleño 161 112 146
Posada de Valdeon 125 147 120
Oseja de Sajambre 104 176 122

Nerede arabamı bırakmak?

(Nisan-Aralık) zirve sezonu boyunca, bilmelidir Bu özel araçlarla erişimi kısıtlı örneğin Lagos olarak en çekici noktalar, bazı. Böylece, Covadonga ve göller arasındaki yol ikindi kadar 8.30 kapalı kalır. Bunun yerine, toplu taşıma alternatifleri bütün gün 8 avrodan sunulmaktadır. Ayrıca, otobüsle belirlenmiş alanlarda park 2 Euro / gün bir maliyeti vardır.

Daha fazla bilgi | Asturias Konsorsiyumu

Toyota Space:

 • Rota 66 sürücü ve tam olarak yararlanmak için nasıl
 • dünyanın en rota güzel araba mı? Bu sahil yolu Helgelandskysten var: Norveç keşfetmek
 • Neden uzun yolculuktan sonra arabanın bir inceleme yapmak gerekiyor?